• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
iliya_i - майстор
чет юли 08, 2021 10:16 amagavazov написа:
чет юли 08, 2021 8:38 amiliya_i написа:
Щом сградата е преди Акт 15 предполагам, проектантите и са още живи и могат да дадат становище.
Ама вместо да си вдигнвм г.за и да ги потърсим, по лесно е да се търси компетентно мнение във форуми.
- "Сградата е на акт 15" исках да кажа, че "има взет акт 15" /не знаех, че са различни неща/
- За останалото съм написал.... те първа започвам да търся и да наемам фирми за да е изрядно всичко, но все пак се интересувам какво да търся и как може да стане. Та мерси за полезното мнение.
Ти май нещо не ме разбра. След като сградата няма още акт 16 (не е въведена в експлоетация) инвеститор, строител, строителен контрол все още имат ангажименти към нея. И със сигурност имат документацията.
Конструкторът на сградата си знае нещата, включително има проекта в компютъра си. Най-добре и би могъл да ти издаде становище, при това писмено, с подпис и печат. Всеки друг за да се захване, трябва тепърва да се запознава и да му проверява сметките.
BLUEPUPIL - майстор
Между колоните, по оста на стената за бутане,
плочата безгредова ли е? Има ли греда над
зида, под горната плоча? С един малък
перфоратор с бургия 6мм пробвай за
греда и за шайби.

Иначе щом се сложи още стомана, почти всичко
е възможно!


Прикачен файл:
89QWAS.jpg
89QWAS.jpg (98 KиБ) Видяна 500 пъти
agavazov - напреднал
чет юли 08, 2021 4:05 pmiliya_i написа:
Ти май нещо не ме разбра. След като сградата няма още акт 16 (не е въведена в експлоетация) инвеститор, строител, строителен контрол все още имат ангажименти към нея. И със сигурност имат документацията.
Конструкторът на сградата си знае нещата, включително има проекта в компютъра си. Най-добре и би могъл да ти издаде становище, при това писмено, с подпис и печат. Всеки друг за да се захване, трябва тепърва да се запознава и да му проверява сметките.
След няколко разговора съм съгласен с казаното, но първоначално и не те разбрах.

Засега имам две задачи:
- Да проверя каква е конструкцията на стената има ли бетон или е само тухла /ще я понадупча/.
- Да поискам от общината плановете ако не на цялата сграда, то поне копие на апартаментите.

После ще се мисли. Но най-вероятно 1-во ще изчистя въпроса ако ще бутам искам да съм 100% сигурен, че няма да навредя на конструкцията.
После вече ще се влезе в един документален и бюрократичен път да съединя апартаментите.
agavazov - напреднал
чет юли 08, 2021 4:34 pmBLUEPUPIL написа:
Между колоните, по оста на стената за бутане,
плочата безгредова ли е? Има ли греда над
зида, под горната плоча? С един малък
перфоратор с бургия 6мм пробвай за
греда и за шайби.

Иначе щом се сложи още стомана, почти всичко
е възможно!
Със 6-цата ще понадупча отгоре и през 50 см по-надолу за да добия ясна идея каква е точната конструкция.
Иначе и без да им нужда ми допада идеята със стоманата като интериорно решение, заедно с открития бетон и старите плътни тухли :)
  • 1
  • 2

Тема "Има ли носещи тухлени стени в новото строителство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: