Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте,
Ще заливаме пътеките в двора с бетон. 30м2 средно около 10 см
Нещо се омотах в сметките....
Според моите сметки съотношението 1:3 цимент / баластра при 8 см дебелина покрива 2м2.
за 30м2 ще са ми нужни 45 торби цимент грубо за 10 см дебелина на покритието.
т.е за 1125 кг цимент по моите сметки ще са нужни 3375 кг баластра.
Помагайте моля. Правилно ли изчислявам или греша?
И другият въпрос е ,че в магазина продават баластрата на м3. Виждам в нета, че плътността на баластрата е 1750 кг/м3.т.е се чудя дали тия 3375 кг са почти 2 м3 баластра. Вярно ли смятам или не? :?
iliya_i - майстор
30 кв. м. х 10 см = 3 куб. м бетон.

Пясък няма ли да сложиш?
qrt - специалист
Здравейте, в един участък около къщата ще правя нова бетонна пътека.Старата беше добре загладена + вода от водостока , и беше страшна пързалка целогодишно.Как
новата настилка да има по- добро сцепление, и без да се разруши за някоя година? BTW с камък / бет. плочки не ми се иска да се занимавам.
вт юни 01, 2021 1:18 pmiliya_i написа:
30 кв. м. х 10 см = 3 куб. м бетон.

Пясък няма ли да сложиш?
Трябва ли? Извинявам се, но човека,които дойде да покаже как да се направи кофража и даде съвети не спомена пясък. Каза баластра и аз реших ,че не трябва :)
За кубиците бетон знам как да ги изчисля, но се омотах в кубиците баластра.Правилно ли съм ги сметнала или греша?
preslav - майстор
Моите са от земновлажен бетон, който само е трамбован.
chapara - майстор
Опитай с:
"облицовка с камък на пътеки"

в Гугъл😎😁
svemar - помощник
Тъй като за различните условия съответно и смесите за бетон са различни, то се надявам таблицата която качвам да Ви е полезна :)
Прикачен файл:
Beton tablica.jpg Таблица марки бетони
nautilus33 - майстор
вт юни 01, 2021 2:01 pmirenacristin6911 написа:
вт юни 01, 2021 1:18 pmiliya_i написа:
30 кв. м. х 10 см = 3 куб. м бетон.

Пясък няма ли да сложиш?
Трябва ли? Извинявам се, но човека,които дойде да покаже как да се направи кофража и даде съвети не спомена пясък. Каза баластра и аз реших ,че не трябва :)
За кубиците бетон знам как да ги изчисля, но се омотах в кубиците баластра.Правилно ли съм ги сметнала или греша?
Не съм експерт по бетоните, но на няколко шъти вече бъркам и изливам, та от опит и съвети, бих ти препоръчал да вземех отделно чакъл и ситен пясък. Баластрата не е подходяща за целта поради това, че фракцията е твърде различна, както и че количеството на пясъка е тяърде много. За ътеки все пак предполагам, че може и да става, но стм видал как остават сравнително големи дупки при изливането на трегери ползвайки баластра, тъй като преклено едрата фракция се е заглещила между кофража и арматурата.
чет юни 03, 2021 10:49 pmsvemar написа:
Тъй като за различните условия съответно и смесите за бетон са различни, то се надявам таблицата която качвам да Ви е полезна :)
Beton tablica.jpg
л

Благодаря :)

Тема "Питане за бетонна пътека" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: