Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radulan - напреднал
Лъчезар - от опита, който имам като потребител ще кажа, че стена със съвременни материали е много по икономична и комфортна за живеене от средновековен замък.

Нелина - за укрепване на ГК за картина е несериозно. На един картон залепен с топки монтирам 50" телевизор, шкафове, и т.н.

За цената не знам. За качеството - с шпакловка никога не може да се постигне качеството на ГК. За изолацията да не говорим.

Дървен философ не ме изкарвайте - чета и се вслушвам във форума. Какво е Вашето предложение? 25см. тухла отвътре измазана, отвън 10 см. стиропор, измазан и боядисан? Като оптимален вариант?

Все пак ми се искаше мнение на човек, който не отрича напълно модерното строителство.
nelina_london - специалист
Вече тотално се обърках с този лепен картон с топки...Нали се говореше за ГК на конструкция с вата зад него?
На вас ви трябва ОВК специалист.Да ви изчисли двата вида зидове и да ви посъветва.
radulan - напреднал
Нелина - къщата за която събирам идеи е още на идеен проект.

Лепен с топки ГК е на друго място, дадох го само за пример, че носи кухненски шкафове с чиниите.

За специалист - то е ясно, тука си говорим за предимства и недостатъци на тухлата. Че ако специалиста е радикален привърженик на това или онова може да не направя правилния избор.
nelina_london - специалист
Разбрах,че къщата ви е на идеен проект ,но търсите стена,по-тясна от 25 см,която да ви даде комфорта на 25см тухла +читава изолация и да покриете норматива по действащата наредба за ЕЕ .Искате темата да е сериозна,но се съмнявате дори в цифрите на топлотехническите данни на материалите.
Пожелавам ви успех!
П.С.Сигурно дължината на видиите, с които гипс картонът държи кухненските шкафове и ТВ са под 2 см.
resistbody - майстор
Може да комбинираш системите както ти е кеф, аз имам сграда със стени от мазани тухли +епс , Стени само от ГК+вата+ЕПС, стени от Термо панел +ЕПС, ГК+тухла+епс... Всичко в една сграда, метални колони, метални колони обгърнати с бетон, и термопанелен покрив, метален скелет и пояси на места... задната стена пък е тухли еденички, четворки и бетон... всички материали съм използвал в една сграда..

Системата според германците за ефективност е тухла 25/38 и изолация отвън... ГК е компромисно решение при реконструкция/ремонт... за мен става само за тавани и куфари при монолитното строителство..

Тема "Строене с прави тухли 4ки, а не легнали." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: