• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
addicted - специалист
Като локацията е по важна защо да се плаща постройка?
Като някой(не автора) мисли да живее на един етаж, защо плаща три етажа читалище?
Някой тук обясняваше безсмислеността на имот за уйкенда, купуваш, поддържаш, и си все на едно място, все със задължения. А с тия пари до края на живота си може да обикаляш СПА хотелите всеки уйкенд.
Относно конкретната постройка, аз не бих я купил. Бетонни плочи лежащи на тухли четворки ми изглежда като самоубийство. Те затова голяма част от тухлите вече са се пръснали на парчета. Ако бяха еденички иди дойди. Ама четворки бетон да носят...
zz_stefanov - майстор
пет окт 15, 2021 8:08 amschuldiner написа:
На мен за рисковете няма нужда да обясняваш. Казвам, че Пазарът не се вълнува какво има под земята и какви домати можеш да изкараш на парцела, а колко време отнема да стигнеш до работа, училище, болница... Добър парцел с евтина къща /моят случай/ е за предпочитане пред луксозна къща на смотано място.
Как да не се интересува пазарът от това дали не е свлачище. Те за това къщата ти е била евтина.
Същите удобства могат да се намерят на други локации без да се притесняваш от свлачище под краката ти и плочи без колони над главата ти.
Отделно, 'баровските' квартали покрай Варна са с инфраструктура на гета, но с построени имоти за милиони. За това из околните села с изградена инфраструктура цените скочиха, а не можеш да си намериш парцел.
Встрани от темата - има ли някой впечатления относно врачанци? По-"тегави" и недружелюбни ли са от например хората в тетевенския и троянския Балкан?
rossenboy - специалист
пон окт 18, 2021 10:52 pmkaladin написа:
Встрани от темата - има ли някой впечатления относно врачанци? По-"тегави" и недружелюбни ли са от например хората в тетевенския и троянския Балкан?
Силен ОФФ:

Казва се врачани, няма такова нещо като Врачанци (поне не и като жители на гр. Враца).
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за състоянието на селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: