Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, предстои ми подаване тромавата процедура по разглеждане и одобрение на инвестиционен проект за еднофамилна къща и един от необходимите документи е Решения по ОВОС или решения за преценяване на необходимостта от ОВОС, но за да се стигне до решение за преценяване на необходимостта от ОВОС се подава Уведомление за инвестиционно намерение в РИОСВ... Дотук добре, но уведомлението явно трябва да бъде написано/попълнено/ от някой, който разбира много повече от мен и средностатистически нормален човек.
Въпросът ми е дали някой се е сблъсквал с тази процедура и дали може да даде насоки за попълването на това уведомление?

Благодаря!
brick - специалист
Това уведомление не е формуляр, за да се "попълва". Но вие май още не сте ходили при архитект...
resistbody - майстор
Пращам ти моето на ЛС със заличени данни след няколко минути... няма значение какво ще пише прсто формалност да те мотаят... безплатно се издава...
brick - специалист
resistbody написа:
Пращам ти моето на ЛС със заличени данни след няколко минути... няма значение какво ще пише прсто формалност да те мотаят... безплатно се издава...
Абсолютно излишно се хабиш. Десетки хиляди уведомления са качени по сайтовете на общините, сред тях със сигурност е и твоето - нали трябва да са публично достъпни. Както има и подробни указания за съставянето им, но госпожата явно не си е направила труда да погугли.
пет сеп 17, 2021 9:25 amresistbody написа:
Пращам ти моето на ЛС със заличени данни след няколко минути... няма значение какво ще пише прсто формалност да те мотаят... безплатно се издава...
Благодаря!
пет сеп 17, 2021 9:53 ambrick написа:
resistbody написа:
Пращам ти моето на ЛС със заличени данни след няколко минути... няма значение какво ще пише прсто формалност да те мотаят... безплатно се издава...
Абсолютно излишно се хабиш. Десетки хиляди уведомления са качени по сайтовете на общините, сред тях със сигурност е и твоето - нали трябва да са публично достъпни. Както има и подробни указания за съставянето им, но госпожата явно не си е направила труда да погугли.

Чудя се дали човек сутрин става и си казва "Днес мисля да похейта малко някой новак във форума за отскок, докато си пия кафето" или е нещо друго. Коментарите от този тип са абсолютно излишни предвид, че целта на форума е за помощ, не мислите ли? Колкото до това дали съм имала среща с архитект, дали съм направила "гугле" търсене и дали съм търсила в общината, не мисля, че ви касае. Да не би форумът да е трето ниво на помощ след гуглето и вече попълнените документи, качени из сайтовете на общините и останалите администрации? Губите времето на хората с този тип безсмислени коментари.

Бъдете със здраве и продължавайте в същия дух, ако ви кара да се чувствате по-добре =D>
brick - специалист
esurbeva написа:
Чудя се дали човек сутрин става и си казва "Днес мисля да похейта малко някой новак във форума за отскок, докато си пия кафето" или е нещо друго. Коментарите от този тип са абсолютно излишни предвид, че целта на форума е за помощ, не мислите ли? Колкото до това дали съм имала среща с архитект, дали съм направила "гугле" търсене и дали съм търсила в общината, не мисля, че ви касае. Да не би форумът да е трето ниво на помощ след гуглето и вече попълнените документи, качени из сайтовете на общините и останалите администрации? Губите времето на хората с този тип безсмислени коментари.

Бъдете със здраве и продължавайте в същия дух, ако ви кара да се чувствате по-добре =D>
Според мен пък "губи времето на хората" този, дето задава елементарни въпроси, без да си е направил домашното, и очаква непознати от нета да му свършат половината работа.
Дотук явно научихте нови неща (барнали сте си и първия постинг), значи все пак има полза от това общуване - за вас де, щото за мен остава развлечението :supz:

Тема "Уведомление за инвестиционно намерение - РИОСВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: