• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
Така е!
Какво включва тази оферта и с какво качество са
материалите? За тиртипа на изпълнението, отделно.

Идва една кака от чижбинско и пита „Колко ще струва
мазето?“
Колегата уточнява „Кое мазе?“
Тя отвръща „На къщата дето ще правя“.
Слизам долу, вземам си Лате Venti и стратегически
изчаквам да приключи зарибяването на паралия, дребен
клиент, защото накрая няма да издържа и ще кажа някоя
неприемлива фраза.
schuldiner - майстор
ОК. Объркал съм се, а уж разбирам. Дано някой, дето не разбира, по-правилно да се е ориентирал.
BLUEPUPIL - майстор
Извинявам се, ама забърках обърквация.
#-o
пон апр 19, 2021 1:37 pmschuldiner написа:
Когато човек се ориентира по различни оферти, добре е да сравнява позиция по позиция. Условно са разделени на "конструкция", "обшивка", "покритие", "тенекеджийски работи", като на всяка позиция трябва да има количества /брой, площ, дължина/, спецификация на материалите и цена за изпълнение.
пон апр 19, 2021 3:40 pmBLUEPUPIL написа:
Така е!
пон апр 19, 2021 2:08 pmPIP написа:
Цената 40-45лвм2 на труда дето писах е за две оферти, които ми бяха дадени за 'стандартно' изпълнение.. но за пореден път ти си вадиш заключения без информация.
пон апр 19, 2021 3:40 pmBLUEPUPIL написа:
Какво включва тази оферта и с какво качество са
материалите? За тиртипа на изпълнението, отделно.
PIP - майстор
пон апр 19, 2021 11:15 pmBLUEPUPIL написа:
пон апр 19, 2021 2:08 pmPIP написа:
Цената 40-45лвм2 на труда дето писах е за две оферти, които ми бяха дадени за 'стандартно' изпълнение...
пон апр 19, 2021 3:40 pmBLUEPUPIL написа:
Какво включва тази оферта и с какво качество са
материалите? За тиртипа на изпълнението, отделно.
40лв/м2 ми беше дадена от фирмата, която прави грубия строеж до надзида - включваше изграждане на дървената конструкция с резачка и тесла по-плана на конструктура, дървена ламперия, хартия/фолио, единична скара и нареждане на керемиди. Другата оферта от 45лв/м2 беше от друга бригада правещи само покриви, за същото изпълнение. Четерискатен трапецовиден покрив с три уами.
rossenboy - специалист
За съжаление нямам повече и по-добри снимки за сега - ситуацията не е отчайваща, няколко теча по керемидите, около комините разбира се, но гредите и дъските изглеждат добре като цяло, но си мисля че не е оправдано да се ремонтира само при положение, че плана е да стане обитаемо (като го затворя с вата и картон и протече ремонта твърде късно ще го видя). Не знам дали се вижда - гредите са стъпили на греда, която е ввградена в надзида от еденички - може би майстора ще ме засили да изливаме пръстен (като че ли е модерно напоследък да се правви пръстен за укрепване или пък така трябва), което съвсем ше взриви бюджета. А по отношение на изпълнението доколкото прочетох за обитаем се прави с греди, ламперия, перопропусклива/водонепропусклива мембрана и керемиди.

Прикачен файл

IMG_20210410_140358.jpg

Прикачен файл

IMG_20210410_140353.jpg
schuldiner - майстор
Правилно си се ориентирал, не може да стане пълноценна жилищна площ без основен ремонт на покрива, а това включва и поправка на надзида.
Ако ще се ползва само за килер или работилница, бих ти препоръчал да смениш само покривното покритие, например с метални керемиди.
rossenboy - специалист
Сега пък друга хрумка ми хрумна - така и така чвно ще го бутам покрива, не би ли могло да се направи да няма подпорни (стигащи до пода герди) новата конструкция - в момента е подпрян с греди до пода и малко ми разделя пространството - четирискатен с било около два метра и височина при билото около два метра, т.е. да стане едно цяло пространство по покрива. Предполагам (по-скоро се надявам) такова изпълнение да не доведе до значително оскъпяване на изработката
PIP - майстор
Възможно е, трябва гредите, най-вече средните столици да са по-голямо сечение. Викни някой конструктор да ти сметне сеченията.
chapara - майстор
Стоманобетонни греди или покрив :?
  • 1
  • 2

Тема "Цена за изграждане на покрив 2021" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: