• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
Дървените ребърцата са Н~4сm; В=5см

Монтират се през 2 вълни.

Осево разстоянието е 55см и можe ребрата
под дървената обшивка да са също осево през 55см.



Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (58.48 KиБ) Видяна 1056 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (6.94 KиБ) Видяна 1056 пъти
PIP - майстор
BLUEPUPIL, това е абсолютен гюведж дето предлагаш, но явно имаш фенове дето нищо не разбират и дори и оризова хартия да покажеш ще ръкопляскат.
BLUEPUPIL - майстор
чет мар 18, 2021 7:40 pmPIP написа:
BLUEPUPIL, това е абсолютен гюведж дето предлагаш, но
явно имаш фенове дето нищо не разбират и дори и оризова
хартия да покажеш ще ръкопляскат.

Обичам съпротивата на разбиращите.

По цял свят се прави гювеч от стомана и дърво. В този
форум дотук не съм чул един солиден и обоснован
аргумент против гювеча.
:shock:

Обаче, слагате ст. обувки на дървените колони и ъглови
ст. шини между дървената колона и греда, използвате
пирони, винтове, шпилки и болтове и това ако не е
смесване, направо си е ………
:rolleyes:

Защо не работите с „ЧИСТИ“ дървени връзки?
:lol:

Относно горното предложение, кое не е ясно?
:?:
:idea: 100% традиционен дървен покрив; Ребра; Обшивка;
Двойна скара; Керемиди;

За да се увеличи естетиката се намалява наклона;
:cool:
За да няма проблеми с течове се слага въпросната
ламарина с подходящ профил между долната и
горната скара.
:wink:

Чисто, просто, елегантно, работещо и дълготрайно
на приемлива цена.
:partyman:


P.S.
PIP, следващия път като правиш плоча, за да няма
гювеч, пробвай без армировка.
PIP - майстор
В случая не е виждам причина дървената ламперия/обшивка и дишащата мембрана да се заменят с ламарина, ако всичко се изпълни като хората с качествени материали. Ако ще е с ламарина да се прави с ламарина, но конкретно тоя вариант за мен е безсмислен.

Между другото, аз харесвам комбинация на метал с дърво, но в ламарината няма никаквъв характер въпреки, че има своите приложения.

И за да не си мислиш, че съм противник на метала - последните 4 дни се занимавам с изработка на метални планки и панти от шини от 3 до 10мм за дървена ограда и дървени порти :razz:
kozl - майстор
Това е идеално за вентилирани скатове на покрива, но липсват детайлите на вход и изход за въздуха.
Подходящо за високи Т.
За ниски Т [-X
Theshooter02 - помощник
чет мар 18, 2021 7:40 pmPIP написа:
BLUEPUPIL, това е абсолютен гюведж дето предлагаш, но явно имаш фенове дето нищо не разбират и дори и оризова хартия да покажеш ще ръкопляскат.
Аз пък нещо не съм фен на OSB и подобните му форми. Варианта с ламарина ми се вижда доста рационален, устойчив и напредничав.
Не вярвам и на разни найлончета, че няма да поддадат във времето. Разглеждах варианта с термопанели за покрив, но предложеното от BLUEPUPIL е много по-добро решение според мен.
И да, фен съм, защото харесвам простотата в решенията! :supz:
naster - майстор
съб мар 13, 2021 10:12 pmdimitrov написа:
четирискатен по проект
Това е единственото нещо, което не се връзва според мен с ламаринения - ще има много фира покрай майите. Ако цената е близка, бих избрал керамично покритие, или бетоново. Лично предпочитание.
PIP - майстор
пет мар 19, 2021 10:27 amTheshooter02 написа:
чет мар 18, 2021 7:40 pmPIP написа:
BLUEPUPIL, това е абсолютен гюведж дето предлагаш, но явно имаш фенове дето нищо не разбират и дори и оризова хартия да покажеш ще ръкопляскат.
Аз пък нещо не съм фен на OSB и подобните му форми. Варианта с ламарина ми се вижда доста рационален, устойчив и напредничав.
Не вярвам и на разни найлончета, че няма да поддадат във времето. Разглеждах варианта с термопанели за покрив, но предложеното от BLUEPUPIL е много по-добро решение според мен.
И да, фен съм, защото харесвам простотата в решенията! :supz:
Осб има смисъл единствено, ако се полват битумни рола/керемиди за изравняване иначе се ползва дървена ламперия. И къде е простотата в горното решение, направо добави и един кат с битумни керемиди, за да си сигурен, че няма да протече.
mrsch66 - специалист
съб мар 13, 2021 10:12 pmdimitrov написа:
покривът е 240 кв.м./, четирискатен по проект,

Отговора е в проекта за да се сметне една сграда проектанта статик натоварва от горе надолу, тежеста на покрива материала за стените плочите с някакъв коефицент за обзавеждане за да стигне до основата колко дълбока и широка да е според геологическото проучване на района . Ако е сметната с керемиди можеш да избереш по лека конструкция но обратно не е препоръчително за да се избегнат пукнатини по слабите места на сградата обикновенно около прозорци и врати.
  • 1
  • 2

Тема "метален или керамичен покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: