• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
naster - майстор
вт мар 23, 2021 11:34 pmBLUEPUPIL написа:
Не се сърди...
Споко, не се сърдя :)
theagent - специалист
вт мар 23, 2021 9:25 amnaster написа:
...
Малко повече, около 10 кг/м2 е разликата (бетонови на сестра ми, с/у керамични широкоформатни на нашата къща). Коментирам, защото си спомням как на мой приятел на къщата тогава, си хареса антрацит или черни керемиди, и го убедиха, че няма да има разлика, но за няколко месеца конструкцията провисна на места.
Ако конструкцията е провиснала заради 10 кг/м2 разлика в теглото на керемидите, какво ли да се очаква при натоварване от сняг 100-200 кг/м2 ?!?
feikot - специалист
нед мар 21, 2021 11:57 amfbr написа:
На относителни гладки повърхнини, няма проблем да приложиш каква да е вторична обработка. Но, тия гръцките керемиди, с дълбоките улеи, какво да ги правиш. За десетина години почерняха, тук там се поразложиха (особено северния скат), с нищо не можеш да ги санираш. Трябва да се изриват и да се махат. Не знам, знаещите да кажат, има ли технология за саниране на шиндлите. При тях как е ситуацията след десетина години.
За Кебе ли говориш ? Че сега съм на тема покрив и съм се спрял точно на тях...

А какво ще препоръчате между дъсчената и керемидите - шкурка (2х3.5 м.) или мембрана ?
tachman - специалист
За протокола- реших да слагам метални керемиди! Всичко е уговорено, писано и подписано.
Чакам само изпълнението.
Дали съм взел правилно решение само времето ще покаже!
fbr - майстор
ср апр 14, 2021 6:23 pmtachman написа:
За протокола- реших да слагам метални керемиди! Всичко е уговорено, писано и подписано.
Чакам само изпълнението.
Дали съм взел правилно решение само времето ще покаже!
Направи някоя и друга снимка и пусни да видим как става, че да има полза за форума.
preslav - майстор
ср апр 14, 2021 6:23 pmtachman написа:
За протокола- реших да слагам метални керемиди! Всичко е уговорено, писано и подписано.
Чакам само изпълнението.
Дали съм взел правилно решение само времето ще покаже!
Ако покривът бъде изпълнен като система и тези, които го правят си знаят работата ще останеш доволен.
tachman - специалист
ср апр 14, 2021 8:49 pmfbr написа:
ср апр 14, 2021 6:23 pmtachman написа:
За протокола- реших да слагам метални керемиди! Всичко е уговорено, писано и подписано.
Чакам само изпълнението.
Дали съм взел правилно решение само времето ще покаже!
Направи някоя и друга снимка и пусни да видим как става, че да има полза за форума.
Като започнат работа ще снимам!
tachman - специалист
обещах снимки
Прикачен файл:
IMG_20210401_150601.jpg така беше преди
Прикачен файл:
IMG_20210511_140802.jpg свалени стари керемиди
Прикачен файл:
IMG_20210516_174919.jpg положена мембрана и започнат монтаж на метални керемиди
Прикачен файл:
IMG_20210522_162353.jpg и завършен вид
preslav - майстор
Аз ли не виждам двойна летвена скара или наистина я няма?
Питам преди да съм казал честито защото ако не е спазена технологията може да се очакват проблеми и целият ти труд да отиде на вятъра.

Прикачен файл

IMG_1221.JPG

Прикачен файл

IMG_1200.JPG дъсчена обшивка/ламперия

Прикачен файл

IMG_1217.JPG фронтони, наулучни поли, мрежа против птици, пародифузионна мембрана, двойна летвена скара, керемиди
tachman - специалист
Спазена е технологията, монтрана е цялата система, само подулучени поли съм спестил!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Подмяна цигли на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: