• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 13, 2021 10:23 amsokolov.91 написа:
Ми истинска варова на Сан Марко. Само дето не е минаеана със сапун, а само излъскана с маламашка та.
Браво! Така, отдалече добре изглежда. И аз с маламашката. Верно, не се заиграх като теб с рисунъка, интересуваше ме принципът. Марсилецът го прави истинско. Виждала съм. Дълбочина, като истински мрамор. И е лесното за полагане, но скъпо за експеримент :-)
sokolov.91 - майстор
съб мар 13, 2021 2:05 pmn_a написа:
съб мар 13, 2021 10:23 amsokolov.91 написа:
Ми истинска варова на Сан Марко. Само дето не е минаеана със сапун, а само излъскана с маламашка та.
Браво! Така, отдалече добре изглежда. И аз с маламашката. Верно, не се заиграх като теб с рисунъка, интересуваше ме принципът. Марсилецът го прави истинско. Виждала съм. Дълбочина, като истински мрамор. И е лесното за полагане, но скъпо за експеримент :-)
Скъпо е за експеримент да. На мен приятел ми даде кило и нещо за проба. Иначе става уникално гладко и само на маламашка изциклено. Като стъкло е. И стегне ли е супер здраво. За дълбочината и рисунките вече си е от майстора. На мен не ми се отдава да правя жили на камък. Трябва си да си малко художник, а аз не съм хич. Но да не се отклоняваме от темата...
sokolov.91 - майстор
Направих на 2 места гипскартон. Около една колона и на стената с таблото. Допирните стени до тези с картона ще се мажат с турбозол с гипсова мазилка. В момента картона е гол (не е шпаклован). Обикновен картон, не е зелен или червен. Въпроса ми е трябва ли с нещо да обработя картона там където ще се допира мазилката до него за да не просмука вода и да не вземе да се надуе или нищо му няма? Най-малко една лента обикновено прозрачно тиксо от по-широкото да му лепна от пода до тавана?
sokolov.91 - майстор
Ами измазаха днес. Нищо не съм слагал на картона. Казаха, че нищо му нямало.
Стаите ги измазаха с гипсова мазилка на теразид xtop 2000, а банята с варо/циментова теразид R300.
Стените от итонг предварително им бях пуснал мрежа за изолация и една ръка бяла шпакловка за изолация. Мрежата я застъпвах към прилежащите стени от тухли по 10см.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Добре се движите във времето
sokolov.91 - майстор
пон май 10, 2021 12:51 pmn_a написа:
Добре се движите във времето
Откакто бригадата свали кофража и подпорите и се изнесе само мазачите дето измазаха с турбозола. Другото само аз работя. Не сме особено напред... Тая седмица ще лепя фибран по пода и чакаме замазкаджиите.
Sandman - специалист
Браво!
Супер се получава! :respekt:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Старчески дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: