• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sokolov.91 - майстор
ср мар 03, 2021 9:34 pmnikolov333 написа:
Помисли си къде ще се наложи да лепиш покритие на таваните, че с найлона е проблем, а и не знам дали ще можеш и да го махнеш вече, а и на гладък бетон какво ли ще се задържи.. :? Аз предпочетох фибрана директно в кофража, но и там има нюанси и специфични моменти за съобразяване.. и то навреме.
Ти не ме разбра.
Питам дали е по-добре плочата да диша както му се вика или да затварям с картон на конструкция и да слагам вата. Нищо няма да лепя на тавана. Въпроса е да го чъпкам ли тоя найлон или не.
schuldiner - майстор
Чъпкай го,каквото и да значи това. Найлон над ватата е проблем. Ама да не забравиш под ватата да сложиш.
sokolov.91 - майстор
ср мар 03, 2021 9:48 pmschuldiner написа:
Чъпкай го,каквото и да значи това. Найлон над ватата е проблем. Ама да не забравиш под ватата да сложиш.
Чъпкаш е да чоплиш :lol: . На македонски е да чепкаш. Имаше преди едно меме -
снимали надписа на едно ел табло дето пише ,, Не пипай, опасно за живота! '' и от долу на македонски - ,, Не чепкай, ке пукнеш! '' :lol:
schuldiner - майстор
Ъ, във Варна е престижно да си маке. Половината гагаузи се барат македонци. Ама на варнянски "барам" значи "пипам", не "правя".
BLUEPUPIL - майстор
Родата се е изнесла от Варна още през
50-те години на миналия век.
sokolov.91 - майстор
От днес има и прозорци.
70 мм 5 камерен профил Thyssen, със Sigenia обков и тройни стъкло пакети 4 сезона/бяло/К.
sokolov.91 - майстор
Един бърз въпрос. Вътрешните преградни стени са итонг 10ка. Всичко ще се маже с турбозол с гипсова мазилка с изключение на банята. В банята ще е пак турбозол но варова мазилка. Та въпроса е да се занимавам ли да изшпакловам итонга със шпакловка за външна топлоизолация и мрежа преди да мажат с турбозола или да си го мажат направо?
nikolov333 - майстор
Няма смисъл според мен. Все ще се напукат. Грундирайте ги на две ръце преди турбозола.
Чираче - майстор
чет мар 11, 2021 6:25 pmsokolov.91 написа:
Един бърз въпрос.
Бърз отговор. Който няма опит в строителство, или се доверява на Проекта, или на майсторите. Проекта е задължително да се изпълнява от майсторите.

Има и друг юнак, който си строи дървена къща. И майсторите са му сложили шапката. :lol:

КО ПРАИМ СЯ?
nikolov333 - майстор
чет мар 11, 2021 8:20 pmЧираче написа:
..

КО ПРАИМ СЯ?
Чакаме да скочи някой на металните къщи.. ма на :-D :lol: :lol:
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21

Тема "Старчески дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: