• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
rossenboy - специалист
Здравейте колеги и майстори. Отново въпрос за цена на покрив-строен 70-те години, четирискатен покрив на двуетажна къща 58 кв.м. ЗП в Костинброд. Ориентировъчна цена за направата на нов, не ремонт с Брамак система(за сега, ако има по-икономически оправдано решение още по-добре). Два комина и обитаемо подпокривно е плана, топлоизолацията ще си е от мен после. Въпросът е някакъв ценови диапазон да установя и подготвя парите(работа, материали и т.н.), а ако има и препоръка за майстор/фирма ще се приемат с благодарност.
PIP - майстор
Не знам цените как вървят в момента, но преди 12г материалите ми излязоха около 70лв/м2, за труд не съм плащал, но тогава вървеше около 40-45лв/м2. Сега най-вероятно ще са по-високи, така че гледай да си подготвен. Това е без тенекеджийските...
parketmilanov - специалист
Цените в последните 2 месеца скочиха драстично .И в евтиния сегмент и в по-скъпите КВХ греди са над 1300л2 за м3 .А те са препоръчителни за покрив .Инак тези от повечето складове,които са уж сушени се цепят зловещо а някои се огъват толкова че после ще ти се ще да не си ги купувал .Така че избора на материал е доста важен момент /съгласувай го с хората ,които ще ти го правят .
schuldiner - майстор
нед апр 18, 2021 4:41 pmPIP написа:
Не знам цените как вървят в момента, но преди 12г материалите ми излязоха около 70лв/м2, за труд не съм плащал, но тогава вървеше около 40-45лв/м2. Сега най-вероятно ще са по-високи, така че гледай да си подготвен. Това е без тенекеджийските...
Не са по-високи и включват тенекеджийството.
Гледах си документите от 2002-2004-та - ами те парите почти същите! Викам си абсурд, няма как преди двайсет години да сме работили за същите пари при "онези" цени, трябваше да ме бият пачките тогава... Ама се сетих, че тогава бригадата беше 7-9 човека, сега сме двама, максимум трима.
PIP - майстор
Не съм много сигурен, че са същите. Дървения материал е по-скъп, крепежните материали също, керемиди и производни не знам, понеже не работя с тях. Аз закарах 12м3 трупи в гатер за гредите. Обшивката, ламперията и летвите ги имах и добавих 2м3 греди от сухи талпи за това което не ми стигна, така че съм плащал минимума за дървения материал.
Работата ми отне 7 седмици, от които 3 имах помощник. 170м2 покрив.
schuldiner - майстор
Какви 7 седмици, колега? Такъв покрив е готов за три седмици, като общаците се качват горе само за дъските и керемидите. Аз през това време обшивам с ламарини. Конструкцията винаги я правя сам и на 170 м2 е не повече от 4-5 дни.
Не е тайна кое колко струва, при конкретен въпрос мога съвсем точно да отговоря. Примерно в момента правя 6-скатен покрив с битумни керемиди за 110 лв. на квадрат с включени обшивки и поцинковани улуци. Таргетът е 12-ти ден от старта за 140 квадрата. На помощниците, които само шлайфат и импрегнират дървенията и хич не ги пускам на покрива, плащам 70 лв. От м. май сме се разбрали за 80.
Дано не те шокирам, ама това означава заработка за мен 350-400 лв. на ден. Да, много, ама е на база свършена работа. А и работя по-малко от 6 месеца годишно, от които поне един про-боно.
Та, по каква причина цената трябва да е по-висока? На мен си ми е добре.
PIP - майстор
Нещо много се вживяваш, ти ако искаш и за два дни го нахвърляй. Всички греди съм ги рендосвал и някои наставки са правени на сглобки и лепени преди да се качат на покрива, защото всички греди се виждат на таванския етаж, плюс предварително лакиране 4 ръце на цялата стреха, обшивка и челни дъски, но не беше нужно да ти се обяснявам. Аз споделям моя опит, ти казваш твоя и човека си прави изводи, не е нужно да ми се хвалиш.
rossenboy - специалист
Питам по този малко глупав начин, защото получих информация за различни оферти, не на моя покрив от 50 до 130 лв на кв.м. което идва малко бая разлика. Искам да се подготвя финансов какво ме чака, най-общо разбира се, но като гледам нещата отиват на около 100 лв/кв.м. (то май 100 лв е добра към евтина цена). Лошото е, че нямам никаквви контакти в бранша и не знам как ще си избера изпълнител.
schuldiner - майстор
не беше нужно да ти се обяснявам

Напротив, когато даваш цена или срокове, трябва да опишеш "екстрите". Нали не очакваш стандартната цена за покрив да включва рендосване, лепене/снаждане, хеле пък и монтаж на сачак. Утре ще кажеш, че и няколко табакери велукс има да се монтират... и пет-шест комина за обшиване. Ама да взема и гръмозащитата да изпълня, че нали на покрива.

Повтарям за кой ли път, че цените не са тайна, мога да отговарям на всякакви конкретни въпроси. И очевидно не съм се засилил към Костинброд...
Когато човек се ориентира по различни оферти, добре е да сравнява позиция по позиция. Условно са разделени на "конструкция", "обшивка", "покритие", "тенекеджийски работи", като на всяка позиция трябва да има количества /брой, площ, дължина/, спецификация на материалите и цена за изпълнение.


rossenboy,
пусни няколко снимки, един примерен чертеж с размери и основнатата идея на покрива - обитаем/необитаем таван, керамични/бетонови или други керемиди... такива подробности. Като остане време ще ти направя количествена сметка и по нея ще сравняваш цени за труд и материали.
PIP - майстор
пон апр 19, 2021 1:37 pmschuldiner написа:
не беше нужно да ти се обяснявам

Напротив, когато даваш цена или срокове, трябва да опишеш "екстрите". Нали не очакваш стандартната цена за покрив да включва рендосване, лепене/снаждане, хеле пък и монтаж на сачак. Утре ще кажеш, че и няколко табакери велукс има да се монтират... и пет-шест комина за обшиване. Ама да взема и гръмозащитата да изпълня, че нали на покрива.
Цената 40-45лвм2 на труда дето писах е за две оферти, които ми бяха дадени за 'стандартно' изпълнение.. но за пореден път ти си вадиш заключения без информация.
  • 1
  • 2

Тема "Цена за изграждане на покрив 2021" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: