• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Пеш - специалист
пон яну 24, 2022 10:26 amnikolov333 написа:
"Миналата седмица дойдоха гредите за покрива над холната част , боядисахме ги в същия цвят и предстои да ги поставим. Идеята е да стане отвор 28см от който 10 см ще са с каменна вата 50кг + 10см минерална вата и да остане около 6-8см видима част от гредата. Ще се затворят с паропропускливо фолио и гипскартон."

Усложнил си си работата с гредите защото така ще е трудно да се обработят участъците между тях + многото рязане и конструкция за картона, а и пароизолацията няма как да е цялостна..тоест ще е само на участъците между тях.. Според мен сега сложи 28см изолация и гипскатрон така, че да затвориш всичко в една равнина и да монтираш картона на цели листове. Обработи го и залепи върху него гредички за декорация, ако държиш на тях. Ще стане по-добре изолирано и ще си спестиш много допълнителна работа. Плюс това като го направиш равен тавана може да решиш, че и така ти харесва и да ги демонтираш след време ще си имаш една равнина, а и с 30см изолация ще е много по-добре.
Важното е крайния резултат. Да, ще сложим пароизолация само между гредите, като ще го прикрепя с такер и след него гипскартон. Няма как да пускам още надолу тавана, защото в часта със стълбището става ниско. Харесва ми така, ще си поиграя със сигурност доста. Ако исках да е лесно, щях да си купя панелка в София, на същите пари :lol:
PIP - майстор
:shock: безумно изпълнение :shock:
nikolov333 - майстор
Знам..Ама все пак да кажа. :-D :partyman:
Пеш - специалист
пон яну 24, 2022 10:36 amPIP написа:
:shock: безумно изпълнение :shock:
Нямаше друго решение, след като сложихме покрива - тогава реших, че 10см вата няма да е достатъчна. (Всъщност преди това не съм се и замислял колко вата ще слагам)
Другото е, че искам да се виждат гредите по-покрива (за това и са рендосани и лакирани), за това и дублирахме всичките греди в хола. Според мен, стана приемливо, точно и безболезнено.
Реално върху тези греди ще има УД профили и гипскартон.
nikolov333 - майстор
Помисли си дали не е по-добре да ги свалиш и да си ги запазиш и да го направиш както ти предлагам.. Ще стане много по лесно и по-добре и все още не е късно.. :partyman:
PIP - майстор
Тея неща се мисля предварително. В тоя си вид си си усложнил работата, цената и си натоварил конструкцията излишно.
Пеш - специалист
пон яну 24, 2022 10:55 amPIP написа:
Тея неща се мисля предварително. В тоя си вид си си усложнил работата, цената и си натоварил конструкцията излишно.
Когато проектирахме къщата, нямах си и ни най-малка представа, че 10см изолация на покрива е недостатъчна.
Усложних си работата с 8 часа , Цената на дървения материал е 400лв на лака 12лв на планките 15лв и малко винтове.
Натоварих конструкцията с 18 3-метрови греди вероятно, не повече от 500кг в мокрия си вид. Както се вижда на снимката 10/14см и 18/20см са гредите използвани за покрива - надявам се да издържат :? .

Решението беше нужно, за да събера дебелината на изолацията и да постигна ефекта, който търся в този покрив. Ще кача снимки като наредя ватата и го затворя.
Надявам се другата седмица да ме изненадат с дограма, за да може да се работи на маааалко по-топло.
nikolov333 - майстор
Със сигурност ще съжалиш, че не си ме послушал.. Въпроса е само кога.. :-D :partyman:
Пеш - специалист
пон яну 24, 2022 12:06 pmnikolov333 написа:
Със сигурност ще съжалиш, че не си ме послушал.. Въпроса е само кога.. :-D :partyman:
:axe: :mrgreen:
BLUEPUPIL - майстор
Дублирай двустранно столиците и
поповете с дървени греди, талпи или
стоманен „П“ профил, плюс шпилки.
Така ще елиминираш бъдещи проблеми
от челното съединение столица-ребро
и ще ползваш пълния капацитет от
носимоспособността на две ребра едно
върху друго.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: