Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
RiddleBG - напреднал
Е, тези които казаха "Багерите да дойдат" са на път да спечелят анкетата :) Майсторът искаше да вземе едни пари и беше готов да ми обещае всичко, но заведох и инженер конструктор да огледа и резултата се оказа леко различен. От трите постройки само едната е достатъчно стабилна за да остане. Лятната кухня е с 50 см. зид, като на повече от метър е зидана с камък, покривът е претърсван преди няколко години, тогава са оправени и комините на оджака и пещта. Малко козметика от вътре и е готова. Къщата се оказа най-зле - основите са компрометирани, стените имат непоправими поражения от времето на стария покрив. Орехът, който е доста близко до къщата изглежда е пуснал коренището под нея и допринася за лошото състояние на основите. Тук всеки опит за укрепване ще е просто наливане на пари в бездънна яма. Хангарът е малко по-добре, но и там не си струва да се наливат пари. Има около стотина квадрата покрив със здрави керемиди (ако някой се навие да ги свали) и другото е за багера. От къщата също може да се спаси голяма част от материала на покрива, ако си заслужава. Дървеният материал е почти нов, но не знам дали изолацията и битумните керемиди ще е възможно да се използват отново.Някой ако знае да каже.

Другият въпрос е каква документация ще ми е нужна да бутна къщата и я изградя на ново? Това основен ремонт ли ще се води или ново строителство?
RiddleBG - напреднал
Време е да преместя тази тема в архива. Сделката вече е факт, а и успях да си отговоря на въпроса "От къде да започна". Благодаря на всички, които ми помогнаха с идеи и предложения. :)

Тема "Стара селска къща - От къде да започна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: