Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
pecolt - помощник
Здравейте, имам идея да си монтирам телфер на трети етаж на къща, но се притеснявам при по- голям товар да не се отскубне от тухлте. Моля някой ако е монтирал телфер на тухлена стена да сподели опит.
muhala - майстор
Аз не съм монтирал, но мисля, че монтажа трябва да е с шпилки през стената и големи планки.
шоп - майстор
чет сеп 23, 2021 4:12 pmpecolt написа:
но се притеснявам при по- голям товар да не се отскубне от тухлте.
Колко голям товар?

Тази триетажна къща колони, плочи няма ли?

Тухлите единични или четворки са?

Може и да може, може и да не може да се направи. Зависи от опорите, планките, конзолно ли ще е монтиран, колко ще е изнесен, какво ще е разтоянието между опорите...
brum - майстор
По-лошото е не ако се отскубне от тухлита, а ако се отскубне заедно с тях. Тоя телфер какво ще качва и д какво рамо?

Другите въпроси са ти го задали - бетон къде и какъв има в близост?
mkocev - специалист
Независимо от позицията на монтаж, може да се направят високи планки, горния край на които да стига до плоча или пояс (ако има такива) и да се анкерира в бетона.
Ако се ползва въртяща стойка за телфера (голямо удобство е), може да се захване за тръба с неограничена височина и точки на монтаж. Купешките са направени да се захващат за тръба, която пък да е захваната и на 10 места за стената, ако основата е несигурна.
resistbody - майстор
Обясни какво ще искаш да правиш и ще ти кажат хората... каква е ситуацията, товара... и подобни..
BLUEPUPIL - майстор
Ако има ст. бет. колони:


Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (81.44 KиБ) Видяна 953 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (74.04 KиБ) Видяна 953 пъти



Ако няма, слагаш външна ст. колона и я хващаш за сградата:


Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (64.16 KиБ) Видяна 953 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (42.85 KиБ) Видяна 953 пъти
Прикачен файл:
5.jpg
Lutchezar - майстор
съб сеп 25, 2021 5:12 pmBLUEPUPIL написа:
....
Ако няма, слагаш външна ст. колона и я хващаш за сградата:
...
Тази част е интересната. Имам подобен проблем, 3ти етаж, подът е 10 м над кота 0, имам да вдигам във вътрешния двор и да вкарвам през прозорец пред входната врата на стълбищна площадка.
Товар до 120кг, 12 метра ход на въжето, 2 метра ход на телфера с телферна количка. Само дето при мен лостовата система трябва да бъде сглобяема или сгъваема.
Та къща 1934,гредоред, бетон има малко :няколко колони, вътрешни стени, все на неудобни места, само на стълбищните плочи и в пояс високо горе става. Останалото е тухлена стена 30-35см.

Тема "Монтиране на телфер на тухлена стена на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: