Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
yanko78 - специалист
Имам идея за в бъдеще, да правя до къщата лятна кухня. Пълен лаик съм и имам много въпросителни.
Идеата ми е, да бъде с размери 7-8 м. на 3-4. Не съм наясно още с размерите. Идеята ми е, да се получи, нещо като всекидневна, кухня в единия къс край, маса за хранене в средата и в другия край; ъглов диван.
Задължително трябва да е отворяема на 100% едната дълга страна, като си е представям с тези механизми, които начупват стъклата и те се събират в краищата.
Това е идеата. Изпълнението ме притеснява.
Как ще бъде най удачно да се изпълни?
Представям си го с ивични основи (не съм сигурен, че правилно го обяснявам), върху които да се изидат стените, в ъглите с колони и върху готовите стени, пояс, върху който да легне покрива.
Притеснявя ме челната страна, която искам да е изцяло отворена. Дали ще е необходим и там пояс? Как ще се поддържа (ако въобще е възможно) на 7-8 метра? Може би ще е необходима средна колона?
Основата за пода (плочата) също не ми е ясно дали по някакъв начин трябва да е съобразявам с останалата конструкция?
На дългата плътна стена, дали няма да трябва допълнителна колона по средата между ти 7-8 метра?
Със сигурност ще ми изникнат и още въпроси, но като за начало, ми се иска да ми се изясни грубия строеж.
Благодаря предварително на всички отзовали се.
cat - специалист
Щом си лаик намери един строителен техник идете да огледа мястото и да ти обясни как ще стане .
BLUEPUPIL - майстор
пет апр 30, 2021 12:12 amyanko78 написа:
Представям си го с ивични основи (не съм сигурен, че правилно го обяснявам), върху които да се изидат стените, в ъглите с колони и върху готовите стени, пояс, върху който да легне покрива.
Притеснявя ме челната страна, която искам да е изцяло отворена. Дали ще е необходим и там пояс? Как ще се поддържа (ако въобще е възможно) на 7-8 метра? Може би ще е необходима средна колона?
Няма нужда за 8м да правиш средна колона.
Една ст. греда 8м. върху ст. бет. колони ще е
перфектно решение.


Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (62.67 KиБ) Видяна 1088 пъти
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (101.62 KиБ) Видяна 1088 пъти

Тема "Лятна кухня от нулата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: