• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sokolov.91 - майстор
чет мар 11, 2021 8:20 pmЧираче написа:
чет мар 11, 2021 6:25 pmsokolov.91 написа:
Един бърз въпрос.
Бърз отговор. Който няма опит в строителство, или се доверява на Проекта, или на майсторите. Проекта е задължително да се изпълнява от майсторите.

Има и друг юнак, който си строи дървена къща. И майсторите са му сложили шапката. :lol:

КО ПРАИМ СЯ?
Ти и такива като тебе не ми отговаряйте, дори и бързо.
Как па не разбрахте, че проект нямаааааа. Няма. Няма няма няма! Проект имаше на колоните и на трегерите и на арматурата. Проект на стените и на мазилките и на кабелите и на парното и на ВиКто и на цвета на латекса и на плочките нямаааааа. Няма и да има! Ако имаше нямаше да питам нищо. Който няма какво да каже конкретно точно и ясно в отговор на въпросите ми от тук на там не искам изобщо да пише. Точка.
Не си мислете, че без вас няма да стане къщата, и че съм умрел да слушам простотии. Да не говорим, че къщата не е и за мене и ако искам изобщо няма и да питам нищо. Гледам да развивам форума, не искам професори и философи да си мислят, че им се моля за съвети щото аз съм много прост и са ми заварени ръцете у гъзо...
Още неколко такива изцепки и темата замръзва. Официално се чувствайте предупредени чи Чираче и всички подобни на теб!
Георги767 - специалист
При мазилката гледай да направят премостване с мрежа между зидарията и бетоновите греди.При мен го бяха спестили това,след това се наложи сваляне на вече готова мазилка,но за тяхна сметка.
sokolov.91 - майстор
чет мар 11, 2021 10:07 pmГеорги767 написа:
При мазилката гледай да направят премостване с мрежа между зидарията и бетоновите греди.При мен го бяха спестили това,след това се наложи сваляне на вече готова мазилка,но за тяхна сметка.
Нацепва ли се?
kozl - майстор
От мои наблюдения по строежите, дето е ползван итонг после се пука. Дали от това че зидано с влажен материал и после като изсъхне и съсъхва не съм сигурен.
Дори на родителите в апартамента направих зид от итонг до стоманобетоновия парапет на балкона с цел топлоизолация и след години се сцепи. Стъклофибърна мрежа почити не сме ползвали, а там де помня, че заложихме по искане на собствениците нямам достъп и не мога отговоря как е положението.
nikolov333 - майстор
За това руснаците оставят къщите от итонг да "съхнат"минимум една година и тогава почват довършителните работи. При Соколов това не е вариант, като гледам как бързат да свършат.. Проблема с влагата в помещенията с готовата дограма ще е поне до догодина на есен. :!: :idea:
Руди - майстор
пет мар 12, 2021 12:44 pmnikolov333 написа:
За това руснаците оставят къщите от итонг да "съхнат"минимум една година и тогава почват довършителните работи. При Соколов това не е вариант, като гледам как бързат да свършат.. Проблема с влагата в помещенията с готовата дограма ще е поне до догодина на есен. :!: :idea:
Проверен факт! Тегловно итонг на изхода на завода тежи
900 кг на кубик. На въпроса към Ксела дали не трябва да е
600 кг - отговориха "остатъчна влага". Така че, за всеки кубик
итонг получаваме на промоция по 300 литра автоклавна вода!
Георги767 - специалист
Да,Соколов цепи яко,на моята къща преградните стени от Итонг са със стъклофибърна мрежа и мазилка.До сега 3-та година няма проблем.
sokolov.91 - майстор
Ето днес с какво ми мина деня.
До обяд къртих дупката и лепих картона.





След обяд лепих бъдещия колектор за парното.





Между другото картоните дето ги залепих в дупката са с венецианска мазилка :lol:
Едно време ме бяха събрали лудите и си правих експерименти на едни парчета картон. Днеска ги употребих :-D
Последна промяна от sokolov.91 на съб мар 13, 2021 1:37 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 12, 2021 6:52 pmsokolov.91 написа:

Между другото картините дето ги залепих в дупката са с венецианска мазилка :lol:
Едно време ме бяха събрали лудите и си правих експерименти на едни парчета картон. Днеска ги употребих :-D
Истинска ?? С Марсилки сапун и тн?!?
Или купешка?
sokolov.91 - майстор
съб мар 13, 2021 10:03 amn_a написа:
пет мар 12, 2021 6:52 pmsokolov.91 написа:

Между другото картините дето ги залепих в дупката са с венецианска мазилка :lol:
Едно време ме бяха събрали лудите и си правих експерименти на едни парчета картон. Днеска ги употребих :-D
Истинска ?? С Марсилки сапун и тн?!?
Или купешка?
Ми истинска варова на Сан Марко. Само дето не е минаеана със сапун, а само излъскана с маламашка та.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Старчески дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: