• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sokolov.91 - майстор
вт яну 12, 2021 9:07 pmЧираче написа:
вт яну 12, 2021 8:55 pmsokolov.91 написа:

Няма как сега в 9 часа да кажа на баща ми обаждай се да спираш бетона и строежа до март щото така казаха в интернет.
Баща ми си му има доверие на Строителя и Интернет не признава.
Скоро ще има нова тема: Как да оправя спукана и провиснала плоча!
Едва ли. Като ги гледам как напъват да строят няма да има време да спуска и да провисне. Ще и метнат фибран и замазка набързо и годи после я гледай къде е оровиснала и къде е спукала.
Чираче - майстор
вт яну 12, 2021 9:09 pmsokolov.91 написа:

Едва ли.
Чупете си главите тогава....
sokolov.91 - майстор
вт яну 12, 2021 9:11 pmЧираче написа:
вт яну 12, 2021 9:09 pmsokolov.91 написа:

Едва ли.
Чупете си главите тогава....
Това правим.
nikolov333 - майстор
Имаше една приказка.. Уважение всекиму, доверие никому.. То и аз не я спазвам много често, ама пускам 2 два пъти аванс и ги режа на третия.. При строителите е трудна работа да им фанеш спатиите. Мерака им е да наливат бетона, че да не се вижда батака. Кат ти налеят една "плоча" и гледаш.. Бах маа му.. Страшни майстори майна. :rolleyes: :yawinkle: :toimonster:

П.С.Ще разчитате на бетоновия възел, понеже бетона е сериозен при вас, че ний завалиите го докарваме от трамбована основа и дебели железа.. :lol: :lol:
egomen66 - майстор
вт яну 12, 2021 8:55 pmsokolov.91 написа:
вт яну 12, 2021 8:43 pmшоп написа:
вт яну 12, 2021 8:19 pmsokolov.91 написа:
Абе ужаса е пълен просто... Не ми се коментира :|
Не се отчайвай, затова е форума, да не направиш грешки.
Щом не си налял бетона не есвирен мача.
Спри работата!

Изчакай пролетта.
Махни смешната арматурна мрежа.
Наеми за 1/2 машиносмяна един сериозен мини или среден тип виброваляк. Така хубаво ще утъпче вътрешността, че нивото ще спадне с 30-40 см
Насипи с 20 см филц и отгоре 10 см пясък,
върху пясъка 10 см фибран.

Армирай както си трябва и съвет от мен към армировката със свински опашки сложи и тръба за подово отопление ф20мм на кръгове по 60-70м ( информирай се, има тема)

Ако майсторите са майстори и зададът нива плочата ще я изпердашат с един хеликоптер.

По този начин ще имаш едновременно и здрава основа + топлоизолация + армировка + подово отопление + перфектна замазка.
Ако ме послушаш след време ще си спомняш с добро за съвета ми.
Вярвам ти, ама няма как да стане. Баща ми си плаща, той си намери Строителя, с него са си подписали договора. Аз само давам давам по някой съвет и слугува на майсторите и мия двора д маркуча сле тях.
Няма как сега в 9 часа да кажа на баща ми обаждай се да спираш бетона и строежа до март щото така казаха в интернет.
Баща ми си му има доверие на Строителя и Интернет не признава. Дойде си днеска от работа показах му какво тресавище е насипа. Той вика нема ядове. Еми сори аз света не мога да оправям. Да гняпат там и квото дойде. Не е мой обекта та са го спирам в 9 вечерта. И мен ме е яд ама това е положението.
Накарай тези майстори , поне да привържат (здраво) , заложената канализация и комуникации към тази така наречена скара...
sokolov.91 - майстор
вт яну 12, 2021 9:45 pmegomen66 написа:
вт яну 12, 2021 8:55 pmsokolov.91 написа:
вт яну 12, 2021 8:43 pmшоп написа:

Не се отчайвай, затова е форума, да не направиш грешки.
Щом не си налял бетона не есвирен мача.
Спри работата!

Изчакай пролетта.
Махни смешната арматурна мрежа.
Наеми за 1/2 машиносмяна един сериозен мини или среден тип виброваляк. Така хубаво ще утъпче вътрешността, че нивото ще спадне с 30-40 см
Насипи с 20 см филц и отгоре 10 см пясък,
върху пясъка 10 см фибран.

Армирай както си трябва и съвет от мен към армировката със свински опашки сложи и тръба за подово отопление ф20мм на кръгове по 60-70м ( информирай се, има тема)

Ако майсторите са майстори и зададът нива плочата ще я изпердашат с един хеликоптер.

По този начин ще имаш едновременно и здрава основа + топлоизолация + армировка + подово отопление + перфектна замазка.
Ако ме послушаш след време ще си спомняш с добро за съвета ми.
Вярвам ти, ама няма как да стане. Баща ми си плаща, той си намери Строителя, с него са си подписали договора. Аз само давам давам по някой съвет и слугува на майсторите и мия двора д маркуча сле тях.
Няма как сега в 9 часа да кажа на баща ми обаждай се да спираш бетона и строежа до март щото така казаха в интернет.
Баща ми си му има доверие на Строителя и Интернет не признава. Дойде си днеска от работа показах му какво тресавище е насипа. Той вика нема ядове. Еми сори аз света не мога да оправям. Да гняпат там и квото дойде. Не е мой обекта та са го спирам в 9 вечерта. И мен ме е яд ама това е положението.
Накарай тези майстори , поне да привържат (здраво) , заложената канализация и комуникации към тази така наречена скара...
Завъраха я за канализацията за рандбалките. И плочи под разклоненията има. Дано устиска.
nikolov333 - майстор
За рандбалките е добре, но по принцип се прави със скоби и не трябва да подлагат плочки, а пясъчна възглавница.. Точно това се загледах и аз. Как са го усукали това ф 110 с горелката.. СТРАШНИ майстори са! :shock:

Прикачен файл

Untitled.png
sokolov.91 - майстор
вт яну 12, 2021 9:58 pmnikolov333 написа:
За рандбалките е добре, но по принцип се прави със скоби и не трябва да подлагат плочки, а пясъчна възглавница.. Точно това се загледах и аз. Как са го усукали това ф 110 с горелката.. СТРАШНИ майстори са! :shock:
Както казах - дано устиска. 8-[
nikolay_1 - специалист
Добавка за -10 градуса в бетона. Полезно ще е да покажеш архитектурен и конструктивен проект според мен.

Моят проект също беше само с някаква мрежа на плочата, ама то това май се нарича настилка, и се прави единствено върху стабилна трамбована основа. Освен това имаше усилители под стените. Аз си го изпълних като плоча де, защото беше същата кал под филца.

На твое място бих сложил каквато арматура или мрежа има останала, или някакви други железа/шини/винкели/тръби под бъдещите стени, гардероби, пералня и тежки неща, или по цялата плоча. Ако имаш време купи арматура, или вземи на заем от съседи :) Допълнителната арматура да се сложи на ниво 2-3 см под горен ръб на плочата, подпряна със столчета от арматура, парчета плочки или с каквото се намери.

Много важно е цялата канализация да не мръдне изобщо от натиска на бетона нито от слягането на калта после. Съгласен съм с egomen66 че трябва да се вържат И разклоненията (където са вертикалите) за мрежата, както И за рандбалките, както и ЦЯЛОТО трасе, не само утките, да е подпряно максимално добре отдолу. Това значи ти и още един човек като подскачате на плочката няколко пъти тя да не потъне хич. И да има плочки през 50-60 см.
Ако не успееш напълно с подпирането, тогава :
Може да пуснеш 2 конеца които да допират всички вертикални тръби и бележиш с нож нивото при конеца, бележиш и нивото на конеца на колчетата му, забиваш ги на здраво място извън строежа. Махаш конците докато налеят и поизравнят бетона, пазиш забитите колчета да не ги пипат :) После връщаш конеца където е бил и няма да пускаш майсторите да си ходят ако белязаното слезе под конеца след наливането. Да повдигат арматурата, да подлагат камъни и плочки, докато не се върнат тръбите където са били преди бетона.
Или измисли друг начин да засечеш ако мръднат тръбите - лазерен нивелир и т.н.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 21

Тема "Старчески дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: