• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hidrazin - майстор
съб май 01, 2021 12:33 ammkocev написа:
Преди време ми обясняваше как конструкцията излизала с 30% (примерно, пиша по спомен) по-евтино в сравнение с правоъгълна къща ...
Теоретично да. Практически всичко свършва до тук.
От основното училище знаем един прост факт.
Най-голям обем при минимална площ на фигурата има кълбото/сферата. В дадения случай полусфера.
Примерно иглу/полусфера с диаметър 20 метра има площ (без основата, пода) 628м² и обем 2093м³
Куб с ръб 11,2 метра има същата площ (без стената на която лежи, пода) но обема му е само 1405м³
Демек обема е с около 32% по-малък при същия разход за "стени и таван".
И с кръчмарските сметки свършваме до тук.
:partyman:
hidrazin - майстор
съб май 01, 2021 11:36 pmBLUEPUPIL написа:
...
Прикачен файл:
550042.jpg
550042.jpg (75.4 KиБ) Видяна 1000 пъти

:partyman:
MamaMy - майстор
Тези още ли не са отлетели на някъде? Още на 1-вия конгрес оня извънземен старец трябваше да си ги натовари и откара обратно :razz:
schuldiner - майстор
Вий си говорете каквото искате, за мен "чинията" е най-стойностната съвременна сграда.
Christo - майстор
вт май 04, 2021 4:56 pmschuldiner написа:
Вий си говорете каквото искате, за мен "чинията" е най-стойностната съвременна сграда.
На мен също ми харесва като визия, но тя е мислена за конгресен център. Амфитеатърът се вписва естествено в конструкцията. Освен това, евентуалното не рационално използване на пространството не е било проблем. Полукръгла баня? Огледала? Прозорци? Корнизи? Щори? Мебели? Мивки? и т.н. Разбира се, би могло да се измислят някакви решения. Всичко ще е някакви безумно скъпи уникати със съмнителна практичност. Може би съм консерва, но според мен, не си струва усилията.
radius - майстор
Най-якото ще е и ако пода е ротационен параболоид. Може Чефо да нареди дюшеме от дъски от бъчви. :lol:
А чинията на Бузлуджа е мега яка, много ми харесва и на живо, и на картинка. Даже сега я гледам в близката далечина.
nork - специалист
вт май 04, 2021 8:27 pmradius написа:
Най-якото ще е и ако пода е ротационен параболоид. Може Чефо да нареди дюшеме от дъски от бъчви. :lol:
А чинията на Бузлуджа е мега яка, много ми харесва и на живо, и на картинка. Даже сега я гледам в близката далечина.
Дето е на Галата нали :rolleyes: :finga:
Сега сериозно... За мен всяка конструкция си има своето приложение, всичко останало е чиста изгъзица.... :goodman:
Всичко може, но практичността е нещо различно :partyman:
hidrazin - майстор
Поне с телевизори и монитори няма да има проблем в една кръгла къща.

Прикачен файл:
samsung-ue55nu7670u-4k-hdr.jpg
samsung-ue55nu7670u-4k-hdr.jpg (14.68 KиБ) Видяна 847 пъти

Със стъклата също. Дори у нас могат да се поръчат огънати стъкла - закалени, триплекс и дори стъклопакет.
Кеф цена няма. Зависи с какви възможности си *финансови) и колко си луд... :-D
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Куполни къщи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: