• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, след покупката на парцела и старата къща сега накъде.
Дуварите са срутени
Къщата е почти съборена
двора обрасъл и нетерасиран
няма вода
няма ток-засега
--
Откъде се почва? Дотук само вода съм намерил и знам къде ще е кладенеца.

Искам да оправя двора, да махна тази къща и да построя нова, да се изгради септична яма , вик, и т.н.
Моля за съвет кое по- напред.

Прикачен файл

IMG_1877.JPG

Прикачен файл

IMG_1872.JPG

Прикачен файл

IMG_1863.JPG
шоп - майстор
пон май 10, 2021 7:14 pmkumanov78 написа:

Откъде се почва?
От тоалетната:-)
infomar
Първо си постави там една каравана в която можеш да си готвиш, да имаш баня и тоалетна...къде да спиш. Направи си едно складов помещение в което да си държиш материали и инструменти....После полека лека ще оправиш всичко. Разбирам, че мястото си го харесал заради природата.
zz_stefanov - майстор
Строиш бързо върху същите основи, преди да те хванат че нямаш проект. :)

Майтапя се, но зависи какво пише в нотариалния акт, и дали можеш да се промушиш да я възстановиш без строителни книжа.
Димитър....... - специалист
Според мен трябва да се разчисти целия имот,строителни отпадъци,дървета и храсти и изкореняване.В противен случай от където и да се започне всичко това ще пречи.
infomar
Според мен ако сте ограничени в бюджета и нямате за цел да живеете постоянно там, а да ходите периодично на почивка за по 10-20-30 дена, то няма смисъл да влагате много пари за къща, която в повечето време ще стои затворена.
- почистете с булдозер мястото
- поставете на трупчета една голяма каравана закупена на втора ръка за 7-9000 лева и ще имате хубава спалня, кухня, всекидневна, бойлер, печка, фурна, баня, тоалетна.... Ако сте много голямо семейство - две.
- остава да си вземете едно генераторче 2 кв. и да си биете една сонда/кладенец.
- ориентирайте се към уреди работещи на газ и електричество само за апаратура и осветление.
Така ще имате едно добро място за почивка на сносна цена без големи инвестиции.
Наслаждавайте се на природата и ходете из гората.
https://www.cars.bg/caravanlist.php
infomar
пон май 10, 2021 7:59 pmzz_stefanov написа:
Строиш бързо върху същите основи, преди да те хванат че нямаш проект. :)
Никакъв майтап.
Действай без много шум.
Хората замъци издигнаха, ние една барака ни е страх да направим. Ако стигне до съд (не знам кой ще те изпее, освен ако някой много те мрази и те дебне) разваляш, но не вярвам да стане.
MamaMy - майстор
Съсед си построи къща на мястото на старата почти така, но абсолютно законно. На старата кирпичена къща махнаха ъглите и изкопаха дупки по 1,5м. Отляха колони с арматура после махнаха покрива, отляха пояс и го вързаха с колоните. Направиха си нов покрив по всички правила като обединиха и една пристройка. Накрая гътнаха стените и иззидаха всичко с итонг. За едно лято спретнаха чудна къща на мястото на старата като са взимали само разрешително за ремонт. Проблем им бяха съседи които не искаха да подпишат съгласие за нов строеж на калкан. Явно си има предимства да си общински съветник, но когато имаш грамотен надзор да те съветва, пречки няма. Оплакваха се няколко пъти, но не можаха да му направят нищо.
zz_stefanov - майстор
ср сеп 15, 2021 4:28 pminfomar написа:
пон май 10, 2021 7:59 pmzz_stefanov написа:
Строиш бързо върху същите основи, преди да те хванат че нямаш проект. :)
Никакъв майтап.
Действай без много шум.
Хората замъци издигнаха, ние една барака ни е страх да направим. Ако стигне до съд (не знам кой ще те изпее, освен ако някой много те мрази и те дебне) разваляш, но не вярвам да стане.
Е, рисково си е. Зависиш от заобикалящата те фауна. :)
MamamMu, го е описал как е по чисто, с разрешение за основен ремонт.
infomar
ср сеп 15, 2021 9:29 pmzz_stefanov написа:

Е, рисково си е. Зависиш от заобикалящата те фауна. :)
MamamMu, го е описал как е по чисто, с разрешение за основен ремонт.
Така е, но не видях снимка на стара къща. Може да са останали само основите.
  • 1
  • 2

Тема "Купих срутена къща и парцел и сега накъде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: