• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
вт мар 02, 2021 5:37 pmschuldiner написа:
Остарели са ти знанията - ей така се прави.
Тия са изостанали с няколко десетилетия.
При тях още не са дошли машините втора
ръка за пилоти и анкери.
:lol:



Прикачен файл:
RRYT.jpg
RRYT.jpg (82.74 KиБ) Видяна 562 пъти



вт мар 02, 2021 5:37 pmschuldiner написа:
Кажи нещо за топлоизолацията, че на Алепу
не стигнаха дотам и оставаме ненаучени.
Ти и автора на темата сте си фиксирали вниманието
в грешната посока. Гледайте „хидрото“ там са големите
пари и неприяттости.
:shock:
schuldiner - майстор
Какво за хидрото? Дал съм предложение, дал съм и оценка на сегашния вариант.
На туй нещо му е на минус 8 м хидрото към ската. Не питай как се прави двупластова с горелка, щото е такава с 15 г. гаранция.

Прикачен файл

158214[1].jpg
158214[1].jpg (64.57 KиБ) Видяна 561 пъти
BLUEPUPIL - майстор
Часът е 23.30!

Ама и ти като мен май бачкаш до късно!
:lol:

Сега си тръгвам, ама няма да се прибирам
дирекно вкъщи. Ще мина през един бар,
който работи нелегално до ранни зори.
:partyman:
вт мар 02, 2021 11:15 pmschuldiner написа:
Не питай как се прави двупластова с горелка,
щото е такава с 15 г. гаранция.
Като минат 20 години какво правим?
Друго си е да е с 50 години warranty.
schuldiner - майстор
Като минат 20 години какво правим?
Друго си е да е с 50 години warranty.


Ами нищо страшно няма да стане. За експлоатационен срок на битумните даваха 30 години и това не е пределът, но още не са минали толкова от първите монтажи, след две-три години ще видим... А и такива гаранции се дават от производител с традиции, който ако иска си следи изпълнителите. Някакво местно еоод какво гарантира?
Първото предложение беше да е с мембрана Polyisobutylene (PIB), но не се прие. Имам такава на 60 години, свалена от покрив и още стои на двора ми - напълно годна. ТРО и РVC са евтина, но приемлива алтернатива, изгодни най-вече заради улеснения монтаж.
kozl - майстор
Мембранните хидроизолации се полагат по позитивната страна към напора на подпочвените води. Това е причина за труден и дори невъзможен ремонт в засипаните участъци, където при полагането са направени пропуски в снадките. А проверката на хидроизолацията се прави при реални условия, когато всичко е засипано и при изпълнени настилки и др.
Много пъти се подценява хидроизолацията и после сутерена пълен с вода. Нагледал съм се на простотии, примерно да се маже битумна хидроизолация по мазилката в сутерена :shock: Ако тва е некаков начин за по-лесно махане на мазилката - мое би стаа. Но има начини с продукти некакви да се спре водата от вътрешната повърхност по стени и плочи, когато са стоманобетон. И сме го прилагали.
Та въпроса е каква хидроизолация :?
И има фирми де признават само тази, която се прилага съвместно с бетона. В участъците дето не хване отвън, после се обработва отвътре. И такива случаи обаче фундаментната плоча е необходимост.
Пък и съм свидетел как се надигна бетоновата настилка от воден напор в подземен гараж с хидроизолация тип вана под настилката и под фундаментите.
И след това вероятно хидроизолацията се е разлепила, че гаража стана басейн.
Па водонабъбващите ленти за работните фуги отдавна съм ги отписал. Първо в повечето случаи не може да се спази технологията на залагане и заливане в отвореното време. Второ при случай в Банско конструктура беше оставил два правоъгълника празнина във фундаментната плоча за икономия. И понеже избрахме хидроизолация с бетона и там в отворите на ф.плоча по предписание на подизпълнителя с хидроизолацията доляхме 20 см бетон, като по обиколката бе заложена 1 линия от набъбваща лента. И протече. Последва още 20 см бетон + 2 линии от водонабъбващата лента и пак протече. И там стриктно е залагана лентата преди бетониране, т.е. в отвореното и време. Освен това бе на закрито, отгоре вече имаше плочи и идеално почистено. Та икономията на бетон уйде.
А ако се разчита на тази лента в кофража на стената към ф.плоча, армировка пречи и листа и кал и кво ли не, па и как да се положи в отвореното време преди наливане на бетона ако организацията куца :?
И гледам как предприемачи се отказват от сутерен основно за икономия в основи и хидроизолация. И какво като направиш безупречна хидроизолация, окачена канализация и прас при един пороен дъжд подземния гараж пълен с вода влязла по рампата на гаража от наводнената улица. Сега гледам предприемача скубе коси и задига преливен праг 20 см покрай цялия периметър на двора около сградата :shock:
Къде го чукаш къде се пука :?
BLUEPUPIL - майстор
Някой хора си мислят, че могат много
лесно да инвестират няколко милиона
в сграда и следващите 100 години да
прибират наема.
Последна промяна от BLUEPUPIL на чет мар 04, 2021 1:14 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Топлоизолация на вкопан гараж - нужно ли е ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: