Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
gkamenov - специалист
Здравейте,

Имам тухлен гараж с бетонна плоча в двора с лице към улицата, който е законен но е в окаяно състояние и за да го "оправя" трябва да го съборя и да го построя отново. Не знам от къде да започна, защото искам новият също да е законен. Мисля отново да е масивен, но по скоро стоманобетонни основи и колони, по-лек покрив и някакъв пълнеж между колоните, например циментофазер с изолация вътре или бетонни блокчета или нещо друго подобно. Мислех да отида в общината и да питам главният архитект за това какви стъпки трябва да направя, но не съм сигурен, че трябва точно при него да отида. може би трябва да отида първо при проектант? Всякаква информация как и от къде да започна (документално) ще ми е от полза. Искам новият гараж да е малко по-вискок - с 20-30 см, защото този идва малко нисък и не мога да ходя изправен, иначе като място, дължина и ширина ще са същите, но направн изцяло наново от основите, защото в момента е почти паднал и неизползваем. Предварително благодаря!
torbalan - Дървен философ
Ако искаш да ти е законно - питай в общината какво трябва да направиш за ремонт.
Чираче - майстор
Може и да не съм прав. Ако гаража е законен, и е нанесен в Кадастралната карта, по-добре не питай никъде. И не разгласявай на съседите какво ще правиш. Никой не знае дали имаш разрешение, или не. Събаряш и правиш каквото си решил. Останалото е бюрокрация за пари.
MamaMy - майстор
Мисля, че разрешителното за ремонт се вади много по-лесно от такова за строеж. Ако не споменаваш никъде, че ще вдигаш нивото на покрива имаш шанс. Друг вариант е да вкопаеш малко пода надолу. Въпроса е дали позволява терена и дали има къде да отведеш водата от отводнителната решетка пред вратата. Ако нямаш канал, сега е момента да направиш такъв. Много е полезно.

Тема "Въпрос за събаряне и построяване на гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: