Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
ср апр 14, 2021 8:16 pmшоп написа:
В момента и аз искам да съборя една обществена постройка 350м3 на един етаж висока 6м + парово стопанство с комин висок 17м и най-ниската оферта е 58 хил лв :?

От обекта до Враждебна е 4-5 км

Така, че локацията и обема отпадък е много важна.
Ех тая североизточна София, взе да става много апетитна!

И понеже стана въпрос за цени на парцели, слушайте
BLUE-то и на празни парцели правете едноетажни
къщета с бет. колони, големи отвори и стоманено-дървени
гредореди, отгоре новия собственик турга плоча с нови
колони и основи и не събаря почти нищо. При продажбата
прибирате повече пари отколкото, ако сте правили двуката
къща с плочи.
Димитър....... - специалист
Ако аз съм на мястото на питащия щях да купя къщичка за 3-4 хилки,за още 15-20 да я стегна,и с останалите 150 хиляди щях да си живея като цар без да се вкарвам в излишни филми.И понеже знам че някой ще кажат че такива цени са нереални-напротив реални са,аз самия направих така-от морската столица се забих дълбоко навътре в провинцията барабар със семейството си,НО-дивотията е пълна и не всеки може да издържи на такъв живот.Който разбрал,разбрал.............
kr1100 - майстор
чет апр 15, 2021 11:52 pmBLUEPUPIL написа:

И понеже стана въпрос за цени на парцели, слушайте
BLUE-то и на празни парцели правете едноетажни
къщета с бет. колони, големи отвори и стоманено-дървени
гредореди, ....
А като подрусне здраво какво става?
BLUEPUPIL - майстор
пет апр 16, 2021 10:36 amkr1100 написа:
чет апр 15, 2021 11:52 pmBLUEPUPIL написа:

И понеже стана въпрос за цени на парцели, слушайте
BLUE-то и на празни парцели правете едноетажни
къщета с бет. колони, големи отвори и стоманено-дървени
гредореди, ....
А като подрусне здраво какво става?
Става това, дето се наблюдава на практика почти
навсякъде под слънцето, къщите с плочите се
представят по-зле от гредоредите.

:arrow: Ст. бет. колони 40х40см с височина 3м и ст. греда
6м. направо ще ви вземат акъла на какви обратими
деформации са способни, запазвайки след това
над 90% от предишната си носимоспособност.
:shock:

:idea: Хората правят без напънане 20-30м отвори с
10м колони, Вие тука въртите 6 метрови съмнения.
:lol:



Прикачен файл:
QW.jpg



След няколко десетилетия купувача иска децата
ви да смъкнат от цената, сумата за разбиване и
извозване на плочите.
:rolleyes: :finga:
schuldiner - майстор
Шоп, можеш ли да кажеш, че тъкмо ти е на главата...
Вилна зона, няма ПУП, ама се работи, съществуваща легална паянтова постройка на 3 м от оградите към пътя. За разрешително за нов строеж искат първо събаряне на старата постройка, като новата със сигурност ще е на 6+ метра от граници, за да не влезе в конфликт с бъдещите регулации. Дотук няма проблем. Обаче от местната община твърдят, че събарянето става с разрешително, а аз си мислех, че само договор с депонираща строителни отпадъци фирма ще свърши работа. Става въпрос буквално за един контейнер 6 м3. Хайде, да речем разрешителното е за да се задължиш да заличиш постройката в кадастъра, ама какво друго ще искат? Силно ме притеснява да не поискат и закриване на партидите ток/вода, щото фактически между новия и стария строеж няма да има нищо в парцела. А, де?
Andri01 - майстор
Правиш един навес за скарата / до като копаете/ с една крушка и тръба за чешмата. Ето ти "приемственост за партидите. При мене така стана,но беше някъде 93-94 та.
bmwww - специалист
пет апр 16, 2021 8:30 amДимитър....... написа:
Ако аз съм на мястото на питащия щях да купя къщичка за 3-4 хилки,за още 15-20 да я стегна,и с останалите 150 хиляди щях да си живея като цар без да се вкарвам в излишни филми.И понеже знам че някой ще кажат че такива цени са нереални-напротив реални са,аз самия направих така-от морската столица се забих дълбоко навътре в провинцията барабар със семейството си,НО-дивотията е пълна и не всеки може да издържи на такъв живот.Който разбрал,разбрал.............
И това съм го мислил и ме устройва за сега , но щото нямам деца . Иначе сигурен съм , че умен аритект може да измисли 100% евтина и комфортна къща за построяване , дет се вика - на пилони да я вдигна на 50см от земята , гредоред за под , гредоред за покрив и готово , ама може ли , не може ли :?
nikolov333 - майстор
Баш комфорта е скъпата работа! :idea: :cool:
kalin72 - майстор
Не се оправдавайте с децата -за тяхно добро е да са по-далече от големите градове.
kr1100 - майстор
пет апр 16, 2021 5:56 pmschuldiner написа:
Вилна зона, няма ПУП, ама се работи, съществуваща легална паянтова постройка на 3 м от оградите към пътя. За разрешително за нов строеж искат първо събаряне на старата постройка, като новата със сигурност ще е на 6+ метра от граници, за да не влезе в конфликт с бъдещите регулации. Дотук няма проблем. Обаче от местната община твърдят, че събарянето става с разрешително, а аз си мислех, че само договор с депонираща строителни отпадъци фирма ще свърши работа. Става въпрос буквално за един контейнер 6 м3. Хайде, да речем разрешителното е за да се задължиш да заличиш постройката в кадастъра, ама какво друго ще искат? Силно ме притеснява да не поискат и закриване на партидите ток/вода, щото фактически между новия и стария строеж няма да има нищо в парцела. А, де?
Щом няма още ПУП си в сървайвър директно. Защо искаш разрешително за нов строеж , а не за ремонт ? Явно площта е малко/.
Изчакай да стане ПУП , че не се знае какво може да ти отнемат я за път през 3000г , я за нещо друго. А и като излезе ПУП има срок за обжалване от теб и съседите ти. И ако някой обжалва става ......
Докато нямаш ПУП не можеш да действаш за строеж. Всичко е за скубане на пари от нас.
Нещо си противоречиш с нов строеж и контейнер. Ако ще е контейнер слагаш го на мястото на старата сграда.
За тока си купуваш нов кабел от стълба до новото място, за водата не могат да ти спрат партидата, но ще искат от Вик шахтата да е на 1м от оградата и ще те сапунисат с водомер с дистанционно отчитане./ около 120 лв е проверен и пломбиран т.е. беше 2016/2017г/

Тема "Въпрос за имот и къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: