• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Пеш - специалист
Въпрос за външната изолация :

Ако правя подобно обкантване на прозорците от вън, има ли нужда да плащам на хората с изолацията да ми обръщат прозорците ( дограмата е слагана на външен ръб на тухлата )


Прикачен файл:
fe69de565fb7b6f157bbcfa9e1727c3a.jpg



Следващия ми въпрос е следния , аз поприцнип се бях навил да слагам каменна вата 10см. Момчето с което ще работя, по-изолациите ми е близък приятел, посъветва ме да не се хвърлям излишно. Ефекта щял да бъде същия с EPS. Единственния + на каменната вата е, че не гори.
EPS-a може да го направим 12см за всеки случай.
Какво мислите дали ще постигна същия ефект на топлоизолация с EPS 12см? :)
nelina_london - специалист
А,от какъв материал ще е декорацията на прозореца?
И каменната вата и EPS са с еднакви коефициенти,така че няма как ватата да превъзхожда топлоизолационно стиропора .Ако изключим негоримостта и паропропускливостта ,то 12 см EPS ще е с по-добър в топлоизолационен план от 10 см вата .
Последна промяна от nelina_london на съб апр 02, 2022 4:25 pm, променено общо 1 път.
Пеш - специалист
съб апр 02, 2022 4:00 pmnelina_london написа:
А,от какъв материал ще е декорацията на прозореца?
И каменната вата и E0S са с еднакви коефициенти,така че няма как ватата да превъзхожда топлоизолационно стиропора .Ако изключим негоримостта и паропропускливостта ,то 12 см EPS ще е с по-добър в топлоизолационен план от 10 см вата .
каменни са тези декорации... мисля че травертин ако не се лъжа.

Отделно, вентилацията на къщата ще се случва посредством рекуператор. Така че, не се притеснявам че ще запечатам къщата отвън.
nelina_london - специалист
Питах ,защото има и фибранови такива .Ако са каменни ,не би имало проблем да се поставят, без да се обръща прозореца .
feikot - специалист
съб апр 02, 2022 3:47 pmПеш написа:
Въпрос за външната изолация :

Ако правя подобно обкантване на прозорците от вън, има ли нужда да плащам на хората с изолацията да ми обръщат прозорците ( дограмата е слагана на външен ръб на тухлата )



fe69de565fb7b6f157bbcfa9e1727c3a.jpg




Следващия ми въпрос е следния , аз поприцнип се бях навил да слагам каменна вата 10см. Момчето с което ще работя, по-изолациите ми е близък приятел, посъветва ме да не се хвърлям излишно. Ефекта щял да бъде същия с EPS. Единственния + на каменната вата е, че не гори.
EPS-a може да го направим 12см за всеки случай.
Какво мислите дали ще постигна същия ефект на топлоизолация с EPS 12см? :)
И аз ги гледам тия декоративни елементи, произвеждат ги от доста сбит ЕПС,не са тип фибран, като имат и полимерно покритие. Здрави са и определено са ефектни,заваиси вкуса на човека.

Разликата вата стиропор освен в цената,единия сантиметър лепило и стотиците лиготии за ватата е единствено в негоримостта в полза на ватата.Да,безспорен плюс.Минус...Ако текне някъде отгоре и вода,става на каша.Виждал съм (снимки !) на свлечена вата от теч от покрива под мазилката. При добра вентилация,стиропора не е проблем. 12 см по показатели нямат такова предимство като примерно 7см спрямо 5. За мен над 10 на този етап от технологичното развитие е безмислено.
Пеш - специалист
нед апр 03, 2022 8:02 pmfeikot написа:
...
Аз си мислех за каменна облицовка, но като разбрах цената ще се въздържам :)
Ще потърся от тези EPS-и да си купя за един прозорец, да го тествам как ще изглежда, но ще е... по- натам... и другия вариант ми е от дърво.
PIP - майстор
Основното предимство за мен на ватата е шумоизолацията. Ако ще имаш мазилка тя ще затвори фугите на зидарията до известна степен и няма да усещаш кънтенето на стиропора, но ако ще е гк и без външна мазлика по-добре вата. Мен много ме е яд, че не измазах къщата преди изолацията.
nelina_london - специалист
Много добре изглеждат стиропорените фасадни декорации в готов вид .В Англия имаше тип фибранови(розови на Английска фирма) ,тук вероятно няма .Но ,вътрешните тавани профили,които ползвахме тук от силно пресован EPS , бяха много добри .
За дебелината на изолацията всеки има собствено виждане .За нова къща ,според мен, се слага максималната дебелина ,която може да си позволите .Като с най-голям приоритет е изолацията на тавана ,но тя често може да се добави в последствие ,а тази под измазаните стени - не .
feikot - специалист
нед апр 03, 2022 8:42 pmПеш написа:
нед апр 03, 2022 8:02 pmfeikot написа:
...
Аз си мислех за каменна облицовка, но като разбрах цената ще се въздържам :)
Ще потърся от тези EPS-и да си купя за един прозорец, да го тествам как ще изглежда, но ще е... по- натам... и другия вариант ми е от дърво.
Да и аз и като видях цената,че ще е колкото на изолацията,се разрових за тия. Има не малко фирми производители, не мога да ти препоръчам защото не съм ползвал до сега,но като гледам...не стоят без работа. Лошото е,че основно са качвани цигански къщи,които ще докарат отношението към профилите както към БМВ-тата.
resistbody - майстор
нед апр 03, 2022 9:11 pmnelina_london написа:
В Англия имаше тип фибранови(розови на Английска фирма) ,тук вероятно няма .
Kato каза розови...
https://www.austrotherm.bg/produkti/aus ... ni-profili

разгледай каталота.. какво има налично само те си знаят.. завода в София на северната дъга..
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: