Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sevar - специалист
Голямото завръщане!

Здравейте!

Преди доста години, когато форумът (и аз) беше млад, тук намерих и страхотни идеи и взаимопомощ и много акъл. За първи път се бях сдобил със собствено жилище. Въобще, беше радост, забавление, пот, прах... и страхотен краен резултат :)

После поулегнахме, започнахме да си мечтаем за нещо тихо и спокойно, на село, далече от големия град... и решихме къща да си строим. Разчистих парцела, тема си отворих, мнения обмених, разрешително за строеж си извадих, даже до идеи за отоплението го докархме... но искаш ли да разсмееш Господ, почвай да си правиш планове. Животът ни завъртя и получих в наследство една виличка... и както можете да се досетите, отново сме там където бяхме преди 3-4 години.

Сърце не ми дава да я бутна, а и честно да си кажа не искам. Лошото е че е малка - 2 стаи и таванско и една метална стълба по която по-скоро ще се пречукаш, отколто да изкачиш. И няма баня и тоалетна, е има, но външни и летни. Но си има мазе. Строена е през 1985 и е сравнително читава като строеж. Имам спомени от строежа, но и конструктор и архитект я гледаха, така че тяхното мнение е по-меродавно от моите спомени.

Реших да я разширя, за да стане пригодна, най-вече за сезонно обитаване. Искам да пристроя едно общо помещение, да направя вътрешни стълби към подпокривното пространство, което ще бъде надзидано и подсилено със стоманенобетонен пояс както и нов покрив. Ще направя и вътрешна баня и тоалетна.

Идеите са поизчистени, мястото е заснето, и вече сме на етап проектиране. То няма много мърдане там, но мисля че, е добро време за нова тема в която да споделям всичко, което съм замислил, планирал, проектирал и дай боже - осъществил.

Затова и всички мнения по темата са ми ценни и важни. Не обещавам че, ще ги взема в предвид (то тогава що ли ги искам), абе луда работа ...?! :lol:

Парцела:
Изображение

Вилата:
Изображение

Изображение

Стълбата:
Изображение

Сегашната ситуация:
Изображение

Идеите:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Визуализацията:
Изображение

Изображение
BLUEPUPIL - майстор
Мисля, че покрива трябва да е със
стоманени столици.
sevar - специалист
чет апр 22, 2021 3:55 pmBLUEPUPIL написа:
Мисля, че покрива трябва да е със
стоманени столици.
... или слепени греди или конзоли щи мислим. Още не съм го решил.

Тема "Голямо преустройство на малка селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: