• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 61
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
PIP - майстор
Мислех да не пиша по въпроса с мазилката, понеже съм правил силиконова мазилка само веднъж на моята къща, но за протокола възможно е сам, ако времето е студено и влажно и стените не са прекалено големи. Аз нанасях мазилката ноември месец при 10гр температура облачно врме и половината къща я правих сам, за другата половина ми помогна роднина, който с това се занимава, имам само една стена, която нямаше да мога сам. Имах скеле за една трета от къщата и за това правих изолацията на части.
Hoвoceлckи - майстор
Аз бях наел скеле за 1/4. Само една от четирите страни е "разчупена" и си я правих сам. Другите три нямаше как. А беше и през лятото. Започвахме с пукването на зората и малко след изгрева на слънцето вече не можеше да се работи (на южната страна).
2metraninja - специалист
Отлична работа свършихме днес на обекта. Цялото семейство барабар с кучето разчистихме купчините строителни отпадъци, които бяха оставили майсторите, подредихме си останалите материали, поизчистихме, изобщо много по-приветливо и приятно място стана.

Аз съвсем друго бях планирал. Имах идеята докато жената и децата се занимават да се кача и да намажа с импрегнант дървения материал на покрива, че поради ред причини по-голямата част не беше импрегниран. Опитах, но с дунапренения валяк изобщо не става - само тече навсякъде като опитам да мажа вертикални повърхности, а с бояджийска четка става, но адски бавно, че е сравнително рядка и от синтетичен материал. Гледах едни дебели четки от естествен косъм - баданарки, може би те по-добре ще задържат импрегнанта, който е воден разтвор и с консистенция на вода. Другото, което ми хрумна е с пистолет за боя. Имам компресор и мога да взема пистолет за боя, но не знам дали може да пръска такива воднисти течности. И колко контролирана струя прави, защото аз имам градинска пръскачка, но с нея ще омажа целия свят (цялата къща).
schuldiner - майстор
По ред причини не си го намазал предварително, сега ще се мъчиш. С лозарската е най-лесно, ако не се вижда, не се мори с четки и валяци.
2metraninja - специалист
Нищо от тази дървения няма да се вижда, но дървоядите и плесените не знаят че няма да го виждаме :(
Чираче - майстор
ср мар 03, 2021 11:11 pm2metraninja написа:
Нищо от тази дървения няма да се вижда, но дървоядите и плесените не знаят че няма да го виждаме :(
Ако конструкцията беше желязна, в момента вече можеше да живееш в нея. Щеше да стане по-здрава, по-евтина, и нямаше да има дървояди. :? Моята къща е с желязна конструкция, и нищо не се вижда от нея.

Нищо, следващата ти къща може да не е дървена. :lol:
BLUEPUPIL - майстор
чет мар 04, 2021 8:46 amЧираче написа:
Ако конструкцията беше желязна, ...
Нека да има и дърво.


Прикачен файл:
TYU9.jpg
Slavov99 - специалист
чет мар 04, 2021 8:46 amЧираче написа:
ср мар 03, 2021 11:11 pm2metraninja написа:
Нищо от тази дървения няма да се вижда, но дървоядите и плесените не знаят че няма да го виждаме :(
Ако конструкцията беше желязна, в момента вече можеше да живееш в нея. Щеше да стане по-здрава, по-евтина, и нямаше да има дървояди. :? Моята къща е с желязна конструкция, и нищо не се вижда от нея.

Нищо, следващата ти къща може да не е дървена. :lol:
Чираче, може ли повече инфо за твоята къща? В момента съм се захванал да строя метална с панели.
nikolov333 - майстор
Проекта на Чирака е строго секретен.. Легенди се носят за него.. :-D :lol: :lol:
Чираче - майстор
чет мар 04, 2021 7:19 pmnikolov333 написа:
Проекта на Чирака е строго секретен.. Легенди се носят за него.. :-D :lol: :lol:
Нищо подобно. Който е попитал нещо, винаги съм отговарял със съвети.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 61

Тема "Строя дървена къща с фрейминг в Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: