• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 61
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
2metraninja - специалист
нед мар 07, 2021 4:51 pmшоп написа:
А дали спестихте 900лв?

Ако аз съм "Майстора" никога не бих позволил някой друг да работи върху моята работа.
Със сигурност спестих 900 лева, мога да ти покажа колко накриво ги беше започнал "майстора".
нед мар 07, 2021 4:51 pmшоп написа:
Дървото е ЖИВ строителен материал. Дори и "сух" той се движи-мърда.
Много е възможно и топик стартера с тази обшивка от дъски да е "изметнал" диагоналите.
Как ли пък успях да изкривя конструкцията само на дългите страни и то още преди да съм я завършил напълно (дограмаджията ми обърна внимание че стените са наклонени още преди да завърша обшивката и не са се изправили от тогава)
нед мар 07, 2021 4:51 pmшоп написа:
За мен няма по-точен инструмент от отвеса. Имам лазерни нивелири, да удобни са за вътрешни ремонти, плочки и т.н., но отвеса си е отвес!
Човек, и с нивелир и с отвес и с лазер резултата е все така криви наклонени дълги стени. Тук не е проблема за милиметър-два (колкото е допуска на лазера), сантиметри са.

Късите страни са почти прави - най-много до сантиметър имат наклон. Дългите стени са наклонени на една и съща страна, с различно отклонение от отвеса. Най-малко е 1 см, най-много е 3 см. Вътрешната стена, която е успоредна на дългите наклонени стени е идеално права - направо цепи косъма (лъча на лазера). Как изметнах външните стени, а запазих успоредната вътрешна права? Не ме е яд толкова че са криви стените - еся премерих, и в панелката са криви по 1-2 см стените и не съм получил психично разстройство от несъвършената геометрия. Яд ме е на всичките приказки колко велики строители на дървени къщи са и обидената им и подразнена реакция като ходех и мерех и ги питах защо са криви, обясняваха ми как накрая всичко ще е идеално право и да не се съмнявам в способностите им.

Така казано, дори с колани или лебедки или някакво подпиране да може да се поизправят външните стени, това означава че ще се наклони вътрешната стена. Означава също, че всички винтове по цялата конструкция ще се поразтегнат в гнездата си, означава че ще трябва да дам 400 лева на дограмаджията за 10 прозореца демонатаж и монтаж отново (ако съм с него да му помагам, щото са големи и тежки - още 100-200 лева назад за 1 ден в който няма да вадя пари), означава че ще трябва да разкова всички дъски на късите страни и после да ги завинтя обратно - още половин ден загубен... и пак няма да станат идеално прави, щото горе са спънати с гредите на тавана и са различно наклонени а не виждам да се разглоби целия таван за да се коригират стените.

Тъпа работа.
Чираче - майстор
Димчо,
Започна темата с ентусиазма на идеалист. Вече се убеждаваш, че на практика нещо не се получава. И причината не са съфорумците, които добронамерено се опитват да помогнат. Всеки от собствения си опит. Но това е форум. Колко от тях са дошли на обекта, за да коментират?
Все пак, това е твоя бъдещ дом. За теб и семейството ти. И ти решаваш на кого да се довериш.
resistbody - майстор
нед мар 07, 2021 8:39 pmЧираче написа:
Димчо,
Започна темата с ентусиазма на идеалист. Вече се убеждаваш, че на практика нещо не се получава. И причината не са съфорумците, които добронамерено се опитват да помогнат. Всеки от собствения си опит. Но това е форум. Колко от тях са дошли на обекта, за да коментират?
Все пак, това е твоя бъдещ дом. За теб и семейството ти. И ти решаваш на кого да се довериш.
Знам че си бил там предния ден преди мен и си видял колко е ентусиазиран е, просто му липсва строителен опит...
Димо, живот и здраве другата седмица ще карам жената по вашите земи, ако трябва помощ ми пиши да натоваря техника... общо взето имам всичко... лошото е, че повечето е за бетон и метал :D Имам и лебедки и телфери...

п.с.: Не знам дали ти кзвах че ми изриваха колона с 15см на 3.30м... от 1м стана 1.30... малко стана като на оная сграда на Найчо Цанов :D
schuldiner - майстор
Напомняш ми на колега от форума, дето умишлено му бяха накривили кофража на шайбите... С каквото и да си ги ядосал, независимо дали е нарочно или толкова си могат, това кривото не трябва да остава без последствия. И един сантим е много, а три... направо да отиват на борсата за общаци. Да си го оправят за тяхна сметка, като поемат и демонтаж/монтаж на дограмите. Естествено, веднага, в рамките на седмица. Щото иначе доста ще им припари под "майсторските" дупета. Като изпълнител го казвам това, като клиент не съм придирчив. В крайна сметка точно такива най-много ми пречат в професията, ако и да са далеч от мен.
nikolov333 - майстор
Ако имате договор или все още не си им платил, аз лично бих ги натискал за неустойки.. :axe:
2metraninja - специалист
пон мар 08, 2021 4:35 amnikolov333 написа:
Ако имате договор или все още не си им платил, аз лично бих ги натискал за неустойки.. :axe:
Нямам договор и вече им платих 100% :D
В какво може да се изразят тези неустойки? Колко може да се смъкне цената на изпълнението щом е некачествено?
2metraninja - специалист
нед мар 07, 2021 8:39 pmЧираче написа:
причината не са съфорумците, които добронамерено се опитват да помогнат. Всеки от собствения си опит. Но това е форум.
Разбира се че е форум и всеки си има право на мнение (Аз съм онлайн от 1993-та година и знам как работят нещата). Потребителя Шоп предположи че аз съм изкривил стените (може от колегиална солидарност, може от генерална неприязън към хора, които предпочитат да си свършат работата сами ако могат, може и с друг неизвестен за мен мотив), аз изложих няколко довода според които не може аз да съм ги изкривил, да ме обори ако може и иска. Проблема си е мой и или трябва да му намеря решение, или да свикна с идеята че го има. За което предположението на Шоп донякъде ще ми помогне - моя румънски приятел който си построи дървена къща вика: ооо, 3 см са нищо, аз имах много повече кривини, после с гипсокартона донякъде ги поизправих, ама не се дразня - не се вижда ако не го гледаш специално, а и знам че аз съм си ги направил, първа къща ми е, и не съм плащал никому, каквото съм си направил - това е. Склонен съм да му вярвам че не се вижда - в панелката в която живея винаги съм знаел че стените не са идеално геометрично прави, но даже никога не съм ги мерил, закво? Е, снощи ги премерих и наистина са си криви. Нищо не се е променило във възприятието ми за тях.
В случая с кривите стени на моята новопостроена къща дразнещото е че хем съм платил хард кеш като на професионалисти, хем работата е на донякъде аматьорско (и небрежно) ниво на изпълнение. Поне едно е сигурно. Следващия път - живот и здраве - сам ще си строя. :D
D103314 - специалист
[quote=schuldiner post_id=1064920 time=1615102457 user_id=43758]
Много гадно, това си е направо позор. Като казваше, че когато си на покрива всичко се клати, провери ли стабилността? Да не би още да е паянта?
Не се притеснявай да опънеш с колани. Ако ги фиксираш към теглича, повече от тон усилие няма да направи, а и става много плавно. Аз бих пробвал и преди да разкова обшивката, нищо не се знае.
Правилно ли разбирам, че искаш гипсокартона директно на гредите? Не рискувай, ще се напукат снадките, особено ъглите.
[/quote]

При мен част от покрива е гредоред умишлено. Трима човека се отказаха да слагат вата и гипскартон. Накрая намерих един, който се нае с тази работа. Къщата кара вече шеста година, картона е монтиран на конструкция преди година и половина. Досега - две зими, няма видими проблеми.
2metraninja - специалист
пон мар 08, 2021 9:06 amD103314 написа:

Накрая намерих един, който се нае с тази работа. Къщата кара вече шеста година, картона е монтиран на конструкция преди година и половина. Досега - две зими, няма видими проблеми.

Имаш предвич че е директно на дървото или че е правена допъкнителна конструкция от метални профили
Чираче - майстор
Извинявай, но вече няколко човека споделиха, че картон директно на дървото не се прави. Ще се появят пукнатини. Но ти упорито продължаваш да подпитваш, белким някой сподели твоята идея. Виж какво е казал човека - в червено.
пон мар 08, 2021 9:38 am2metraninja написа:
Накрая намерих един, който се нае с тази работа. Къщата кара вече шеста година, картона е монтиран на конструкция преди година и половина. Досега - две зими, няма видими проблеми.

Имаш предвич че е директно на дървото или че е правена допъкнителна конструкция от метални профили
[/quote]
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 61

Тема "Строя дървена къща с фрейминг в Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: