• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
fbr - майстор
Много тежки бре.
BLUEPUPIL - майстор
пон мар 22, 2021 7:43 amfbr написа:
Много тежки бре.
Ама ви промиха мозъците с този агресивен
маркетитг и подвеждаща реклама.

Най-известните в БГ керемиди, да не им
споменавам имената:

Бетонни:
4.5кг х 10бр =45кг/м2

Керамични:
3.2кг х 13бр ~42кг/м2

Нека 5кг да е разликата на м2.

При 50-100кг сняг на м2 е смешно изобщо
се позоваваме на аргумента с теглото.
schuldiner - майстор
Блу,
дай марка/модел и цена на бетонни с 50 г. гаранция.
Моят песимизъм за брамак е заради повсеместното изискване да стане евтино, но пък с материали на голям производител. Опа, и с гаранция 30 години, щото така пише по рекламите. Съответно ти оферират икономик или стандарт /обаче най-често офертата е "керемиди брамак"/, а ти заради рекламата очакваш да се държат като протект или про-серията. Да, и опитай да получиш гаранцията за евтините керемиди или без аксесоарите.
ZEDYCUS - майстор
дай марка/модел и цена на бетонни с 50 г. гаранция
Ako ти се чака още 20на години, ще ти споделя дали ще издържат бетонните гаранция от 50 г. На покрива на вилата са от 1991 година, 30 направиха тая година. Гредите бяха сурови и направиха дъга от снега по Смолян, но няма никакви проблеми засега. Само по миналата година подмазах наново капаците. Пу да не ги урочасам. :)
Произведени са в Пловдив, обикновени сиви, имаше завод навремето до квартал Изгрев май, забравил съм. Дори не знам дали още съществува.
imegogo - специалист
аз избрах тондах керемиди цена/качество мисля,че са отлични според мен керамичните керемиди са изпитани във времето като един от най-добрите варианти ламарината прави старшно много конденз имам един навес там направо тече вода вътре при определени метерологични условия там вече трябва по-специфична конструкция с вентилаци и.т.н
schuldiner - майстор
ZEDYCUS
Много добре ги знам сивите - перфектни бяха. Да не са сегашните беткерс?
Странно ми е, че някой 91-ва въобще ти е дал гаранция, за 50 години тогава бях чувал само от западни производители, но не и за монтирани на жилищна сграда в България...
ZEDYCUS - майстор
Керемидите ги купува баща ми и то с връзки. Керамичните пък тогава бяха още по скъпи и дефицитни. Аз бях още ученик и само помагах с мъкненето и 5 в пакет бяха много тежки. :-D
Никой не е давал гаранция 50 г. Споделям засега колко са издържали.
schuldiner - майстор
Ako ти се чака още 20на години, ще ти споделя дали ще издържат бетонните гаранция от 50 г.
Жив и здрав да си! Заподозрях, че имаш гаранция, за експлоатационен срок нямам сънения с онези керемиди. Аз съм с половин покрив азбестов ондулин - стотина години е съвсем реално. Не че ми харесва. Тъкмо обсъждаме със съпругата как до година-две трябва до го преправя, щото после ще са циганите или некадърниците от фирми "-строй"...
BLUEPUPIL - майстор
пон мар 22, 2021 5:23 pmschuldiner написа:
Блу, дай марка/модел и цена на бетонни с 50 г. гаранция.
BLUE не си съчинява! :cool:

:idea: Най-големите в бранша са Eagle и Boral.

50г или lifetime warranty.:shock:

Цена, зависи от модела.



Прикачен файл:
9980.jpg
schuldiner - майстор
Примерно Барселона на Boral.
Виждам цените, но само installed и не мога да сравня с тукашни подобни.

Досега четох условията за 40, 50-годишна гаранция и лайфтайм. Ами малко по-добре от тук, но на същия принцип - гаранция на керемидите, не на покрива, скарата, дъските, улуците или каквото там. При това само за топ-модели с всички аксесоари, при спазен инженерен проект, който е различен за различните климатични зони. То и тук има керамични марсилски на по 80-90 години в отлично състояние, ама покривът отдолу леш. Има и съвет да се мият и импрегнират средно на 5 години... ако е нужно, ама не пише кога е нужно и кой трябва да го прави това.
Доживотната гаранция аз я разбирам така: по всяко време мога да пренаредя керемидите, дори да ги сваля и монтирам на друг покрив и пак ще са годни. Обаче какво става под тях не е предмет на гаранцията.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Подмяна цигли на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: