Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Croin - напреднал
Би ли имало проблем ако строя с прави тухли четворки, вместо легнали? Така вместо 25см/12см ще станат 25см/25см. Притеснението ми е дали ще издържат ако са прави. Ако единственият проблем ще е, че стените ще бъдат 12см, то тогава нямам проблеми значи :-D.
шоп - майстор
За преградни стени и огради се ползва и тази зидария. Аз не одобрявам, но всеки си знае.
Тя четворката така или иначе не носи, носят стоманобетонните колони и пояси.
chapara - майстор
А не може ли без тухли? За каква зидария става въпрос все пак?
Croin - напреднал
съб окт 23, 2021 4:44 pmchapara написа:
А не може ли без тухли? За каква зидария става въпрос все пак?
Стени на къща.
Croin - напреднал
съб окт 23, 2021 12:49 pmшоп написа:
За преградни стени и огради се ползва и тази зидария. Аз не одобрявам, но всеки си знае.
Тя четворката така или иначе не носи, носят стоманобетонните колони и пояси.
Ясно, благодаря.
chapara - майстор
съб окт 23, 2021 4:57 pmCroin написа:
съб окт 23, 2021 4:44 pmchapara написа:
А не може ли без тухли? За каква зидария става въпрос все пак?
Стени на къща.
Еееей, ееей, ясно че е стена, няма да е таван. Стена, стени, външни, въртешни, подзиждане и прочие. Каква е целта. На мен ми се е случвало да видя зидария на долме за преградна стена на пъпа на Сф🤤и едната и страна гръб на кухня. Е оправихме я да могат да се закачат шкафове. Арматурна мрежа от двете страни и мазилка по 3см. пясъчно циментова. Та ако да ти се вадят думите с кука от устата, не очаквай сериозни съвети!!
Croin - напреднал
съб окт 23, 2021 8:39 pmchapara написа:
съб окт 23, 2021 4:57 pmCroin написа:
съб окт 23, 2021 4:44 pmchapara написа:
А не може ли без тухли? За каква зидария става въпрос все пак?
Стени на къща.
Еееей, ееей, ясно че е стена, няма да е таван. Стена, стени, външни, въртешни, подзиждане и прочие. Каква е целта. На мен ми се е случвало да видя зидария на долме за преградна стена на пъпа на Сф🤤и едната и страна гръб на кухня. Е оправихме я да могат да се закачат шкафове. Арматурна мрежа от двете страни и мазилка по 3см. пясъчно циментова. Та ако да ти се вадят думите с кука от устата, не очаквай сериозни съвети!!
Забравих по - горе да упомена, че нямам никакъв опит в строителсвто. Миналият месец навърших 19, просто обстоятелствата и баща алкохолик ме накараха да се уча бързо, съжалявам въобще не премислих да се уточня за стените. Става въпрос за външните стени. Вътрешните стени за баня и кухня ще запълня с пясък и цимент за да се закачат мивка и бойлер без да се притеснявам, че тухлата ще се спука заради кухините в нея. Просто цените на тухлите се дигнаха страшно много, а взехме само 1800 за 55-60кв/м. къща на един етаж с вилен покрив. Четворките също са кебе, а не от старите български 4ки.
https://pasteboard.co/sKoFpb4sznI3.png
Ето така, надявам се, ще изглежда, ако си свърша работата като хората... Надявам се модела не изглежда прекалено зле, защото го правих сам.
шоп - майстор
съб окт 23, 2021 9:48 pmCroin написа:
Просто цените на тухлите се дигнаха страшно много

Те тухлите в един строеж са едно от най-евтините пера. Моя съвет е да не пестиш от тях. Изобщо от груб строеж не пести. Помисли, че тази къща трябва да се отоплява, а енергоносителите ще стават още по-скъпи.

Може да спестиш от заключителната част. Да кажем евтини ламинати, плочки, латекс, че тези неща след години лесно се заменят.
Димитър Димов - специалист
Няма да е лошо при входната врата да има някакво коридорче,щото при всяко отваряне ще ти ''бяга'' топлото от стаята.
radulan - напреднал
При така изправени четворки, достатъчна ли е конструктивната здравина?

Идеята - 12см тухла, отвън минерална мазилка, отвътре конструкция, 5см каменна вата, един лист гипс картон. Дали е достатъчно за ТИ? Говоря за външни стени. Вътрешните ще бъдат конструкция, 5см минерална вата и по два листа ГК от двете страни.

Причината - не за икономия на пари от тухли, а на място. Външните габарити са ограничени - 99 м2. Вътрешното разположение ме принуждава да съм много пресметлив с размерите и даже 20см са ми важни в някой помещения.

Тема "Строене с прави тухли 4ки, а не легнали." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: