Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,бих искал мнение от Вас за следното
Вилата се намира в.з.Чатарлъка(Лозен) съответно няма ВиК и канализация.
Идеята е да се направи годна за ползване през лятото.
Има кладенец,но според съседите водата не е достатъчно.Та идеята ми е да закупя съд за вода с подземен монтаж,когато има вода в кладенеца да го ползвам него,когато няма да взимам от резервоара.Не знам как се поддържа вода в резервоар да е годна за къпане и миене(може би с химия?)
Другото нещо,което мислех е за пречиствателна станция.Дали си струва да инвестирам с това или каква е алтернативата?Септична яма няма,има външна тоалетна с дупка.
Какво бихте ме посъветвали да направя?
Благодаря
шоп - майстор
ср май 26, 2021 7:40 amfossa написа:

Има кладенец,но според съседите водата не е достатъчно.
Благодаря
Преди да правиш каквото и да било провери и замери кладенеца. На съседи не вярвай много много. В техните може и да няма вода, а в твоя да има, както и обратното е възможно.
ср май 26, 2021 7:47 amшоп написа:
ср май 26, 2021 7:40 amfossa написа:

Има кладенец,но според съседите водата не е достатъчно.
Благодаря
Преди да правиш каквото и да било провери и замери кладенеца. На съседи не вярвай много много. В техните може и да няма вода, а в твоя да има, както и обратното е възможно.
Как бих могъл да го направя?
шоп - майстор
С помпа, часовник и търпение.
Virtex - майстор
ср май 26, 2021 7:40 amfossa написа:
Другото нещо,което мислех е за пречиствателна станция.Дали си струва да инвестирам с това или каква е алтернативата
Провери колко може да струва направата на една яма и ще си прецениш.

Ако няма много вода в кладенеца (което както каза шоп трябва да провериш), водата от пречиствателната станция евентуално може да се ползва за поливане. Което е огромен плюс според мен.

Тема "Идеи за чиста и мръсна вода на вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: