Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
докера - специалист
Скица ще е първото нещо , което ще извадя . Има одобрен регулационен план още през 2005г , имам номера на заповедта на директора на АК . Лошото е , че сме изгубили писмото с решението по възражението ... Но самото решение сигурно се пази в кадастъра- пазя входящия номер ... Другия проблем е , че май е трябвало с това решение да се пусне и искане до общинския съвет за възстановяване на отнетата част от имота , което от незнание не сме направили ... Но , предполагам , и сега може да се пусне ..
Неудобното в случая е , че трябва да разкарвам майка ми по институции , а тя е сравнително трудно подвижна . Другия вариант е с пълномощно ..
stefanjor - специалист
Не разбрах изменението оразено ли е в кадастралната карта?
Ако е нанесено в общината също трябва да го виждат.
Друг е въпроса, че регулационните планове не са актуализирани спрямо кадастралната карта, а са на основата от старите кадастрални планове.
Важно е кой ще Ви направи комбинираната скица.
В много общини скици издадени от определени фирми/геодезисти ги приемат по- добре от същите издадени от други подобни :cool:
докера - специалист
Отразено е в кадастралната карта и тя е одобрена със заповед на изпълнителния директор на АК още през 2006г . Друг е въпроса дали общинските "фактори" имат желание да се съобразяват с нея ...
naster - майстор
Скиците от кадастъра не удостоверяват собственост и не са документ за собственост. На основание на решението трябва да имате актуализиран документ за собственост.
докера - специалист
След излизането на скицата веднага ще се отиде при нотариус за издаване на акт за поправка на нотариален акт , което ще е лесно , тъй като страни по сделката сме аз и майка ми ... Яд ме е , че не сме го направили още тогава , да са ни мирни главите ...
докера - специалист
Случайно някой да знае къде да намеря заповедта на изпълнителния директор на АК , с която е одобрен кадастралния план ? Търся в Държавен вестник , на страницата на агенцията - все греда ... Навсякъде само я цитират или се основават на нея ...
DundyTheCroc - майстор
За какво ти е заповедта, няма да я намериш, тя е част от вътрешния документооборот на АГКК. Стига ти това, че плана е публикуван. Търси си съдебното решение за промяна на границите.
stefanjor - специалист
Намери някоя скица.

Прикачен файл

AGKK_Varna.jpg
AGKK_Varna.jpg (15.24 KиБ) Видяна 1283 пъти
gnt69 - майстор
пет яну 08, 2021 3:02 pmдокера написа:
Случайно някой да знае къде да намеря заповедта на изпълнителния директор на АК , с която е одобрен кадастралния план ? Търся в Държавен вестник , на страницата на агенцията - все греда ... Навсякъде само я цитират или се основават на нея ...
ЕТО. Въртиш докато намериш имота и цъкваш с инфо върху него.Можеш да напишеш и идентификатора в полето за търсене.
Ако има изменение на граници се издава нова заповед за изменение. За всяко изменение когато се засягат граници се издава заповед и се уведомяват комшии ако са си на адреса. Ако не са на адреса след 14 дни мандалото лопва. :partyman:
докера - специалист
Регистриран съм отдавна на сайта им и имам всички данни за парцелите :wink:
Знам с коя заповед е утвърден кадастралния план , но исках да прочета самата заповед ...
За съдебно решение не знам да има , защото преди окончателното одобрение имаше срок за възражения и нашето го одобриха ...

Тема "Коя кадастрална карта на населено място е меродавна ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: