• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
schuldiner - майстор
Правилно решение си взел! Съдейки по разликата в нивата на билата, покривът ти е 6-скатен с една улама. Туй нещо с керамика или бетон щеше да е неоправдано сложно.
Успя ли да се събереш в бюджета?
tachman - специалист
събрах се ...
15 000лв.
без ДДС :?
малко преко сили!
днес цената е с 10% нагоре!
след 1 месец ще е с 20%
баси скъпотията настава

иначе позна от първия път какво представлява покрива!
preslav - майстор
нед май 23, 2021 7:16 amtachman написа:
Спазена е технологията, монтрана е цялата система, само подулучени поли съм спестил!
Честито и със здраве!
Със сигурност ще останеш доволен и още това лято ще усетиш разликите между предишното и сегашното.
Единствено ме притеснява, но може би не виждам добре на снимките - тази черна материя, която е непосредствено под листовете керемиди е сбръчкана, не знам каква и е ролята, но ако това е мембраната не би трябвало да изглежда така.
Без да съм професионалист, а само ползвател на подобен покрив ще се опитам да се обоснова - мембраната трябва да е положена между дъсчената обшивка и двойната летвена скара (допуска се да е положена директно върху гредите). Ролята на тази мембрана е да отвежда евентуалния конденз от керемидите към улуците или да осигурява преминаването на въздуха към билото, което да способства за изпаряването на конденза т.е. бръчките нямат място там. Другата роля е вече нееднократно споменавана - пропускането на парите от вътрешното пространство на къщата към кухината между двойната летвена скара и керемидите.
Слоевете на мембраната се редят с определено застъпване, което на качествените мембрани е отбелязано с пунктир или по друг лесно видим начин. Естествено и близко до ума, застъпването е в определена последователност, която трудно може да се сбърка дори и от лаик като мен - прилагам снимка.

Прикачен файл

IMG_1212.JPG
schuldiner - майстор
15 хиляди, ако са правили нова конструкция. Не си личи от снимките.
Наистина има увеличение на материалите от март - около 10%. Също толкова се вдигнаха и надниците, значи общо за покрива не повече от 10% спрямо 8-те хиляди, за които говорехме през март. Всички чакат следващо увеличение, трябваше да е факт още през май, но засега се задържа.
Явно липсата на конкуренция по вашия край вдига допълнително цената, главно на труда. Дано поне си доволен, че има и по-тежки случаи - пазарлъкът изгоден, парите дадени, а покрив няма...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Подмяна цигли на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: