Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
milchomi - напреднал
Предстои ми ремонт на покрива на стара къща от 50-те години на миналия век. Не можах да намеря подходящ калкулатор за този вид покрив. Ако някой има линк, ще му бъда благодарен, ако го сподели. Прикачвам снимка за ориентация, знам че не е достатъчно информативна.

Прикачен файл

pokriv_popovo (2).jpeg
iliya_i - майстор
Формулите за площи на трапец и триъгълник се учат в основното образование.
milchomi - напреднал
ср сеп 22, 2021 5:04 pmZMeyGorianin написа:
https://toplivo.bg/Kalkulatori-za-pokrivi
Благодаря! Искаше ми се да намеря такъв калкулатор, на който да мога да задам и размера на керемидата и застъпването, за да получа приблизителната бройка, но явно няма.
moimoimoi - майстор
площа на етажа се умножава х1,4 и с голяма точност получаваш площа на покрива
andreygg - напреднал
Скоро правихме 4 скатен покрив с било и майстора не знам как го сметна но при 110 км.м. къща /11 на 10 м./, изкара покрива 170 кв.м. Като разделя 170 на 110 се получава коефициент 1.55. Колко е вярна сметката не знам.
kozl - майстор
Площта на покрива е равна на площта на хоризонталната му проекция разделена на косинуса от ъгъла на наклона на скатовете. Ако скатовете са с различни наклони площта требе да се разделя на фигури.
За керемидите има зададена разходна норма за кв.метър, умножена по площта на покрива дава броя на необходимите керемиди без фирите. За фирите се залага процент. А фирите пък са в зависимост от майсторите и от качеството на керемидите та точен процент нема.
andreygg написа:
Скоро правихме 4 скатен покрив с било и майстора не знам как го сметна но при 110 км.м. къща /11 на 10 м./, изкара покрива 170 кв.м. Като разделя 170 на 110 се получава коефициент 1.55. Колко е вярна сметката не знам.
А тази къща стрехи има ли да добавиш и тяхната площ към тази на къщата?
milchomi - напреднал
чет сеп 23, 2021 8:42 amkozl написа:
Площта на покрива е равна на площта на хоризонталната му проекция разделена на косинуса от ъгъла на наклона на скатовете. Ако скатовете са с различни наклони площта требе да се разделя на фигури.
За керемидите има зададена разходна норма за кв.метър, умножена по площта на покрива дава броя на необходимите керемиди без фирите. За фирите се залага процент. А фирите пък са в зависимост от майсторите и от качеството на керемидите та точен процент нема.
andreygg написа:
Скоро правихме 4 скатен покрив с било и майстора не знам как го сметна но при 110 км.м. къща /11 на 10 м./, изкара покрива 170 кв.м. Като разделя 170 на 110 се получава коефициент 1.55. Колко е вярна сметката не знам.
А тази къща стрехи има ли да добавиш и тяхната площ към тази на къщата?
Разбрах, благодаря за изчерпателния отговор и се надявам майсторът да не е с голям коефициент на фирата!
fbr - майстор
чет сеп 23, 2021 8:42 amkozl написа:
Площта на покрива е равна на площта на хоризонталната му проекция разделена на косинуса от ъгъла на наклона на скатовете.
Е.ах мама му и покрив. Нито знам как ще измеря тоя ъгъл, нито му знам котарангенса. А пък тоя дето знае, що е това хоризонтална проекция, най вероятно всичко дей написано не ще му трябва.

Тема "Пресмятане на квадратура а покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: