• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Оглеждам се за покупка на къща с двор, за да отскача там през почивните дни за отмора.
Търсех двор около декар и що годе читава постройка.
Попаднах на един имотиви, на 60 км от София, който собственика предлага за 49 000 лв.
Къщата е строена 2007. На два етажа. Стори ми се, че застроена та площ е около 65м2
Тухла,плоча. Не е измазана отвън. Покрива е като нов.Вътре в някои от стаите са измазани, други не.
Всички прозорци са с дограма. Собственика отсядал дам да живее за през няколко дни през седмицата, но самия той казва, че това му било достатъчно. Има много работа за да се стегне както на мен ми се иска.
Двора бил 600м2.Без денивелация.
В същото село се бях на оглед на друг имот с двор 1200м2, къщата стара пак на 2 етажа от 1948-гредоред, но искаха 80 000лв.
В чуденка съм как да оценя дали читава та къща е на добра цена? Ако човек тръгне да строи къща от гол терен, колко лв би излязло строителството на подобна къща?
За тези, които живеят в къща-двор 600 м2 достатъчен ли е за целите на къща за отмора.
Какви са важните неща, които трябва да проверя преди да купя имота? Как да оценя качеството на строежа?
Сигурно съм задал много въпроси, които будят усмивка у вас, но...чакам съветите ви
Благодаря ви
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хехехех... 49 на час от София не е ли безпари*?? :-)
600 квадрата двор е ок. Не е много, че да се измориш, не е малко, че да ти доскучае.
За къщата - ми чети, писано много, снимки, това-онова... И знай, че докато много умуваш, някой вече я купил.
А най-важното - виж и документите...

* Нов строеж е шестцифрен и години
addicted - специалист
Освен да гледате постройка и площ на двора, гледайте и локацията. Има ли нормален достъп през зимата? Има ли съседи и какви са? Гледка, перспективи...
А колко голям двор ви трябва зависи от вас, все пак и той ще иска поддръжка, и май е по добре да е по малък, отивате там за почивка, а не да ви мине уйкенда с храстореза, мотиката, греблото...
infomar
Разпитай комшии имало ли е наводнения, каква е питевата вода особено лятото дали спира, замърсяване на почвата от нещо - стар завод,токът спира ли? Транспорт до София или близък град, магазин... здравен пункт... кражби (проверка в интернет). Утежнения на мястото, наследници... разпитай съседи - задължително. Има ли целогодишен достъп.... състояние на пътя и не маловажно - НАЛИЧИЕ НА КЛАДЕНЕЦ или сонда.
По принцип основното в една покупка е мястото и земята, а къщата е второстепенно.
Разгледай тази тема:
viewtopic.php?f=47&t=30613&hilit=имот
krasi92 - майстор
За 30 хиляди разлика получаваш нова и ти ще си я правиш по твои вкус.Може би ще се вместиш в 80 хиляди дето ти искат за старата с покупка и обзавеждане.600 квадрата двор стига и за гараж и за беседка та и за басеин дори ако не се изживяваш като доматопроизводител и чущкопроизводител.Най важно е да се разбираш с околните.
Hoвoceлckи - майстор
Грабвай бързо тази за 49К.
preslav - майстор
Когато бях по-млад и аз се замислях за къща за отмора. Сега поодъртях и разбрах каква котва е имот за периодично ползване. Вместо да си грабна дърмите и да отида за уикенда в някоя къща за гости, аз трябва да отида на моята си къща, а там вечно има нещо да се прави по поддръжката на постройката и самия двор. Дори и един райграс да имаш, ще трябва да го косиш, поливаш, плевиш. В добавка на бачкането винаги отиваш на едно и също място, в началото е интересно, но после писва да гледаш едно и също, за капак ако не случиш на комшии или изникнат проблеми с имота не можеш да си грабнеш багажа и да отидеш другаде.
По най-груби сметки само покупката ще ти "изяде" парите, с които 5-6-7 години ще ходиш всяка седмица на почивка и то на различни места. За тези 5-7 години имотът ще ти "глътне" още толкова мангизи и пак ще си закотвен на едно и също място - не бих си го причинил за пореден път.
BLUEPUPIL - майстор
нед авг 29, 2021 7:53 amStern99 написа:
Оглеждам се за покупка на къща с двор,
за да отскачам там през почивните дни за отмора.
Недей да пилееш пари и енергия!
kr1100 - майстор
пон авг 30, 2021 4:46 pmBLUEPUPIL написа:
нед авг 29, 2021 7:53 amStern99 написа:
Оглеждам се за покупка на къща с двор,
за да отскачам там през почивните дни за отмора.
Недей да пилееш пари и енергия!
Всеки има свой мироглед. Човека може да иска да си вложи парите в имот вместо да ги държи в банка при сегашните микроскопични лихви .
За другата стара къща , ако отиваш натам провери в кадастъра дали я има !!
Познати софиянци ги прекараха в 1 село - в нотариален акт я има къщата, ама в новия кадастър я няма и сега ще тръгнат по дългата процедура с проекти и и и т.н..
Мислеха да минат само с ремонт .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 30, 2021 6:38 pmkr1100 написа:

Познати софиянци ги прекараха в 1 село - в нотариален акт я има къщата, ама в новия кадастър я няма и сега ще тръгнат по дългата процедура с проекти и и и т.н..
Мислеха да минат само с ремонт .
Някой те мята с тази приказка
  • 1
  • 2

Тема "Преценка на къща преди покупка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: