• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 61
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
За 30лв./на метър в кой район и как дупчат и какво точно включва цената..?
BLUEPUPIL - майстор
пон ное 23, 2020 2:30 pm2metraninja написа:
Ясно че конструкторите си знаят работата и съм си платил за проект,
но се поинтересувах и в САЩ позволяват разстоянието между анкерите
да е до 180 см!!![6 feet (1829 mm)] Да, тяхните са по-дълбоки
(175 мм [7 inches (178 mm)]забити в бетона срещу едва 110 при
моите анкери) но пак 15 см срещу 180 см е ама че разлика - 12 пъти...
anchor bolts- 1/2-inch-diameter (12.7 mm)

Само, че това са минималните изисквания,
под които не може да се пада.

От първостепенно значение са металните
връзките между панелите, които трябва да
дадат възможност да се образуват корави
правоъгълници.
2metraninja - специалист
вт ное 24, 2020 1:40 pmnikolov333 написа:
За 30лв./на метър в кой район и как дупчат и какво точно включва цената..?
Погледнах си записките - 33 лв/м беше цената, 660 лв съм платил за 20 метра, но те ми пуснаха още 2-3 метра аванта, че им останаха тръби а и ме харесаха :)

Включва пробиване - носят си нещо като мини-веричжно тракторче отзад с приставка сонда - включва от тези оранжевите пвц тръби надупчени - забравил съм какво фи бяха - май 140 мм, потопяема помпа влиза спокойно, включва насипването отстрани на тон и двеста килограма бяла мозайка (мозайката аз я купих и докарах) и отгоре ми сложиха тапа да не влизали боклуци и охлюви, които много обичали там на хладно и влажно и като паднели вътре с черупките си можело да пречат. Изкараха доста чиста вода за 1 час примерно дето беше вървяла тяхната помпа. Условието им е да няма скали или по-големи камъни - например над 10 см диаметър. Това ми казаха, че в Родопите не дупчат, само на къра.

Знам че в Пловдивско работят тези хора - от село Житница са, но мога да ти дам телефон и да ги питаш за другаде. Тракторчето им влиза в един голям бус, сигурно могат да го закарат навсякъде.
Последна промяна от 2metraninja на ср ное 25, 2020 1:25 am, променено общо 2 пъти.
2metraninja - специалист
вт ное 24, 2020 6:08 pmBLUEPUPIL написа:
пон ное 23, 2020 2:30 pm2metraninja написа:
Ясно че конструкторите си знаят работата и съм си платил за проект,
но се поинтересувах и в САЩ позволяват разстоянието между анкерите
да е до 180 см!!![6 feet (1829 mm)] Да, тяхните са по-дълбоки
(175 мм [7 inches (178 mm)]забити в бетона срещу едва 110 при
моите анкери) но пак 15 см срещу 180 см е ама че разлика - 12 пъти...
anchor bolts- 1/2-inch-diameter (12.7 mm)

Само, че това са минималните изисквания,
под които не може да се пада.

От първостепенно значение са металните
връзките между панелите, които трябва да
дадат възможност да се образуват корави
правоъгълници.
Да бе, минимални са, ама аз смятам 5-6 пъти над минималните да съм по отношение на разстоянието между анкерите. И като ги гледам с какви малки шайбички слагат болтовете тея северноамериканци, направо ми става лошо. То едва ли ше скъса дървото за да излезе, ама аз все пак взех огромни 36 мм шайби и то по 2 на болт, да не се изметнат нагоре :-D

Относно добавянето на стоманени греди, които ти благодаря че си игра да ми ги нарисуваш, щото не можех да си ги представя, реших че съм изпуснал тоя влак. Смятам все пак да вкарам допълнителни метални диагонали където може, макар и къси заради прозорците. И планки където се срещат панелите, особено по ъглите.
nikolov333 - майстор
ср ное 25, 2020 12:58 am2metraninja написа:
вт ное 24, 2020 1:40 pmnikolov333 написа:
За 30лв./на метър в кой район и как дупчат и какво точно включва цената..?
Погледнах си записките - 33 лв/м беше цената, 660 лв съм платил за 20 метра, но те ми пуснаха още 2-3 метра аванта, че им останаха тръби а и ме харесаха :)

Включва пробиване - носят си нещо като мини-веричжно тракторче отзад с приставка сонда - включва от тези оранжевите пвц тръби надупчени - забравил съм какво фи бяха - май 140 мм, потопяема помпа влиза спокойно, включва насипването отстрани на тон и двеста килограма бяла мозайка (мозайката аз я купих и докарах) и отгоре ми сложиха тапа да не влизали боклуци и охлюви, които много обичали там на хладно и влажно и като паднели вътре с черупките си можело да пречат. Изкараха доста чиста вода за 1 час примерно дето беше вървяла тяхната помпа. Условието им е да няма скали или по-големи камъни - например над 10 см диаметър. Това ми казаха, че в Родопите не дупчат, само на къра.

Знам че в Пловдивско работят тези хора - от село Житница са, но мога да ти дам телефон и да ги питаш за другаде. Тракторчето им влиза в един голям бус, сигурно могат да го закарат навсякъде.
Дай ми контактите им да говорим.. Аз съм на 60 км от вас..
Колега и аз си взех парцел в Беломорски, но още не е в регулация. На пролет ще почваме да правим път към парцела и към проекта.. Успех!
2metraninja - специалист
Ее, комши, обади се къде си, поне да се знаем и за кафе и обсъждане за строителството или лаф наживо.

Иначе строежа засега е замразен. Буквално и преносно. Майсторите викат че било много студено да се работи навън. Имат си работа хората и предпочитат да работят на другите обекти върте на топло където имат довършителни. Не им се сърдя, ама почвам да се чудя кога изобщо ще почнат, то ще се стопли трайно чак март-април догодина :( Вчера минах през Марково и Първенец, поне на 20 строежа видях майстори отвън. Яко бачкат хората... Моите не им се седи на сруда...
Руди - майстор
пет дек 04, 2020 2:06 pm2metraninja написа:
Иначе строежа засега е замразен...
Че ти дори нямаш мокри процеси?!
Моята къща я започнах на 1 ноември 2018,
на 9 януари 2019 заляха таванската плоча,
на 15 март имах покрив с керемиди.
2metraninja - специалист
Ами нямам мокри процеси, да. Ама то не че нещо технологично ги спира - той шефа им ми каза в прав текст че просто им е студено за работа навън, имат си на други обекти довършителни работи на закрито на топло и вика: "закво да бачкаме 5 дена - изпотиш се, изстудиш се - и накрая да легнем болни 2 седмици нищо да не правим?".

Хич не ме кефи тая ситуация, ама и не виждам какъв полезен ход имам. Да тръгна да търся други майстори не искам, толкова ги чаках тея а и са свестни и на добри цени... Да ги притискам и да ги карам зорлем да бачкат - не ми се ще - не е в моя стил и разбирането ми за вселенския порядък... Ама и просто да чакам март месец или да чакам чудодейно дълготрайно затопляне преди Коледа не искам.

Сега погледнах прогнозата за времето. Доколкото може да ѝ се вярва толкова напред, ще има 2 хубави отрязъка време декември, и те и двата ще са около Коледа и Нова Година, когато най-вероятно няма да се работи. Следващата седмица с хубаво време е чак средата на януари и после чак февруари ще има слънце и около 10 градуса температури за повечко дни. Изобщо не ми идва на ума какво да направя...
шоп - майстор
пет дек 04, 2020 3:47 pm2metraninja написа:
Изобщо не ми идва на ума какво да направя...
Договор със срок и неустойки нямате ли?

Март месец майсторите може да име жега или да имат по-рентабилен обект и пак да си на опашката.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 61

Тема "Строя дървена къща с фрейминг в Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: