• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
tachman - специалист
А за до 8000 лв. труд и материали какво може да се сътвори?
schuldiner - майстор
За 8000 и трите варианта /керамични, битумни, метални/ са постижими с бригада, плюс фирмена оферта за метални керемиди. За фалцов покрив не съм сигурен. Единствено не бих ти препоръчал бетонови, едно заради теглото от около 45 кг на квадрат и второ заради качеството напоследък. Най-лек е ламариненият и най-бързо става, но пък точно тенекеджиите са най-трудно откриваеми.
tachman - специалист
съб мар 13, 2021 5:11 pmschuldiner написа:
За 8000 и трите варианта /керамични, битумни, метални/ са постижими с бригада, плюс фирмена оферта за метални керемиди. За фалцов покрив не съм сигурен. Единствено не бих ти препоръчал бетонови, едно заради теглото от около 45 кг на квадрат и второ заради качеството напоследък. Най-лек е ламариненият и най-бързо става, но пък точно тенекеджиите са най-трудно откриваеми.
Благодаря за мнението!

Ако още някой има какво да каже по въпроса ще се радвам да напише нещо! :)
Чираче - майстор
Аз си казах моето, но ти не му обърна внимание. :? А и не разбрахме от къде си?
tachman - специалист
съб мар 13, 2021 5:56 pmЧираче написа:
Аз си казах моето, но ти не му обърна внимание. :?

Обмислих го, но въоще не ми е ясно колко пари ще излезе тая офанзива с термо панел!?
tachman - специалист
Оказа се че покрива е 120 квадрата. Имам вече 2 оферти за 10 000лв и 11 700лв.
Запазване на старата конструкция /само греди/!
Нови дъсчена обшивка, мембрана, двойна скара, керамични керемиди, капаци сух монтаж, челни дъски и улуци!?
Малко скъпичко ми се вижда?
Последна промяна от tachman на ср мар 17, 2021 5:39 pm, променено общо 1 път.
mkocev - специалист
От написаното излиза, че ще е само махане на старите и нареждане на новите керемиди. Ако е така, на мен ми се струва меко казано много. Керемиди Тондах Македо излизат малко над 2000 лв. за тая квадратура.
с капаците и каквото още трябва, ги сложи макс 2500лв за материали. Е зависи колко ската е покрива, но пак ще е някъде там :)
Не знам дали правилно разбирам кое ще се запази, но ако е само за керемидите....
tachman - специалист
ср мар 17, 2021 5:29 pmmkocev написа:
От написаното излиза, че ще е само махане на старите и нареждане на новите керемиди. Ако е така, на мен ми се струва меко казано много. Керемиди Тондах Македо излизат малко над 2000 лв. за тая квадратура.
с капаците и каквото още трябва, ги сложи макс 2500лв за материали. Е зависи колко ската е покрива, но пак ще е някъде там :)
Не знам дали правилно разбирам кое ще се запази, но ако е само за керемидите....
Ще се запазят само старите греди. Дървена обшивка, мембрана, скара, новите цигли, челни дъски и улуци са новите неща.
Между другото никой не иска да работи с тондакс или брамак!? ти да видиш!
Чираче - майстор
ср мар 17, 2021 1:43 pmtachman написа:
Оказа се че покрива е 120 квадрата. Имам вече 2 оферти за 10 000лв и 11 700лв.
Ега си и цените :? Търси други майстори. И се пазари за цена доста под тая. Не се хващай с първите срещнати. Все ще намериш.
schuldiner - майстор
ср мар 17, 2021 5:38 pmtachman написа:
ср мар 17, 2021 5:29 pmmkocev написа:
От написаното излиза, че ще е само махане на старите и нареждане на новите керемиди. Ако е така, на мен ми се струва меко казано много. Керемиди Тондах Македо излизат малко над 2000 лв. за тая квадратура.
с капаците и каквото още трябва, ги сложи макс 2500лв за материали. Е зависи колко ската е покрива, но пак ще е някъде там :)
Не знам дали правилно разбирам кое ще се запази, но ако е само за керемидите....
Ще се запазят само старите греди. Дървена обшивка, мембрана, скара, новите цигли, челни дъски и улуци са новите неща.
Между другото никой не иска да работи с тондакс или брамак!? ти да видиш!
Е как да иска, като с тондах само билата са над 1000 лв., при това не с оригинална билна лента и без летводържачите? Още към 800 за мембраната. Иначе керемидите, с включените за разкрояване, са 2200-2300 лв. Без вентилационни, без снегозадържащи скоби, без екстри като гребенчета и мрежички...
Дъските са към 1100 лв., 500-600 лева са ти летвите 5х3, стотина лева за челни дъски без допълнителната обработка, улуци и тръби поцинковани също към 1000, ако са безшевни - почти двойно... надулучни поли, подулучни поли, обшивки от ламарина не са безплатни... Не знам дали остават 2000 лв. за труд, ама няма начин.
99% сигурен, че офертите са за керемиди Младост или по-евтини. Без спецификация на материалите и описание на дейностите не може да се каже дали е скъпо или не.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Подмяна цигли на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: