• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Hoвoceлckи - майстор
Като изтрезнееш прочети още няколко пъти постовете ми по-горе. Може и да разбереш нещо.
gnt69 - майстор
съб май 15, 2021 11:39 pmHoвoceлckи написа:
Като изтрезнееш прочети още няколко пъти постовете ми по-горе. Може и да разбереш нещо.
Ако фантата се брои за пиене на 1 литър съм.
Пък ти давай отначало, сложи цайките и си прочети внимателно акта щото явно като си го чел са ти биле повече ракиите.
Трудно се дава акъл по описание от некомпетентен човек.
Жив и здрав.
zz_stefanov - майстор
съб май 15, 2021 9:57 pmHoвoceлckи написа:
На село. УПИ си е. Било е нива, урегулирано е като два парцела, единият от които е купил баща ми. Нотариален акт няма. Аз имам за втория етаж, който съм го "купил" от баща ми. Синът ти имал ли е нотариален акт за къщата?
Сина ми като я купува тази къща имаше акт, в него пишеше че е на общинска земя с преотстъпено право на строеж, после купи и земята от общината. Това в малко градче край Варна.
Вече продаде този имот в комплект. :)
Hoвoceлckи - майстор
zz_stefanov, така де - почти като при мен. С тази разлика, че аз не мога да купя земята за сега, защото тя е "на баща ми", нямам зор (интерес), плюс още фактори, но да не разводняваме повече темата.
съб май 15, 2021 11:23 pmgnt69 написа:
съб май 15, 2021 11:01 pmHoвoceлckи написа:
...Баща ми ми е продал само втория етаж от къщата, за което имам нотариален акт.
Значи нищо не ти е продал. :shock:

съб май 15, 2021 8:57 pmHoвoceлckи написа:
съб май 15, 2021 11:23 pmgnt69 написа:
...
И пак не разбрах сега баща ти какво е купил и с какъв документ. Един път викаш купил пък после само къщата ти продал, пък земята за него ли си я е оставил. :partyman:


Земята, на която е построена къщата ни, не е наша, въпреки, че баща ми я е купил от собственика й.
---------------
...УПИ си е. Било е нива, урегулирано е като два парцела, единият от които е купил баща ми. Нотариален акт няма. Аз имам за втория етаж, който съм го "купил" от баща ми.
Последна промяна от Hoвoceлckи на нед май 16, 2021 8:12 am, променено общо 1 път.
шоп - майстор
пет май 14, 2021 4:24 pmkGitsov написа:


Четохме някакви описания в интернет относно разликите между ПИ и УПИ, но оставам с впечатлението че ПИ са едва ли не ниви и поляни, докато в случая говорим за двуетажна къща (обитаема) с масивна ограда, двор и т.н.

Благодаря за съдействието!
Не си за 50 лв, нали?
Взимаш всички документи и скици, които имащ за имота и отиваш в адвокатска кантора специлизирана в имотни дела.
Скоро минах по този път и няма да повярваш колко подводни камъни си спестих с тази консултация.
Hoвoceлckи - майстор
Добра идея, но ...
kGitsov написа:
Харесали сме един имот и сме на косъм да вземем.
Надали има каквито и да е документи :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Поземлен имот с масивна къща - УПИ ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: