• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Dessie - специалист
Привет, ще пуснеш ли снимка на архитектурата на партера и подпокривното? Колко са дълбоки фундаментите? Споменаваш бригада - по стопански начин ли строиш?


Поздравления за бързата и добре свършена работа!
Пеш - специалист
пон дек 06, 2021 7:30 pmDessie написа:
Привет, ще пуснеш ли снимка на архитектурата на партера и подпокривното? Колко са дълбоки фундаментите? Споменаваш бригада - по стопански начин ли строиш?


Поздравления за бързата и добре свършена работа!
Здравей, има всичко напред в темата.
Бригадата е 4 човека от фирмата, с която строих. Разликата между под 100м2 и над, на фона на цялата инвестиция е ... меко казано смешна. Със фирмата си сигурна, заради договорите и срокове.
Фундаментите са 60см , района в който сме е с най-ниска степен на сеизмичност.
По проект трябваше да е 80, но майсторите ми препоръчаха да го намалим, послушах ги.
resistbody - майстор
Кофража от фирмата ли беше или ти си го плаща ? като гледам цената за труд трябва да е от тях..
Dessie - специалист
пон дек 06, 2021 9:30 pmПеш написа:
пон дек 06, 2021 7:30 pmDessie написа:
Привет, ще пуснеш ли снимка на архитектурата на партера и подпокривното? Колко са дълбоки фундаментите? Споменаваш бригада - по стопански начин ли строиш?


Поздравления за бързата и добре свършена работа!
Здравей, има всичко напред в темата.
Бригадата е 4 човека от фирмата, с която строих. Разликата между под 100м2 и над, на фона на цялата инвестиция е ... меко казано смешна. Със фирмата си сигурна, заради договорите и срокове.
Фундаментите са 60см , района в който сме е с най-ниска степен на сеизмичност.
По проект трябваше да е 80, но майсторите ми препоръчаха да го намалим, послушах ги.

Извинявай, бързах да питам пък не погледнах по-напред в темата :-), разгледах архитектурата и си отговорих на голяма част от въпросите.Благодаря ти за отговора за фундаментите. Доста са плитки и това е решаващо за цената явно. Преди няколко години направихме проект за къща , който е с три пъти по- дълбоко фундиране от този и дадох да го остойностят за да видя изпълним ли е към днешна дата - ми изпълним е, ама бюджета е :shock:
Питах за бригадата, защото не съм видяла поста с уточнението за фирмата :-) и даже се учудих как се строят над 100 м2 без фирма, пък видях и разходното перо за техническия надзор и съвсем се омотах :-)

Последно питане - колко са високи надзидовете в подпокривното при спалните?

Още веднъж - браво!
Pipo71987 - специалист
Страхотно е!!!
Поздравления за добре свършенятя работа,сигурно пролетта обаче математиката ще е съвсем различна.Имам предвид всичко ще е със завишени цени
Пеш - специалист
пон дек 06, 2021 10:35 pmDessie написа:

Последно питане - колко са високи надзидовете в подпокривното при спалните?

Още веднъж - браво!
Тухлите са на 1.50 , след това 30см пояс, греда 12см и след това вече гредите. Става към 1.80-1.90, когато вдигнем пода. Лично си го представях доста по-скосено и не чак толкова практично, но след като затворихме горния етаж, без да го мислим с девойката решихме спалнята ни да е горе.. просто е приказна стаята.

В цената за труда е включен и кофража, скелета и там каквото им е трябвало да си свършат работата.

Отностно цените на материалите и труда , вероятно след Нова година ще има леко покачване. В момента мога смело да кажа 10% нагоре на всички материали. За това и исках да напиша датите, за да е ясно кое кога и колко е било.

Аз пък чакам Фев.- Март да видим дали няма да паднат цените на дограмата една идея, ако не.. каквото такова..
Последна промяна от Пеш на вт дек 07, 2021 9:28 am, променено общо 1 път.
Dessie - специалист
@Пеш - благодаря за инфото, обмислям и аз такъв тип подпокривно и точно това ме интересуваше! Благодаря!

Относно цените - всички, които искаме да строим искаме да паднат, обаче гледайки нещата, моето мнение е, че от тук нататък ще са леки колебания нагоре и надолу и в близките години няма да видим цена на желязото под 2 и нещо ….
Пеш - специалист
Като стана въпрос за подпокривно.
Малко след като го направихме покрива, осъзнах (след доста четене) - 10см каменна вата няма да е достатъчна за добра изолация особенно в голямото помещение. Това ме накара да почна да мисля: -Как да дублирам гредите като на всяко ребро добавя по още едно, и така дебелината да стане 28см, което ще ми позволи да сложа 20см изолация ( 10см каменна вата 50кг/м3 и още 10см минерална вата), също така искам да се показват тези греди,та за целта ще останат едно 6-7см, между тях ще се затвори с гипсокартон, а преди него паропропусклива мемрана.

Така че, бих посъветвал, по-горното нещо да се предвиди и направи по-време на покрива.

Следващото занимание за зимния период : дублиране на гредите и лепене на XPS по отворите за прозорците, доста четох и смятам да сложа 3см преди да ми сложат дограмата. Това ще спре до някаква степен термомоста, който се образува около дограмата.
Dessie - специалист
Офффф, това с покривите е много сложно - първоначално искахме равен покрив, а всички ни обясняваха как е трудно за поддръжка, скъпо и незнам още какво си. Пречупихме се за скатен с идеята, че ще е по-лесно, пък и по-евтино…. То пък сега друго обясняват - равния бил по-лесен и по-евтин :?
Pipo71987 - специалист
вт дек 07, 2021 4:26 pmПеш написа:
Като стана въпрос за подпокривно.
Малко след като го направихме покрива, осъзнах (след доста четене) - 10см каменна вата няма да е достатъчна за добра изолация особенно в голямото помещение. Това ме накара да почна да мисля: -Как да дублирам гредите като на всяко ребро добавя по още едно, и така дебелината да стане 28см, което ще ми позволи да сложа 20см изолация ( 10см каменна вата 50кг/м3 и още 10см минерална вата), също така искам да се показват тези греди,та за целта ще останат едно 6-7см, между тях ще се затвори с гипсокартон, а преди него паропропусклива мемрана.

Така че, бих посъветвал, по-горното нещо да се предвиди и направи по-време на покрива.

Следващото занимание за зимния период : дублиране на гредите и лепене на XPS по отворите за прозорците, доста четох и смятам да сложа 3см преди да ми сложат дограмата. Това ще спре до някаква степен термомоста, който се образува около дограмата.
За ватата сте много прав,ние живеем на тавански етаж с 10 см каменна вата 50 кг и лятото е просто ужас.Принудихме се да сложиме климатици
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: