• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sokolov.91 - майстор
пет ное 06, 2020 9:06 amЧираче написа:
пет ное 06, 2020 9:03 amsokolov.91 написа:

Може, но пак ще си бие на кухо, а мисълта за това е достатъчна да ме откаже от тая идея.
И какво от това, че бие на кухо? Нали няма да използваш стената като бабабан?
Просто мразя кухи стени. Гипсокартон го уважавам само на тавана... Мое мнение.
radius - майстор
Те и винербергер 12,5см пак си бият на кухо и стената вибрира, щото е тънка и се чуди накъде да падне. Няма да се учудя двойния картон да дава по-добро усещане за плътност и здравина. За шумоизолация ясно че е по-добре. Топлоизолация също, може да искат да топлят едната стая, а другата не.
sokolov.91 - майстор
пет ное 06, 2020 9:32 amradius написа:
Те и винербергер 12,5см пак си бият на кухо и стената вибрира, щото е тънка и се чуди накъде да падне. Няма да се учудя двойния картон да дава по-добро усещане за плътност и здравина. За шумоизолация ясно че е по-добре. Топлоизолация също, може да искат да топлят едната стая, а другата не.
Тука във фабриката, където работя стените на съблекалните са от итонг 10ка шпакловани и с латекс. Усещането за здрава стена го има и ми харесва. Не се клати и не бие на кухо. Шумоизолацията не е особена, но това е пиносимо. Все пак ще са 2ма души в 2 стаи. Една спалня и една всекидневна с бокс. Коридор антре и баня. Всичко ще се топли денонощно.

Чираче - майстор
пет ное 06, 2020 9:32 amradius написа:
Те и винербергер 12,5см пак си бият на кухо и стената вибрира, щото е тънка и се чуди накъде да падне. Няма да се учудя двойния картон да дава по-добро усещане за плътност и здравина. За шумоизолация ясно че е по-добре. Топлоизолация също, може да искат да топлят едната стая, а другата не.
Оставете човека сам да си решава какво да прави. Но се чудя защо задава въпросите си тук, а не приема и отрича направените предложения. :?
radius - майстор
Само да уточня, че не съм казал, че стената се клати. :lol:
sokolov.91 - майстор
пет ное 06, 2020 10:25 amЧираче написа:
пет ное 06, 2020 9:32 amradius написа:
Те и винербергер 12,5см пак си бият на кухо и стената вибрира, щото е тънка и се чуди накъде да падне. Няма да се учудя двойния картон да дава по-добро усещане за плътност и здравина. За шумоизолация ясно че е по-добре. Топлоизолация също, може да искат да топлят едната стая, а другата не.
Оставете човека сам да си решава какво да прави. Но се чудя защо задава въпросите си тук, а не приема и отрича направените предложения. :?
Е как..? С някой се съгласих, с други не. Това си е дискусия и то полезна.
bota156 - специалист
пет ное 06, 2020 10:33 amsokolov.91 написа:
пет ное 06, 2020 10:25 amЧираче написа:
пет ное 06, 2020 9:32 amradius написа:
Те и винербергер 12,5см пак си бият на кухо и стената вибрира, щото е тънка и се чуди накъде да падне. Няма да се учудя двойния картон да дава по-добро усещане за плътност и здравина. За шумоизолация ясно че е по-добре. Топлоизолация също, може да искат да топлят едната стая, а другата не.
Оставете човека сам да си решава какво да прави. Но се чудя защо задава въпросите си тук, а не приема и отрича направените предложения. :?
Е как..? С някой се съгласих, с други не. Това си е дискусия и то полезна.
Вземи си готово евтино къще от бетопан. Хем ще стане за 2 месеца, хем ще ти е по евтино... и най-вече няма да се занимаваш 1 година. Ако си сметнеш труда си само ще ти е 10к.
https://homeskisiov.com/wp-content/uplo ... atalog.pdf
BLUEPUPIL - майстор
Като туря от любимата ми пастърма в тигана на печката ще
умириша и одимя целия living room. Думкай стъклена преграда,
аспиратор и външен приток на въздух. :yawinkle:

Ширината на стената зависи от това дали е укрепена в горния
си край, ако не е, за Н-3.2м не бих слязъл под 38см и за
Н-2.6м под 25см. :shock:
шоп - майстор
Аз лично бих избрал итонг, обаче ако е кадърно монтиран и се избегнат всички термо мостове от към ст, бетнони колони, основи и трегери.
Итонга е 100% съставен от естествени материали и диша. Ако в помещението е влажно той, пие влагата. Ако е сухо я отдава. Микроклимата е уникален.
Не гори, не бие на куфо, акумулира малко или много топлоенергия.
Съветвам топикстартера да се запознае с руската школа. Там итонга го използват дори и за кофраж на колоните и избягват термомостовете.
sokolov.91 - майстор
пет ное 06, 2020 3:39 pmBLUEPUPIL написа:
Като туря от любимата ми пастърма в тигана на печката ще
умириша и одимя целия living room. Думкай стъклена преграда,
аспиратор и външен приток на въздух. :yawinkle:

Ширината на стената зависи от това дали е укрепена в горния
си край, ако не е, за Н-3.2м не бих слязъл под 38см и за
Н-2.6м под 25см. :shock:
По първата част - това широкото в боксова та част, дето е като стена ще е всъшност стена широка 60см и висока 90см и ще играе ролята на барплот. Отгоре съответно ще има и контрабар. Така ще се оформи нещо като ниша за кухнята. Разбира се ще има и аспиратор със всмукателна клапа на отсрещната външна стена.
По втората част - строителя каза, че ще има по 4 колони на дългите външни стени и по 3 на късите. И една колона 25см х 25см в средата на къщата там където са вратите на всекидневната и спалнята. Не знам достатъчно ли ще е.
Нещо такова доколкото разбрах:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Тухла 4ка или итонг?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: