• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 61
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
2metraninja - специалист
ср юли 07, 2021 7:30 pmkr1100 написа:
Офф Въпросче : А мерки срещу термити ??

Нищо ,че ги няма още тука - въпрос на време е.
Примери : Тута абсолюта - Южна Америка, Американска оса - пак оттам. Американска калинка внесена за борба с листните въшки - ама яде нашите калинки. Има и други примери - не ми се рови.
Нито срещу термити, нито срещу марсианци съм вземал мерки. Може би трябва да питаме собствениците на тухлени къщи с дървени покриви как мислят да си защитят покривите срещу термитите?
kr1100 - майстор
чет юли 08, 2021 3:14 am2metraninja написа:
ср юли 07, 2021 7:30 pmkr1100 написа:
Офф Въпросче : А мерки срещу термити ??

Нищо ,че ги няма още тука - въпрос на време е.
Примери : Тута абсолюта - Южна Америка, Американска оса - пак оттам. Американска калинка внесена за борба с листните въшки - ама яде нашите калинки. Има и други примери - не ми се рови.
Нито срещу термити, нито срещу марсианци съм вземал мерки. Може би трябва да питаме собствениците на тухлени къщи с дървени покриви как мислят да си защитят покривите срещу термитите?
Не си правя майтап. Като нищо могат да ги преселят тука.
2metraninja - специалист
чет юли 08, 2021 9:16 amkr1100 написа:
чет юли 08, 2021 3:14 am2metraninja написа:
ср юли 07, 2021 7:30 pmkr1100 написа:
Офф Въпросче : А мерки срещу термити ??

Нищо ,че ги няма още тука - въпрос на време е.
Примери : Тута абсолюта - Южна Америка, Американска оса - пак оттам. Американска калинка внесена за борба с листните въшки - ама яде нашите калинки. Има и други примери - не ми се рови.
Нито срещу термити, нито срещу марсианци съм вземал мерки. Може би трябва да питаме собствениците на тухлени къщи с дървени покриви как мислят да си защитят покривите срещу термитите?
Не си правя майтап. Като нищо могат да ги преселят тука.
Да бе, ясно че могат, ама с каква вероятност и за какъв период от време говорим тук? Кой нормален човек може да се притеснява и да се защити от всички потенциални опасности? Те и талибаните могат да дойдат - виж какво става в Афганистан. Да строим ли бункери вместо къщи или поне траншеи около къщата? То никой не знае утре дали ще е жив изобщо, ние за Нероден Галаганчо да седнем да се притесняваме.

ОК, дори и да дойдат термитите, има си начини да се контролират. Доколкото съм запознат, нападнатата от термити къща се затваря изцяло и опушва за седмица примерно и пускат някакъв отровен за термитите газ и ги избиват. Дори в САЩ, (където термитите са си реален съществуващ проблем), не са им паднали всички къщи, нали? Хората като имат проблем намират решение и не са спрели да живеят в къщи.

А ти не казваш какви мерки си взел срещу термитите ако живееш в къща с дървен покрив? Не те ли притеснява вероятността да ти изядат покрива и да останеш буквално без покрив над главата?
kr1100 - майстор
чет юли 08, 2021 9:57 am2metraninja написа:
А ти не казваш какви мерки си взел срещу термитите ако живееш в къща с дървен покрив? Не те ли притеснява вероятността да ти изядат покрива и да останеш буквално без покрив над главата?
Ако изядат гредите, мертеците и т.н. ще падне върху плочата долу.Ще разпъвам палатки :-D или лайлон :partyman:
А пък докато сте стигне дотам - мен няма да ме има вече.
2metraninja - специалист
А според мен никой от тук коментиращите няма да го има вече на тоя свят докато дойдат термитите, ама дай Боже дълголетие всекиму :D
шоп - майстор
вт юли 06, 2021 5:36 pm2metraninja написа:


За ъгли а) и b) мисля че е логично да са 90 градуса,
И защо да е логично?
Hursa - майстор
Всъщност страничните и горната повърхност на прозоречния отвор обикновено са дори под по-голям ъгъл в сравнение с долната. Така се намалява засенчването и се увеличава осветеността. Но е добре да се предвиди още при строежа. Ако прозорците не са много малки, може да се спести (според мен). (Добре е да се поставят "ъглови профили с мрежа" по всички ъгли. Горния да е "откапващ". Отдолу, ако е алуминиева под прозоречната "дъска" - тя е със зададен ъгъл. Добре е да има такава с профили от двете страни за да се избегне стичането и зацапването на стената. Аз бих я залепил (освен закрепването и) с нещо гъвкаво - полиуретан например, за да се гасят вибрациите и шума при дъжд например.)
kancho - специалист
Най-скъпите прозорци, които съм слагал, си идват с 4 летви от чам за обръщане с перо на единия кант,което влиза в нут в рамката на прозореца. Няма никакви ъгли имат само фаска на гърба, която предполагам е да има място за пяната.

Прикачен файл

124.jpg
124.jpg (20.77 KиБ) Видяна 787 пъти
2metraninja - специалист
чет юли 08, 2021 7:32 pmшоп написа:
вт юли 06, 2021 5:36 pm2metraninja написа:


За ъгли а) и b) мисля че е логично да са 90 градуса,
И защо да е логично?
Аз затова и питам как се прави, защото само на моята си логика не мога да разчитам в случая. За обръщането от вътрешната страна слушах един майстор обясняваше че трябва да е по-голям ъгъла, защото навътре се отварят прозорците и да могат да се отворят поне до 90 градуса. А навън няма да се отварят прозорци, затова най-лесно би било да са по 90 градуса да не ми се налага да режа стиропор под ъгъл или да спазвам определен ъгъл при обръщането.
чет юли 08, 2021 9:05 pmHursa написа:
Всъщност страничните и горната повърхност на прозоречния отвор обикновено са дори под по-голям ъгъл в сравнение с долната. Така се намалява засенчването и се увеличава осветеността. Но е добре да се предвиди още при строежа.
Но за ето това съображение не бях се сетил. Да не се засенчва прозореца от дълбокия 15 см стиропор би било чудесна идея наистина.
Какво имаш предвид да се предвиди още при строежа? Няма ли да стане ако просто зарежа стиропора под определен ъгъл? И тези ъгли с мрежа на са ли самите те 90 градуса? Или има и над 90 градуса? Или пък 90-градусовите могат да се разтворят/разчекнат до над 90 градуса?
шоп - майстор
На цялата ми къща тези ъгли са над 90 гр
може би са около 100гр именно с цел цветлина. Зидарията си е нормална с единички и четворки, ПВЦ профилите с мрежа също стандартни.
Просто когато се лепи ТИ при обръщането се задава ъгъла с лепило или пяна с различна дебелина и стиропора се минава с ренде за дооформяне.
За мен ъгъл над 90 гр изглежда по-естетично. Иначе при дебела ТИ или дълбоко вкарани прозорци къщата все едно е с амбразури, макар, че и амбразурите са ги правили с ъгъл над 90 гр заради обзор.

Всичко е въпрос на личен избор
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 61

Тема "Строя дървена къща с фрейминг в Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: