Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте! Строя нова къща и се съгласих на варианта за гредоред под покрива. Къщата е на два етажа, над втория етаж е гредоред и на него лежи покрива. Сега обаче си мисля, че направих грешка и трябваше да си сложа плоча. Страх ме е, че от някъде ще протече и ще си имам проблеми. Все още не е сложено филиото под керемидите и се чудя дали да не сложим 2 пласта фолио. Фолиото е на Тондах както и керемидите. Какво мислите вие? Също така и отвътре под ламперията или пък върху гредореда нещо може ли да се слага за по-добра изолация срещу теч? Ще съм благодарен за идеи и предложения!

Поздрави.
Чираче - майстор
Най-сигурно е с покривни термопанели.
шоп - майстор
чет апр 22, 2021 8:33 pmdb88 написа:
Също така и отвътре под ламперията или пък върху гредореда нещо може ли да се слага за по-добра изолация срещу теч?
Как си представяте от вътре и върху гредите да се сложи "нещо"?

Ако приложите схема, чертеж или снимки може би ще стане по-ясно и ще получите адекватни отговори.
Успехи!
чет апр 22, 2021 8:42 pmшоп написа:
чет апр 22, 2021 8:33 pmdb88 написа:
Също така и отвътре под ламперията или пък върху гредореда нещо може ли да се слага за по-добра изолация срещу теч?
Как си представяте от вътре и върху гредите да се сложи "нещо"?

Ако приложите схема, чертеж или снимки може би ще стане по-ясно и ще получите адекватни отговори.
Успехи!

Не съм много наясно с нещата, затова търся адекватно мнение. Утре ще кача снимки.
А за двата пласта фолио под керемидите какво мислиш? Да или не?

Приятна вечер!

Тема "Идеи за хидроизолиране на покрива" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: