• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
tachman - специалист
Здравейте, замислил съм се за смяна на циглите, покрива по мои сметки е около 160 квадрата. Чудя се да сменям с керамични, бетонни, ламаринени или незнам какво!? последно е правен ремонт преди около 10 г. Гредите според мен са здрави. Та въпросът ми е с какво е най удачно да се сменят старите цигли? Приемам всякакви мнения. Може да ми препоръчате и майстор за района на Плевен-Враца на ЛС!
Георги767 - специалист
Тондах или Брамак има и по-лек вариант мисля,че в Хасково ги правят тези керемиди някакъв композит беше.Но,ми се видяха много здрави майсторите ги хвърляха от покрива и несе чупеха.Въпрос на личен избор и най-вече на финанси.
tachman - специалист
Финансите са важни да не кажа водещи!
Много съм бос в тази сфера и за това се допитвам!
Нито знам цени за материали и работа, а пък за съвестни майстори да не говорим.
Чираче - майстор
пет мар 12, 2021 5:54 pmtachman написа:
Гредите според мен са здрави. Та въпросът ми е с какво е най удачно да се сменят старите цигли?
Слагай термопанел, и забравяш за ремонти за поколения напред. :?
preslav - майстор
пет мар 12, 2021 6:51 pmЧираче написа:
пет мар 12, 2021 5:54 pmtachman написа:
Гредите според мен са здрави. Та въпросът ми е с какво е най удачно да се сменят старите цигли?
Слагай термопанел, и забравяш за ремонти за поколения напред. :?
Може ли една снимка на термопанела, че ми поникна на пъпа?
За да не съм голословен прилагам снимка на тенекиените керемиди.

Прикачен файл

IMG_1227.JPG
tachman - специалист
Аз лично не съм виждал термопанел на къща! Приложимо ли е въобще?
Това с ламаринените изглежда много добре!
шоп - майстор
пет мар 12, 2021 6:17 pmtachman написа:
Финансите са важни да не кажа водещи!
Много съм бос в тази сфера и за това се допитвам!
Нито знам цени за материали и работа, а пък за съвестни майстори да не говорим.
Щом финансите са важни, моя съвет е да се запознаете и да не сте бос. Това е безплатно! Покрива е важно нещо и определено може да се направи и за 1000 и за 10 000 лв, дори и за 100 000 лв

Може само да се сменят счупените керемиди и да се подмажат капаците за 1000лв
Може да се направи и с медна ламарина за...
Може да се направи и от група роми и от фирма или бригада, която има договори за 2 години напред.
Чираче - майстор
пет мар 12, 2021 7:16 pmtachman написа:
Аз лично не съм виждал термопанел на къща! Приложимо ли е въобще?
Това с ламаринените изглежда много добре!
Разбира се. Моята къща е с термопанели. И стените, и покрива. Но никого не задължавам с мнението си. Знам само, че и внуците ми няма да ремонтират нито покрива, нито стените.
tachman - специалист
пет мар 12, 2021 7:20 pmшоп написа:
пет мар 12, 2021 6:17 pmtachman написа:
Финансите са важни да не кажа водещи!
Много съм бос в тази сфера и за това се допитвам!
Нито знам цени за материали и работа, а пък за съвестни майстори да не говорим.
Щом финансите са важни, моя съвет е да се запознаете и да не сте бос. Това е безплатно! Покрива е важно нещо и определено може да се направи и за 1000 и за 10 000 лв, дори и за 100 000 лв

Може само да се сменят счупените керемиди и да се подмажат капаците за 1000лв
Може да се направи и с медна ламарина за...
Може да се направи и от група роми и от фирма или бригада, която има договори за 2 години напред.
Съгласен!
Няма счупени керемиди, но старите не са наредени добре! Затова така и така ще се разкрива покрив по-добре да се сменят! Понеже чета форума, знам че Вадим ти е препоръчал майстори за твоя покрив! Може да споделиш с мен коя е бригадата, не вярвам да е тайна!?
Последна промяна от tachman на пет мар 12, 2021 7:36 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
пет мар 12, 2021 7:21 pmЧираче написа:
пет мар 12, 2021 7:16 pmtachman написа:
Аз лично не съм виждал термопанел на къща! Приложимо ли е въобще?
Това с ламаринените изглежда много добре!
Разбира се. Моята къща е с термопанели. И стените, и покрива. Но никого не задължавам с мнението си. Знам само, че и внуците ми няма да ремонтират нито покрива, нито стените.
Аз пък съм виждал няколко къщи и едно училище с покриви от термопанели - майната и на визията, ама често сядам и в един ресторант, на който топлата връзка с лятната градина е реализирана с термопанел - ужас е ако завали дъжд или на панела кацне гларус. Нямам записан звук от дъжда или притермопанеляването (приземяването) на гларуса, но знам за изолациите, които си положил под покрива си - за тях нищо не споменаваш. За да избегнем излишни спорове - дай поне снимка на термопанела, обкантването му - визията като цяло.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Подмяна цигли на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: