• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
gruio - специалист
Виж дали има строителна документация и акт16 - ако няма не се занимавай.
За нов строеж в момента не е ясно колко ще излезе, но само документите за да започнеш ще ти отнеме поне година.

А това, че за 30к лева ще имаш къща са вицове.
krasi92 - майстор
Грую грую къде пише за 30 хиляди бе. Ако доидеш в нашия раион ще ти намеря и за 5000 само документи да не търсиш
miroki - майстор
Селото сигурно има кметство. Попитай там как стоят нещата. Има цели села, в които по документи имат дворно място или дворно место с постройка. И ще си живеят хора там дълги години. Така, че ако няма акт 16 не е драма.
А къщите обичайно нямат акт 16, а удостоверение за въвеждане в експлоатация.
nelina_london - специалист
Въпросният имот няма външна мазилка.Не би трябвало да има УВЕ.Но,акт 14 трябва да има,защото има законов срок,при който грубия строеж трябва да е завършен.
feikot - специалист
пон авг 30, 2021 6:38 pmkr1100 написа:
Всеки има свой мироглед. Човека може да иска да си вложи парите в имот вместо да ги държи в банка при сегашните микроскопични лихви .
За другата стара къща , ако отиваш натам провери в кадастъра дали я има !!
Познати софиянци ги прекараха в 1 село - в нотариален акт я има къщата, ама в новия кадастър я няма и сега ще тръгнат по дългата процедура с проекти и и и т.н..
Мислеха да минат само с ремонт .
Доста си в грешка,тъй като кадастъра го прави мой познат (в града ни) и е допуснал същата грешка (както и много други вкл. и за моя имот) се случи,че друг мой приятел е човека без къщата в парцела. Оправиха нещата за няколко дена.

Автора,съдейки по набора ти, не се занимавай (ако си 99 де) за мен,къща на 50 км от където живея,ЗА ОТМОРА няма. Това е както ти казаха вече,зверска котва. Първо ти няма да отмаряш,второ ще се занимаваш постоянно с глупостите на съсед,цигани,мишки,птици,змии и пр. Ако ще ходиш през ден да поливаш райграса,щото на втората седмица ще е на сено и си мислиш, че е отмора,грешиш
miroki - майстор
Къща за отмора ще стане, ако имаш родители пред пенсия да се нанесат там. Но после теб те чака зара да ходиш там да ги гледаш. В тази ситуация съм и всяка неделя си знам 84 км. Да занеса нещо, да окося. Е и да скъсам нещо. Вместо да се видим и да си кажем две приказки, ние казваме какво има за вършене, а после има и сърдити що не съм свършил още нещо.
Ако може да има човек там, да стопанисва имота, става за отмора.
Миналият месец дори щях да купувам парцел в близост и да строя, за да ги преместя по-близо. Дори план си бях направил и оферта от фирма за грубия строеж. И промениха някакви неща за улиците и ми писна и се отказах.
infomar
- Не си купувай кола, щото ако ползваш таксита ще ти излезе по-евтино, няма да мислиш къде да я паркираш, да не я удари град и т.н.т.
- Не се жени, щото след време ще се скараш с жената и после раздяла... имущество... неприятности.
- Не ти трябват деца, щото много плачат и само разходи по тях.
- Не си купувай къща до града, щото като се пенсионираш е по-добре да ходиш в близката кръчма и да се наливаш с приятели. За какво ти е да копаш лозенце или домати. На магазина има всичко.
- Не ходи по екскурзии - пусни си някой канал по телевизията и там всичко ще ти покажат.
На края вземи се гръмни.... това живот ли е без неприятности. Погледни си големият корем и не мисли за спортуване. Само си хабиш енергията....

п.с.
Дойдох от големият град на село след пенсиониране... и се чувствам прекрасно. От както съм тук, не съм боледувал, хапвам си пресни плодове и зеленчуци колкото мога (разбира се чисти и вкусни) не се тревожа за нищо... пей сърце. Трудя се в градината колкото ми душа сака без да се претоварвам.... и утре е ден. Вече станаха около 10 години. Дано има още толкова.
Хубаво е обаче от рано да се подготвят нещата, щото след пенсиониране я парите ще са кът, а силите няма да достигат... и щом не си в "играта" всички те забравят, щото нямат вече полза от теб.
  • 1
  • 2

Тема "Преценка на къща преди покупка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: