• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
niki7000 - напреднал
Здравейте,

За много години! Живи и здрави бъдете!

Миналото лято майстор познат подмени плочите пред къщата (къща на село) с нов гранитогрес и даде добри наклони. Изкърти старите плочи и направи нова замазка 5-6см. с армирана мрежа върху земята. В неделя бях там и видях, че в къщата е влязла вода през отвора на входната врата. Проверих наклоните на тротоара/пътеката и видях, че са обратни вече и са в посока към къщата. Отделно над първия етаж има открита тераса и там беше положен гранитогрес. Наклонът е в посока предната част на къщата, преди това нямаше и водата се задържаше на терасата и честно кацано не знам в каква посока се е отводнявала.

Възможно ли е падащата дъждовна вода от терасата върху тротоара да е обърнала наклона му за такъв кратък период ?

Освен къртене, слагане на бетон под тротоара има ли и друг вариант за решение на проблема ?

Благодаря предварително!
Чираче - майстор
Според мен къщата е потънала надолу.
niki7000 - напреднал
пон яну 25, 2021 7:07 pmЧираче написа:
Според мен къщата е потънала надолу.
И аз си го помислих. Не знам дали това може да промени наклона на тротоара. Не е здраво прикрепен към стената, каменна зидария.
шоп - майстор
пон яну 25, 2021 6:59 pmniki7000 написа:
Изкърти старите плочи и направи нова замазка 5-6см. с армирана мрежа върху земята.

А основата ( земята, както я наричате ) каква беше?
С каква машина и колко часа я вибрира ( трамбова)?

Според мен стара масивна постройка да пропадне, както пише чирачето е абсурд.
По-вероятно е настилките около къщата да са слегнали :idea: :idea: :idea:
niki7000 - напреднал
пон яну 25, 2021 7:19 pmшоп написа:
пон яну 25, 2021 6:59 pmniki7000 написа:
Изкърти старите плочи и направи нова замазка 5-6см. с армирана мрежа върху земята.

А основата ( земята, както я наричате ) каква беше?
С каква машина и колко часа я вибрира ( трамбова)?

Според мен стара масивна постройка да пропадне, както пише чирачето е абсурд.
По-вероятно е настилките около къщата да са слегнали :idea: :idea: :idea:
Основата е старото легно на махнатите плочи. Не е трамбована. Старите стояха над 10г. и нямаше проблем. Изпочупени и с не добър наклон.

От въртешната стена на къщата, наземен етаж, имаше пукнатини около 5мм. В момента са намалели до 2мм.
hidrazin - майстор
ЦЪЪЪК
На колко години е къщата и в кой район?
:partyman:
niki7000 - напреднал
Строена е 1977г. Близко до гр.Сливница
D103314 - специалист
Най-добре пусни някоя снимка преди и сега. Иначе само се гадае, според колегите и двата варианта за сляганеса възможни. И на мен ми предстои това упражнение пролетта - пътеките/основата/ са подготвени и отлежават втора зима. Другия месец при подходящо време - трамбоване на основата, 5см ситна фракция/пясък, трамбоване, дебел найлон, мрежа и 10см замазка с подходящи наклони.

Прикачен файл

816.jpg
816.jpg (21.5 KиБ) Видяна 1547 пъти
шоп - майстор
вт яну 26, 2021 7:45 amD103314 написа:
Другия месец при подходящо време - трамбоване на основата, 5см ситна фракция/пясък, трамбоване, дебел найлон, мрежа и 10см замазка с подходящи наклони.
Аз слагам и 5 см фибран под 10 см бетон.
Разбира се, твоята къща е нова и може да си изолирал основите с 5 см фибран.
D103314 - специалист
[quote=шоп post_id=1059622 time=1611642054 user_id=41073]
[quote=D103314 post_id=1059613 time=1611639930 user_id=69169]
Другия месец при подходящо време - трамбоване на основата, 5см ситна фракция/пясък, трамбоване, дебел найлон, мрежа и 10см замазка с подходящи наклони.
[/quote]

Аз слагам и 5 см фибран под 10 см бетон.
Разбира се, твоята къща е нова и може да си изолирал основите с 5 см фибран.
[/quote]

Не съм още, но ще изолирам с 8см, колкото е другата изолация. В момента има положена само битумна хидроизолация.

Прикачен файл

DSCF2884 (2).jpg
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с тротоар/пътека пред къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: