Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
пон ное 23, 2020 9:54 amSandman написа:
Има си лепила за каменна вата принципно, не ти трябва тиксо :)
:-D Извинявам се за тиксото, но това блесна като първоначална идея.

Благодаря за информацията, това ми беше достатъчно. Намерих си сайт, в който е описана цялата технология с лепилото и пр. :supz:
Здравейте пак !

Утре ще направя покупките за ватата, моля потвърдете дали това е което е нужно, че да не си дам парите за глупости... пак :)
Комина е малко под 4 квадрата, та както следва:

1. Минерална вата без фолио за около 4,3 квадрата - листи с размери 120х60 см, плътност 150 кг. на кубик, дебелина 3 сантиметра
2. Лепило за минерални и каменни вати на Терафлекс - 2 чувалчета х 25 кг. (тези ще ги поръчвам по интернет, в убития ми град като ги питам по магазините за лепило за каменна вата и ме гледат като изтребители)
3. Добавка против замръзване на Терафлекс 1 шишенце 100 мл.
4. Ъгли с мрежа (пластмасови) и само мрежа пластмасова имам от преди това.

***Ще бъде доизмазан с термо лепило целия, оразмерявам нарязвам и лепя ватата, върху нея шприцовам с по-рядко лепило, след като изсъхне слагам ъглите мрежата и 2 ръце лепило от горе и паля котела да видим какво ще стане.

Благодаря предварително, със здраве :)
KingLin - майстор
Снимах го пустия комин
Прикачен файл:
IMG_20201124_152608.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201124_152616.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201124_152629.jpg
Горе около комина ще тъпча вата а между комина и двете стени ще подзидам за да го укрепя. Приемам критики и съвети :)
Sandman - специалист
вт ное 24, 2020 3:25 pmgrupchev написа:
***Ще бъде доизмазан с термо лепило целия, оразмерявам нарязвам и лепя ватата, върху нея шприцовам с по-рядко лепило, след като изсъхне слагам ъглите мрежата и 2 ръце лепило от горе и паля котела да видим какво ще стане.

Благодаря предварително, със здраве :)
При EPS и XPS мрежата и ъглите се влагат в първата ръка шпакловка, предполагам и с ватата е същото. Макар че предполагам и във втората може при теб, щом ще са три общо...
Здравейте :)

Sandman, да и при мен така ще се получи, първата ръка ще бъде така нареченото шприцване, което се оказва, че и от двете страни се прави на ватата и от тази, която ще се лепи към основата и в последствие на тази където ще е мрежата.
Довечера ще гледам клипчета как го правят хората, ако трябва малко тренировка ще има и така :) Както и да е всичко е купено приготвено само чакам да пристигне ножа за вата (хората пишат, че само с такъв се режела ватата като масло, че и много точно ставало... ще видим) и да стане събота.

KingLin, ехаа добре изглежда :) лично от мен критики не чакай, че съм доста бос по темата и питам на всяка стъпка :) Успех с начинанието !
Здравейте,

Не ми стигна времето вчера да запечатам комина от северната страна и се вижда ватата. Тази вечер гледам я е намокрил дъжда... прецакала ли се е работата или не според вас ? Има ъгли с мрежа от нея страна, както и от всички останали де.
Здртавейте,
Преди да напусна района за неопределено време - две снимки на готовия комин направен по описаната в темата назад технология.
Прикачен файл:
20201205_164434.jpg
Прикачен файл:
20201205_164417.jpg
Успех в начинанията, бъдете здрави !
Чираче - майстор
Добре се е получило. Но аз бих направил шапката малко по-широка.
Sandman - специалист
Супер е станал! Браво!

Тема "Укрепване на комин." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: