Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Alfa_D - специалист
Здравейте,
Трябва да направя един комин, вече съм го изградил със специални тухли с отвор и сега трябва да направя облицовката около него (там, където минава през покрива). Не искам да влиза вода, гледам разни комини с ламарини около тях, огънати по специален начин.
Как се прави това около комина? Има ли някакви готови ламаринени детайли, които да купя?
Някаква скица също може да ми помогне ...
preslav - майстор
Мисля, че не е за всяка уста лъжица - в кратката статия е описано какво се прави https://www.bezshevni-uluci.com/p/obshi ... komin.html предполагам нямаш абкант и специализиран инструмент.
shotik - майстор
Преди доста години имаше материал във вестника "Направи сам ", а тук съм качил някои от снимките

viewtopic.php?f=56&t=33976
mkocev - специалист
Продават се готови/огънати ламарини на по два метра (а и на други удобни размери) за целта. Трябва ти ножица и тенекеджийски клещи (широки и гладки, като щипка) за да направиш закопчаването. Има тема във форума, където нагледно е показан процеса със снимков материал. В резултатите на Гугъл излиза.
Ето го моят първи опит:
Изображение
Alfa_D - специалист
Благодаря на всички за информацията!
Придобивам вече представа за това, което ме чака. В момента тухлите на комина стигат точно до покрива и пролетта трябва да изрежа отвор, за да зидам нагоре. От гледна точка на пожарната безопасност, какво трябва да е разстоянието между комина и дървената конструкция? Т.е. като режа, колко широк да бъде отвора около тухлите на комина?
Пак ще викам неволята :lol:
kr1100 - майстор
Alfa_D ... От гледна точка на пожарната безопасност, какво трябва да е разстоянието между комина и дървената конструкция? [/quote написа:
поне 5 см , най-добре 10 см .М/у комина и дървенията или силикатни плочи 20-30-40-50мм на 1260 гр С /една плоча ще ти стигне или истинска каменна вата /ама тя е на до 800 гр.с., ако е с рабицова мрежа е на 1200гр.С/. По-лесно се работи с плочите и се лепят с "силикон" - мастик за пещи.

Тема "Обшивка за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: