Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Andri01 - майстор
Аз бих направил последния вариант. А след време-продажба на апартамента ,дострояване къщичката на село и...бахчеванлък. :)
feikot - специалист
Ако ти се струват високи цените погледни как са в Казанлък. 330 квадрата,празно дворно място без партиди - 99 000 лв. Къща за фадрома-180 000 лв. Напълно откачени.
bmwww - специалист
Не знам какво става , човек ще си каже , че ще ставаме европейския Дубай . Ориентировъчно колко струва да ти съборят къщата ? Да кажем 80кв.м ?

Между другото мога ли да купя част от неразделен между наследниците парцел и да си строя на него ? В смисъл , чакам ги вече 3 години , ама единия наследник е в чужбина , пълен с пари и не иска да дойде да остави пълномощтно на сестра си . Всички други чакат само това за да продават .
шоп - майстор
ср апр 14, 2021 7:52 pmbmwww написа:
Ориентировъчно колко струва да ти съборят къщата ? Да кажем 80кв.м ?
На един познат в София в рамките на окловръсното за събаряне на 50м2 къще на един етаж с гредоред преди 6 год му взеха 4200лв
Два четриосни камиона + колесен багер за 8 часа свършиха работа. Отпадъка се извозваше на сметище Враждебна.


В момента и аз искам да съборя една обществена постройка 350м3 на един етаж висока 6м + парово стопанство с комин висок 17м и най-ниската оферта е 58 хил лв :?

От обекта до Враждебна е 4-5 км

Така, че локацията и обема отпадък е много важна.
miroki - майстор
ср апр 14, 2021 7:52 pmbmwww написа:
Не знам какво става , човек ще си каже , че ще ставаме европейския Дубай .
Вземи тогава в някое село. Има и по 4000 лв. за декар с ток и вода. Показах ти ги по-горе. Има дори и такива които не са за събаряне. Но за са 15000 лв.
bmwww - специалист
Ами и това ми е вариант , но защото все още нямам деца . После ще е малко сложно , но пак е по-добре отколкото да дам едни 200 бона . Не че ако намеря нещо до към 30 000 в града за събаряне няма да го взема ама няма .
zz_stefanov - майстор
Погледнах в показаните обяви и си спомням аз какво преживях през 2013та. Вярно че пазара сигурно се е променил, но за селски имоти обявите по агенциите не са меродавни. Винаги са били много надути и обявените имоти си остават непродаваеми.

Пали колата, обикаляй селата. Говори с хората. Има много имоти които не се предлагат. С партиди са и чакат някой да се поинтересува от тях за да не им падне покрива, но не се предлагат по агенции.

Преди две години един съсед закупи съседният му имот за 6000, с партиди и къща за събаряне. Той си има доводи защо го взе: шахта, гараж, градина и сервизни помещения за към неговия парцел.

Сега цените са нагоре, но цените по сделките не са тези които са по обявите на агенциите и имотите не са само тези.
bmwww - специалист
Не е зле като идея , преди години точно с питане купихме на брат ми къщата на добра цена , аз лично опуснах поне 3-4 в града , защото разбирам след като са купени , наистина в БГ все още не е развито да се пуска всичко за продажба в интернет .
Пеш - специалист
Здравей, мисля че първоначално трябва да си избистриш идеята какво точно искаш. Имай предвид че 200 000лв ти е най-малкия проблем. Ако си говорим за покупка на нива, ти в тази къща ще влезеш след 4-5 години ако всичко върви нормално.

Ако избереш варианта да буташ къща печелиш 1-2 години мъки да влезе в регулация всичките бюрокращини, по-изваждане на строително разрешение за да стигнеш до момента за строеж, но се съобразяваш с петното на старата къща.

Ако мислиш къщата да се ползва като тип вила, със сигурност сгобяема пасивно строителство къща, ще ти е възможно най-готиния вариант.
И все пак ако мислиш да хвърляш 200 000лв не мисля че, трява да правиш какъвто и да е компромис от към позиция на имота, големина и място. Все пак това е доста сериозна и дългосрочна инвестиция.
Ще си позволя да ти споделя моята история, реших преди 2 години да се махна от София ( работата ми го позволява, а и винаги съм мечтал да живея на тихо и спокойно място, Ковит кризата допълнително засили това мое (наше с приятелката ми :-D ) решение). Е факт е, прибрах се в родния си град, намерих си имот и скоро ще строя ( надявам се). Търсих много къщи... за бутане, за ремонта.. като цяло всичко старо не ми хареса, купихме имот за 32 000лв декар и малко, някой тук ми казаха че съм луд, че е много скъпо.. Да, вероятно е завишена цената, но пък това което ми дава имота е спокойствието което търсих и в същото време комуникацията.

Вероятно ще прескоча 200 000лв, но ще направя това което ще ме направи щастлив, сутрин като се събудя ще чувам реката и птичките в гората, а въщото време магазина, училището и детската градина са ми пешеходно на 5 мин.

Тема "Въпрос за имот и къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: