• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 61
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
2metraninja - специалист
съб фев 20, 2021 2:14 pmРуди написа:
Браво! Добре ви се получава.
Благодаря. Толкова ми/ни харесва да си работим по къщата, че чак съжалявам че нямах възможността и времето аз да си я построя цялата. Обичам да правя неща с ръцете си. Ако с ръцете си можех да вадя толкова пари, колкото с главата си, веднага бих направил смяната.
schuldiner - майстор
нед фев 21, 2021 12:34 am2metraninja написа:
Обичам да правя неща с ръцете си. Ако с ръцете си можех да вадя толкова пари, колкото с главата си, веднага бих направил смяната.
Че това е най-лесното! Продаваш къщата на груб строеж и подхващаш нова - парцел, разрешителни, основи и газ на дървенията! Разликата дал/взел може да не е толкова далече от сегашните ти доходи. После пак...
Чираче - майстор
съб фев 20, 2021 9:01 am2metraninja написа:
Един ден аз и жената за 3 часа и вчера аз сам за 5 часа. Днес за 3-4 часа пак двамата вярвам че ще я завършим напълно. под 2 човекодни спестих 900 лева. , но просто завива винтовете като в масло за половината време на лидълския.
Майстора, който ми прави дограмата на цялата къща е започнал по същия начин. За да спести едни пари, си купил пендула, и сам си е направил своята дограма. След това е започнал да прави и на други. Зарязал си професията, и сега прави дограми всякакви.

Нищо чудно и ти да направиш така с тоя опит. :?
PIP - майстор
нед фев 21, 2021 5:42 pmЧираче написа:
съб фев 20, 2021 9:01 am2metraninja написа:
Един ден аз и жената за 3 часа и вчера аз сам за 5 часа. Днес за 3-4 часа пак двамата вярвам че ще я завършим напълно. под 2 човекодни спестих 900 лева. , но просто завива винтовете като в масло за половината време на лидълския.
Майстора, който ми прави дограмата на цялата къща е започнал по същия начин. За да спести едни пари, си купил пендула, и сам си е направил своята дограма. След това е започнал да прави и на други. Зарязал си професията, и сега прави дограми всякакви.

Нищо чудно и ти да направиш така с тоя опит. :?
То за това и нивото ни е толкова ниско, защото повечето 'майстори' са такива, никакви традиции.
Чираче - майстор
нед фев 21, 2021 6:28 pmPIP написа:


То за това и нивото ни е толкова ниско, защото повечето 'майстори' са такива, никакви традиции.
И по-зле ще става в бъдещето. По времето на "омразния СОЦ" имаше училища за специална подготовка във всяка сфера. И имаше и Производство, имаше Икономика, имаше ВСИЧКО. Бяхме една от първите страни в света. Във всяко едно направление. Какво сме сега? Благодарение на "умните" и алчни за пари политици през всичките вече повече от 30 г. от всякакви партии сме бананова република. ЖАЛКО Е
2metraninja - специалист
нед фев 21, 2021 7:45 pmЧираче написа:
И по-зле ще става в бъдещето. По времето на "омразния СОЦ" имаше училища за специална подготовка във всяка сфера. И имаше и Производство, имаше Икономика, имаше ВСИЧКО. Бяхме една от първите страни в света. Във всяко едно направление. Какво сме сега? Благодарение на "умните" и алчни за пари политици през всичките вече повече от 30 г. от всякакви партии сме бананова република. ЖАЛКО Е
Да, да, и затова фалираха България комунистите, защото много произвеждаха и бяха много конкурентноспособни.

Ще помоля без соц-носталгии в темата за къщата ми.
Чираче - майстор
нед фев 21, 2021 9:00 pm2metraninja написа:


Да, да, и затова фалираха България комунистите, защото много произвеждаха и бяха много конкурентноспособни.

А от 30г. Какво се произвежда?
2metraninja - специалист
нед фев 21, 2021 1:49 pmschuldiner написа:
нед фев 21, 2021 12:34 am2metraninja написа:
Обичам да правя неща с ръцете си. Ако с ръцете си можех да вадя толкова пари, колкото с главата си, веднага бих направил смяната.
Че това е най-лесното! Продаваш къщата на груб строеж и подхващаш нова - парцел, разрешителни, основи и газ на дървенията! Разликата дал/взел може да не е толкова далече от сегашните ти доходи. После пак...
Разбира се че съм си го мислил. И сега и преди. Все пак щом мафията контролира строителния бизнес в Италя, сигурно е сладка работа :D Дори още като студент си мислех колко яко би било да се правят комплекси затворен тип (тогава имаше много престъпност - най-вече битова) и че ще е супер бизнес да строиш и продаваш домове на хората. Без някога да съм имал допир с каквото и да е от строителството. Остана си само мечта, но няколко години по-късно видях че има хора, които правят точно това - и си викам: Не ти е била тъпа идеята Димо, ами нямаш пари и хал-хабер си нямаш от строителство.

Моя майстор всъщност освен че строи за други хора, строи и за себе си. Почнал е от гипсокартони и довършителни работи майсторче, а сега има цяла бригада и хора за всички етапи по строителството и строи къщи за продаване. Купува парцели, вкарва в регулация, разпарчетосва, оправя там упита, пупове - каквото трябва, строи къщи върху тях и ги продава.
PIP - майстор
нед фев 21, 2021 9:13 pm2metraninja написа:


Моя майстор всъщност освен че строи за други хора, строи и за себе си. Почнал е от гипсокартони и довършителни работи майсторче, а сега има цяла бригада и хора за всички етапи по строителството и строи къщи за продаване. Купува парцели, вкарва в регулация, разпарчетосва, оправя там упита, пупове - каквото трябва, строи къщи върху тях и ги продава.
Трябвало е да си остане на гипсокартон, защото си няма и понятие от дървени конструкции, колкото и язвително да звучи.
2metraninja - специалист
нед фев 21, 2021 9:09 pmЧираче написа:
нед фев 21, 2021 9:00 pm2metraninja написа:


Да, да, и затова фалираха България комунистите, защото много произвеждаха и бяха много конкурентноспособни.

А от 30г. Какво се произвежда?
Това е толкова тъп и провокативен въпрос, че чак се чудя изобщо дали да отговарям. Няма как да ти изброявам всичко, което се произвежда. Но ето - ще ти отговоря от личен опит. От 18 години работих в производствена фирма. Бяхме в топ 300 данъкоплатци на републиканския бюджет и изнасяхме продукция за 20+ държави - основно в Европа, но и в Русия и Южна Америка. От 2-3 години не работя там, но производството им не е спряло.

Относно кога сме били по-силни икономически, мисля че за всеки нормален човек това е ясно. На теб младостта и "хубавото ти време" да са били в комунизма и да си си замръзнал във времето там някъде, но това са си твоите лични възприятия. За всички останали - ето твърдите цифри за ГДП-то на България през годините.
Прикачен файл:
Bulgaria_GDP_history.jpg
Bulgaria_GDP_history.jpg (77.65 KиБ) Видяна 512 пъти
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 61

Тема "Строя дървена къща с фрейминг в Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: