• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ZEDYCUS - майстор
На "Мамата на слона" идеята е перфектна, за отвесиране шайби над втулката. На химическия анкер я няма тази идея за достягането, един път стегне ли не мърда. Ако си мераклия да ти пратя един турски картуш с изтекъл срок , но си втърдява пирфектно. Трябва пистолет. Този който имам останал от обект на 20 градуса се втвърдява за около 20- 30 минути.
Със заваряване като има фибран не е хич добра идея. :wink:
radius - майстор
Напредвам по-темата, пусковия срок е преди Коледа (не уточнявам коя :) ). Не ми хареса здравината на директно набитото N12 в бетона (ако има как да го набия с 1 удар ще е здраво, но с няколко удара се разкъртва дупката и не ме кефи). Сега подготвям за хим. анкер. За N12 трябва 16мм отвор, айде купих и свредло, че точно 16 нямах. Дупките са направени, по около 12 см в бетона, купих една четка и я постригах, и с дрелката обезпраших и едно маркуче на прахосмукачката. Накрая един дунапрен с изопропанол да пообере най-финия прах. Сега ми е много чудно как ще преценя да вкарам по 25мл в дупка от смолата, че толкова показват изчисленията.
ZEDYCUS - майстор
Пъхаш човката на пистолета в отвора докъдето влиза и натискайки ръчката на пистолета вадиш навън да напълни разтвор до ръба на отвора.
Като набиеш желязото, което е в повече си излиза навън, по добре да е в повече разтвора отколкото да не излезе, защото може и да не залепне хубаво желязото. Това навън се чупи лесно при засъхване, ако ти пречи нещо.
Ако е бърз хим. анкер, намери помощник да набива железата след теб ако ти "запенваш" отворите, щото ако сам набиваш има вероятност да ти засъхне разтворът в смесителя(човката), докато се моташ. Вземи резервни. Зачуквай арматурата с предпазни очила :mrgreen:
Работил съм с аку. пистолет на Хилти, там си има настройка колко разтвор да пуска при едно натискане, но трябва всички отвори да са с еднаква дълбочина. С ръчен пистолет по добре малко повече, отколкото малко.
Докато почне да смесва първия разтвор се изхвърля, иначе няма да се получи реакцията, при прозрачна човка си личи добре, по цветът на разтвора също. :partyman:
radius - майстор
Късно е чадо, първата човка замина ;).
Залепих ги, ебати гадния материал, едно време съм бъркал в моделизмите полиестерна смола и вярно беше бърза. Докато нагаждам третия чифт железа да са вертикални, явно малко по-дълго съм го правил и хоп, човката спекла. ДОбре че имах втори картуш и с неговата човка продължих. Накрая ми остана 1/2 от втория картуш и го затворих (той е вътре с 2 целофанови торбички), но вероятно ще е неизползваем. То пък и за какво ли друго ще ми трябва.
Иначе мерси за съветите, много уместни.
wanderer - специалист
Няма проблем за повторно ползване на остатъка. Ако ти се наложи преди да сложиш новата човка разчовъркай отгоре торбичките или ги изрежи малко да не се подгъват и да пускат двата компонента равномерно. Аз отначало дори ги затварях с тел както бяха фабрично, но после подкарах по бързата процедура - завивам тапата и готово.
ZEDYCUS - майстор
Вандерер ме е преварил , като остане разтвор в торбите или картуша махаш стария смесител и си навиваш тапите, след време с нов смесител пак си работи както трябва. Имам останали от работа картуши с минал срок на годност 2018 майче, още работят и втвърдяват здраво. Ползвани до половина същата работа, няма проблем.
Само като заваряваш сега прави го бързо и охлаждай веднага, да не прецакаш работата. На вилата заварявах на едни арматури залепени с хим. анкер и в непосредствена близост до заварката прегаря и се запалва очерня стената. След това взех да охлаждам и проблема изчезна. Отделно и вонята не е за дишане.
radius - майстор
Заварих ги. За охлаждане, направо с маркуча с пистолет... Къси заварки и промиване обилно. Е, заварките малко изнасилени във водната среда, но поне със сигурност нищо не съм прегрял.
Тия хим.анкери защо са толкова скъпи, като гледам е смола и кварцов пясък?
ZEDYCUS - майстор
Нямам идея за цената, аз не съм купувал :) (само съм монтирал)
Не знам какъв хим. анкер си взел, но с кварцов пясък са обикновено със стъклени ампули, тези са гадни за работа. Много въртене иска с винтоверт да се завие шпилката в отвора през дървената клечка в ампулата. Като на снимката. Тези се втвърдяват още по бързо и трябва да ги разклатиш преди да ги винтиш. .
Другите в картуш и в чорап на хилти са били винаги само чист разтвор без пясък. Такива са ни давали за монтажа. Хим анкери винаги слагаха на противоземетръсни складове.

Прикачен файл

Himicheskie_ankeryi_i_inzhektsionnyie_massyi.jpg
Himicheskie_ankeryi_i_inzhektsionnyie_massyi.jpg (118.75 KиБ) Видяна 507 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Хващане на колонки за парапет - трудна, но паянтова система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: