• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
naster - майстор
вт фев 09, 2021 8:09 amschuldiner написа:
Разрешено ли е зидарията от неплътни тухли да се ползва за кофраж на колоните?
За четворки не съм се замислял, както се редят с хоризонтално ориентирани кухини.
nikolov333 - майстор
Има го този проблем при четворките и ако се вибрира се "губи" бетон в тях, а иначе може да се оголят армировката на крайните бигли в колоните тук-таме, но и по-принцип четох, че "по книгите" е добре стените да са "откачени" от колоните и трегерите и за това отливах отделно колоните, но пък след зидането ще има много за запенване.. :-D
kozl - майстор
вт фев 09, 2021 10:31 amnikolov333 написа:
но и по-принцип четох, че "по книгите" е добре стените да са "откачени" от колоните и трегерите и за това отливах отделно колоните, но пък след зидането ще има много за запенване.. :-D
Къде го чете това, че тук там и особено в Германия сме анкерирали неносещи зидове в шайби и колони. А отгоре към плочи и греди се оставя луфт под неносещи стени, за да не станат носещи като провисне стоманобетона.
Обичайно машинната мазилка, която се прави без луфтове се пука близо до гредата/плочата като провисне стоманобетона и я натовари - често срещано явление.
Пък съм срещал и напукана стена от провиснала плоча и липса на луфт под плочата.
nikolov333 - майстор
..някъде из форума беше, до колкото помня Tzilkov го беше написал или някой от конструкторите, чиито мнения уважавам, но кой точно не съм сигурен.
naster - майстор
Към гредите/плочите се запенва, а откъм колоните се пускат куки през няколко реда зидария.
schuldiner - майстор
вт фев 09, 2021 11:28 amnikolov333 написа:
..някъде из форума беше, до колкото помня Tzilkov го беше написал или някой от конструкторите, чиито мнения уважавам, но кой точно не съм сигурен.
коментирано е няколко пъти, примерно това:
пет май 08, 2015 2:12 pmVLADO66 написа:
Чл.71 http://iisee.kenken.go.jp/worldlist/07_ ... a_Code.pdf
BLUEPUPIL - майстор
Отвътре до зида, под столиците сложи поп,
за да не ляга столицата върху тези крехки тухли.
sokolov.91 - майстор
нед фев 14, 2021 2:16 pmBLUEPUPIL написа:
Отвътре до зида, под столиците сложи поп,
за да не ляга столицата върху тези крехки тухли.
По 3 попа имат средните. А тая на билото е с 4 попа. Крайните лежат на трегера.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 21

Тема "Старчески дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: