• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sokolov.91 - майстор
Официално днес първа копка на бъдещата къщичка за родителите ми.
Ще развивам темата с времето докато не стане завършен дом.
Бях писал преди една тема за стени от итонг или тухла 4ка и там казах някой неща, но тук ще е основната тема от нулата до самия край.
Ето първи снимки от днес:





Къщата е с външни размери 6.4м х 8м.
Основите са на стъпки с рандбалки и колони. На дългите страни има по 1 колона в средата, а на едната къса страна има пак колона в средата. Отделно в центъра на къщата има вътрешна колона. Всички средни колони и вътрешната са 40см х 40см, а ъгловите колони са Г образни 40см х 40см. Поясите на колоните са 70см на 70см закопани на 80см в земята. Пояса на вътрешната ентрална колона е метъ на метър и 25 пак на 80см закопан. Ранбдбалките са открай до край по периферията на къщата без прекъсване и са 60см високи. 30см са закопани в земята, 30см са над земята. Централната колона е самостоятелна без рандбалки.
За сега толкова. Питайте ако ви е интересно нещо.
Последна промяна от sokolov.91 на вт яну 05, 2021 8:32 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Браво!
Записвам се, типично за руските форуми, където се дава пълен фотоотчет. Дават се мения, критики, препоръки и така топикстартера може да направи най-доброто.

Обаче...аз не видях снимка от първата копка.
Толкова ли е трудно директно тук да качите снимките?
Георги767 - специалист
Здравей,Соколов успех със строежа абонирам се за темата,но на снимките излиза надпис "НЯМА НАЛИЧНА ВИЗУАЛИЗАЦИЯ"
Последна промяна от Георги767 на вт яну 05, 2021 7:33 pm, променено общо 1 път.
Sandman - специалист
Браво!
Успех с начинанието пожелавам, ще следя темата :)
sokolov.91 - майстор
Ами това е пака с няколко снимки. Не ми се занимава през ден да пускам снимки и реших просто да допълвам албума. Не можете ли да видите папката?
Георги767 - специалист
Аз,поне не я виждам :?
sokolov.91 - майстор
Там където пише не е налична визуализация над него в дясно има един квадрат със стрелка. Като цъкнете на него не влизате ли в албума? Аз успявам. Ако не става ще ги пускам 1 по 1 снимките...























Последна промяна от sokolov.91 на вт яну 05, 2021 8:27 pm, променено общо 2 пъти.
шоп - майстор
вт яну 05, 2021 8:10 pmsokolov.91 написа:
Там където пише не е налична визуализация над него в дясно има един квадрат със стрелка. Като цъкнете на него не влизате ли в албума? Аз успявам. Ако не става ще ги пускам 1 по 1 снимките...
Нали вече няколко колеги писахме. Не става:-)

Тук към всеки пост може да прикрепиш 5 снимки.
sokolov.91 - майстор
Редактирах си първия и последния пост. Вижте ги най-накрая тия пусти снимки. :lol:
шоп - майстор
:supz:
това е нещо друго:-)
Как мислите да хидро и топлоизолирате основите спярямо стените? Или няма да го правите?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Тема "Старчески дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: